Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: pozitivní a negativní motivace
#49436
Re: pozitivní a negativní motivace Před 5 rok, 9 měsíce  
Musím to sem napsat. Zmínila jsem, že na podporu abstinence jsem si založila skupinku. Je super, jede, sranda, všichni se tak nějak podporujeme. No a protože jsem asi potřebovala vytáhnout z ulity, navrhla jsem sraz. Vydařil se. Bylo nás 10 skupinových plus něco lidiček kolem, děti, drahé polovičky a tak. Pár z nás se trochu odvazalo s pitím. Jedna osubka už nacnuta přišla, dal pila pivo a k tomu už mixlou colu s rumem. Byla sranda, nikdo neprudil. Někdo pil normálně, někdo vůbec a někdo holt i sám se sebou. Chvilkama jsem měla nutkání - jednu sklenku vinecka, vždyť všude říkají, jak napomáhá zrychlit metabolismus a jak je to zdravé. No nic nebylo! Zdravé jen pro někoho. Určitě ne pro nás, kteří by u jedné sklenky skončili možná tak na poprvé a pod dozorem.
Jak strašně jsem si ulevila, když jsem viděla ty prázdné půllitry a dokonce vyprazdnenou petku s namixovanou colou. V tu ránu jsem si říkala, tak tohle se mělo stát a mělo to svůj důvod. Na místě toho "vyvrhela" by jsi byla dnes ty a možná by to bylo ještě horší. Asi určitě. Na to jsem sledovala, jak do sebe přítel lupe pivo a na to panáky a sevřelo se mi hrdlo, snad až averzí. Takže to negativni.. Vidět ty zoufale lidičky a vědět, že jim nikdo jiný nepomůže. Vidět, jak se baví, ale vědět, že je to jen jakási maska. A pozitiv-ten skvělý pocit,ze já to nejsem a záchvaty smíchu a úžasnou náladu jsem zvládla i bez voltů.
A dokonce jsem den na to vytáhla do kina drahou polovičku na Úsměvy smutných mužů. To bylo podiveni, co ten démon všechno dokáže,
Lenka
Gold Boarder
Příspěvky: 249
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49441
Re: pozitivní a negativní motivace Před 5 rok, 9 měsíce  
Počkej, mate skupinu, kde se vzajemne podporujete v abstinenci, meli jste sraz a tam se vesele pilo?
Fakt? Každopádně jsem ráda, že si to ustála, ale jinak bych se asi držela stranou. ..
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49455
Re: pozitivní a negativní motivace Před 5 rok, 9 měsíce  
sraz skupiny, kde chcete skončit pít, a kde se pije, opravdu nechápu.. asi šlo o to, že ty "polovičky" do skupiny nepatřily, jenže pak už to není sraz na podporu abstinence.. takhle bych si vzájemnou podporu v nepití fakt nepředstavovala to si dám radši s kámoškama v cukrárně latté
Lucie
Senior Boarder
Příspěvky: 74
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49461
Re: pozitivní a negativní motivace Před 5 rok, 9 měsíce  
Ties som sa cudovala ze co to vlastne jaky zraz bol
Peter
Gold Boarder
Příspěvky: 198
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49462
Re: pozitivní a negativní motivace Před 5 rok, 9 měsíce  
Já to asi špatně napsala. Skupinka vznikla na podporu mé abstinence, ale píšeme si všichni. Přidala jsem několik známých, ty přidali své známé.. Je to podpoře a porozumění a to ve finále nemusí být jen o abstinenci. Každý si našel své téma. Holt jsou tam i živější duše, ale mně to nevadí. Naopak. Jsem ráda, že na tom místě nejsem. A našla jsem mezi tou bandou i spřízněné duše, které se alkoholu ani nedotknou
Lenka
Gold Boarder
Příspěvky: 249
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49468
Re: pozitivní a negativní motivace Před 5 rok, 9 měsíce  
Já mimo doléčováky lidem, že nepijou nevěřím (a ani tam to neberu na 100 procent). Jednou jsem se takovému (kolega z práce), co mi tvrdil, že nepije rok svěřil, že nepiju kvůli problémům s alkoholem, po několikaměsíční střízlivosti, taky tvrdil, že nepije už rok. Nakonec mi opilý volal z firemního večírku a tak překecával, až mi zlomil a já se s ním vožral (původně jsem se vymlouval na onemocnění člena rodiny, jemu jsem se svěřil, že tam nejdu, abych se neopil). Pak mi vysvětlil, že pije jen když je to zadarmo.. Takže těmhle pastičkám se vyhýbám a nevěřím. Než se na mě spustí kritika, jak jsem blbej, tak chci říct, že je to pár let a já už jsem jiný.. Hlavně v tom, že se nespoléhám na nepijící mimo doléčováky..
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 18/07/2018 09:22 Provedl: Pijak.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49485
Re: pozitivní a negativní motivace Před 5 rok, 9 měsíce  
Já mimo doléčováky lidem, že nepijou nevěřím.
Ja už so stretol chlapíka, ktorý "nepije". Teda občas si dá pivo, ale to nie je alkohol. Pre neho.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49519
Re: pozitivní a negativní motivace Před 5 rok, 9 měsíce  
Mnohí takíto "nepijúci/abstinenti" radi o alkoholizme diskutujú "medzi svojimi/v krčme", ako inak →pri pive... "Veď pivo nie je alkohol! Či?!?"...
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49575
Re: pozitivní a negativní motivace Před 5 rok, 9 měsíce  
Jestli je to na mě, je mi to fuk. Protože vím nejlépe co dělám. A taky vím, že i pivo nebo vino je chlast
Taky už nejsem u barmana, ale ve svém útulném bytečku a nemusím se za sebe stydět No, a vy si můžete myslet, co chcete
Lenka
Gold Boarder
Příspěvky: 249
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49667
Re: pozitivní a negativní motivace Před 5 rok, 9 měsíce  
Mimojiné co to je negativní motivace? Mě to přijde spíše jako oxymoron ...
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter