Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...891011121314...105
Dolů
Téma: Nějaký čas nepiju a jde to dobře
*
#5420
Re: Nějaký čas nepiju a jde to dobře Před 12 rok, 11 měsíce  
Kazit určitě ne,ale stejně mi to nedalo.Ale přeppokládám,že se reakce asi nedočkáme.Doufám Líbo,že tě to nerozhodilo ?Já to pořád říkám,pálka je pálka.
Anna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5421
Re: Nějaký čas nepiju a jde to dobře Před 12 rok, 11 měsíce  
zdravim s vecerem,ja mam dnes spavou nemoc, tak furt spim, asi
se menim na ledniho medu bedu, ale kukam ze bludicka dnes v plne polni, tak zitra zas ozvu se, brounoc..
petrata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5424
Re: Nějaký čas nepiju a jde to dobře Před 12 rok, 11 měsíce  
Čauký holký,
fakt jsem v plné polní,protože tohle byly takové bláboly,že mě to zvedlo tlak a to já pak snad začnu i rýmovat.
Co si budem povídat,vždy se najde nějaký rušivý element..
Tak spavá ženo,krásné sny a tobě Ivi též,a díky za reakci.
Bludička

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5429
Re: Nějaký čas nepiju a jde to dobře Před 12 rok, 11 měsíce  
Báseň cidrichovi mně rozesmála, už má na ni reakce na své Spříznivkyni.To je jeho osobní diskuze, stačí přečíst a je jasno.Aničko, muž nechápe alkoholismus, nemůže, není alkoholik, těžce nyní snáší, že se měníš, většina alkoholiků to zná od partnerů.Byl spoluzávislý, jemu chybí ten Tvůj chlast! Tvé chování v opilosti, vládnutí.......Zní to hrozně, ale AL-anon, pro příbuzné alkoholiků , tam by se to dozvěděl, kdyby o to stál.Zítra, po pršce bude hub hodně.Mějte se, smějte se.Bude dobře!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5430
Re: Nějaký čas nepiju a jde to dobře Před 12 rok, 11 měsíce  
Ahoj Aničko,
píšu z pohledu chlapa, alkoholika a syna alkoholičky. Chápu jak rozpolcenost Tvého manžela, tak Tvé měnění se. Ještě když jsem neměl s alkoholem problém, byl jsem dlouhá léta spoluzávislý a neuvědomoval si to, nic jsem neřešil a čekal, že jednou až mamka přestane navždy pít všechno se změní a já budu šťastnej. Vždycky na chvíli přestala, celá rodina se snažila snést jí modrý z nebe, všechno zamést pod stůl a po měsíci klidu, následovali další tři měsíce pekla pro všechny. Jak si zpětně uvědomuju, mě to peklo tenkrát vlastně ohromně vyhovovalo. Vlastně jsem se rád cítil jako ten chudinka, kterému všichni ubližují a nikdo ho nechápe. I když mamka pila, měl jsem teplé jídlo na talíři, mohl si růst jako dříví v lese a ještě se cítit jako morální vítěz. Je těžký si tohle přiznat a jenom díky tomu, že jsem si tím alkoholickým martýriem, prošel během posledních pár let sám a snažím se změnit, vím, že změna kohokoliv na tomhle světě mi nikdy nepřinese pocit štěstí. Jsou to moje malé změny k lepšímu a uvědomování si toho, jak blbě jsem se v minulosti choval a snaha se tak už nechovat. Přestal jsem obviňovat mamku i sebe a spíš si ty všechny sračky v sobě postupně přiznávám. A všechno chce čas...a všechno je časem lepší a lepší, jen vydržet. Přeji Ti hodně sil a držím Ti palce.
Lukáš
NSJK
Senior Boarder
Příspěvky: 47
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž kazikl157 Místo: Týn nad Vltavou
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Mějte se hezky a hlavně střízlivě
 
#5431
Re: Nějaký čas nepiju a jde to dobře Před 12 rok, 11 měsíce  
Asi ani ty naše příspěvky,myslím C.,nebude,ono mu o to samozřejmě nešlo.To s tím myšlení partnera alkoholika souhlasím..To jediné mi chybělo v léčbě,spolupráce s rodinou.Ono se jich to týká,oni nechápou,proč jsme začali pít,kde jsou chyby i z jejich strany.Četla jsem zajímavou knihu,"Když někdo blízký pije",autoři jsou švácarský psychiatr a psycholožka.Tam je léčba hlavně ambulantní a je založena na spolupráci s rodinou.Kdo chce kompletní psychoterapii,pohled do minulosti,je mu poskytnuta,ale spíš se řeší,jak žít dál v podmínkách,kde alkoholik žije.A to tady myslím chybí.Tady u nás Al-anon není,máme skupiny na AT,kde mohou chodit s námi,ale není to v podstatě zvykem.Je to postavené tí,že je to jen náš problém a my se máme léčit sami.Proto se hodně vztahů rozpadá nebo hodně lidi recidivuje,protože neustojí situaci doma. Pokud není nastavená spolupráce už z léčby,pak oni necítí nutnost spolupracovat.A fakt už rostou houby ?
Anna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5432
Re: Nějaký čas nepiju a jde to dobře Před 12 rok, 11 měsíce  
V Červeném Dvoře i v Havl.Brodě je rodinná terapie, za pacientem přijede nejbližší člen rodiny, je tam týden na neschopenku, musí plnit režim, jako pacient, chodí na pohovory, nejlepší jsou ty skupinové, tam se cítí pacient silnější, je mezi svýma, většinou tečou slzy, ale lidi se o sobě navzájem dozví tolik věcí, které by nikdy doma nevyřešili!Vyčistí se mezi něma vzduch, je to úžasný!!Pomáhá to tutově.Ještě nyní mně mrazí, když si na ty debaty vzpomenu!Silný kafe.A jdu omrknout ty houby, jen na kraj lesa, zítra budou tutově.Musíte koukat na zem, nečučet na kámoše ve vzduchu!Pak najdete.Mám chuť na řízek, zítra si nasbírám na omáčku.Mňam.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5433
Re: Nějaký čas nepiju a jde to dobře Před 12 rok, 11 měsíce  
u nas houby jeste nerostou, ale ve vzduchu jiz voni, takze az se otepli je to jista vec, to je moc fajn co pise lukas i anna,
ano je to vec cele rodiny a chce to spolupraci a otevrenost a jit s kuzi na trh, no neni to lehke, ale asi jedina cesta..,
prestat pit je jedna vec, to se treba e nezda tak tezke,
ale ustat ten zivot a ty vztahy zamotane, to je jiz trochu vetsi
ukol, ale ne nemozne,krok za krokem..tak kracim ja a zatim prima,
tak se tesim az vecer kouknu, mejte pekny cas a orlaaa..
dnes u nas velmi vetrno, tak si litaji vzduchem stastni a svobodni ptakove strizlivi...i volavky jsem videla, caooo
petrata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5434
Re: Nějaký čas nepiju a jde to dobře Před 12 rok, 11 měsíce  
Zdravím všechny, co se týče rodinné terapie, docela rád bych jí absolvoval, bohužel jsem z rodiny asi jediný. Mnohokrát jsem se v léčebně, kde jsem se léčil se schizofrenií a závislostí na alkoholu, ptal doktorů, jestli tam něco takového funguje. V Dobřanech bohužel ne. Abych se přiznal pořád v tomhle cítím rest naší rodiny. I když je to teď mezi mnou, ségrou a mamkou hodně dobré, vím, že některá témata, prostě společně nikdo nechce otevírat. Myslím, že popovídání si o tom za přítomnosti odborníka, by pročistil vzduch ještě více. Mamka však doktorům nevěří a svůj alkoholismus si nikdy nepřiznala, takže jsem se sebou začal dělat něco až já. Přiznat si, že jsem alkoholik a schizofrenik, oddělit tyhle dvě nemoci a uvědomit si své nezdravé chování v minulosti, pro mě vůbec nebylo lehké. Hledat jaké vlastně je mé "normální" já, je asi práce na zbytek mého života. A vím, že vrátit se k alkoholu je ohromě jednoduché, mnohem těžší, je pak zase získat pevnou půdu pod nohoma. Mohu se kdykoliv obrátit na odborníky, AA, s něčím i na sestru, ale pořád cítím, že problém alkoholu a schizofrenie je v naší rodině pořád svým způsobem tabu. Modlím se za to, aby ten směr kterým se teď všichni ubíráme vydržel, ale jak říkám, rodinná terapie by mě dost zajímala...no nechám to budoucnosti...Mějte se hezky
Lukáš
NSJK
Senior Boarder
Příspěvky: 47
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž kazikl157 Místo: Týn nad Vltavou
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Mějte se hezky a hlavně střízlivě
 
#5435
Re: Nějaký čas nepiju a jde to dobře Před 12 rok, 11 měsíce  
no lukasi zdravim vas, uf taky to nemate nejsnadneji rozdano,
jste statecny a drzim vam palce, tak neco malo si muzem tady navzajem taky pomoci, svym zpusobem jsme taky rodina...alkacska..hm, ale proc ne, clovek to potrebuje ze sebe dostat a vic hlav strizlivych vic vi, a odpito taky mame, treba to pujde, drzte se a prima ze jste tu, ocenuji vasi uprimnost, mejte pekny cas..
petrata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...891011121314...105
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter