Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...1011121314151617
Dolů
Téma: Uz chci konecne prestat!!!
#24587
Re: Uz chci konecne prestat!!! Před 9 rok, 3 měsíce  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24588
Re: Uz chci konecne prestat!!! Před 9 rok, 3 měsíce  
Ono přestat pít nestačí, člověk musí udělat očistu duše, pak teprve se uleví.Na to platí Krokový program AA.To vím tutově.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24589
Re: Uz chci konecne prestat!!! Před 9 rok, 3 měsíce  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24590
Re: Uz chci konecne prestat!!! Před 9 rok, 3 měsíce  
No Renca, musi ta to trapit, ked s tym musis takto bojovat a este tajne. Alkoholicky mozog je zakerak a on si na svoju sancu vyckava, trpezivost mu naozaj nechyba.

Ja som mala taku neprijemnu skusenost spred 2 tyzdnov. Objednali sme s priatelom aperitiv nealko a v pohode ho vypili. Uz ked sme isli z baru, bolo mi nejak cudne a vecer fakt blbo, ale psychicky. Bola som taka cela rozhodena a bolo mi smutno, na druhy den tiez a stale mi to nedochadzalo. Az potom mi priatel povedal, ze mam naladu ako po tych mojich pitiach a potom nam to doslo. Omylom nam museli dat alko. Ale toho tam do aperitivov davaju tak malo, ze clovek to ani nepociti, ked to pije.

Co chcem tym povedat je, ze paradoxne tato skusenost bola pre mna pozitivna, len ma utvrdila v tom, ze keby zacnem pit, tak sa mi tie psychicke horory vratia este rychlejsie a sinejsie ako predtym. Ved ja co som vzdy zvladla litre, a teraz mam taketo reakcie uz po nejakej kvapke vodky...Takze ja verim tomu co hovori Liba, ze pokial sa niekto napije po dlhsej abstinenci, okamzite je tam, kde skoncil a stiahne ho to este rychlejsie a silnejsie dole.
A co sa tyka ocisty duse, s tym tiez suhlasim. Ja som uz v obdobi, ked som sa o abstinenci rozhodovala, zacala s takou vnutornou inventurou.
Prehodnocovala som cely svoj zivot, rozmyslala som nad tym, co ma robi stastnou, co nestastnou, co a preco ma trapi Rozhodla som sa viac mysliet na seba a menej sa prisposobovat ostatnym, to neznamena byt sebec, ale byt viac asertivna a aj som si presla v sebe stare krivdy z minulosti a odpustila som ostatnym a hlavne sebe. Porobila som v zivote vela bbosti a na dost veci nie som hrda, ale uz ma netrapia, beriem to tak, ze vsetko co sa stalo aj to zle bolo sucastou mojho formovania a nic nelutujem ani tie roky opijania sa - ved som nepila stale, len som bola niekde inde, kde som dnes. A dnes citim taky pokoj na dusi a som stastna aj za to zle co som prezila, lebo keby nie, nemohla by som sa tak tesit z malickosti a citit ten pocit pohody a stastia, ktory teraz vacsinou citim.
Reni, je dobre, ze ides zas do centra, kde si predtym chodila na terapie, mozno ti prave to pomoze. Musis o tej svojej chuti hovorit a dostat to zo seba a prist na to, co to spusta. Verim tomu, ze nakoniec to zvladnes a odoznie to. Podla toho co si pisala, mas teraz pekny zivot a si stastna a vyrovnana a alkohol ti dost psychicky ublizoval a nicil ta, tak naco mu davat prilezitost, aby ta mohol nicit zas?
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24592
Re: Uz chci konecne prestat!!! Před 9 rok, 3 měsíce  
Renata napsal:
Na tu očistu duše věřím a jak to probíhá?

Rena,
vykonaj si dôkladnú psycho-inventúru. Psychológ alebo skúsený psychoanalytik Ťa bezpečne povedú do hlbín duše.

Exorcistov je ako šafránu - dnes patria skôr k folklóru duchovenstva.

AA vykonávajú tiež vlastnú inventúru - sprievodcom býva/jú sponzor/i.
Často sa spiaci a nevyriešený problém ozve po rokoch, preto sú úprimnosť a otvorenosť dôležité kľúče k úľave.

Sám-seba predsa nepodvedieš?
(Ak áno - tak prezraď ako, nech sa zasmejem!)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24598
Re: Uz chci konecne prestat!!! Před 9 rok, 3 měsíce  
Také mně trápily myšlenky na pití-vždyť už jsem čistá dlouho, tak kapka neuškodí, nikdo to nemusí vidět, vědět, mozek mně mučil, byla jsem pořád oslabená, v křeči, nesvobodná.Vždy mně na starších áčkařích zarážela ta volnost, lehkost, klid...Kroky , jasně.!Je to inventura duše, našeho chování v době pití,je toho víc.Dělá to s tebou starší áčkař, který Kroky zná, sponzor, kmotr, ochránce,!a člověk ze sebe vyblije to, co si myslí, že nikdy nikomu na sebe neřekne.Sponzorovi člověk musí věřit, on jistě zachová mlčenlivost.Pro mně třeba bylo těžké-jít za dětmi a omluvit se jim za své alkoholické běsy,za jejich slzy, ale vyplatilo se to moc, ulevilo se mně, určitě i jim.Je toho víc, je to promyšlené, vyzkoušené za těch 80 let , co AA fungují.Už podle Kroků léčí i psychiatři, terapeuti. Neskutečná úleva, svoboda, konečně klid.Není to hned, někdo je dělá i 2x, asi také zkusím znovu, má vypitá hlava si vzpomněla na další věci, co musím ještě udělat se svou minulostí.Nějakou tu 13. komnatu ještě najdu, pryč s ní.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24607
Re: Uz chci konecne prestat!!! Před 9 rok, 3 měsíce  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24608
Re: Uz chci konecne prestat!!! Před 9 rok, 3 měsíce  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24610
Re: Uz chci konecne prestat!!! Před 9 rok, 3 měsíce  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24611
Re: Uz chci konecne prestat!!! Před 9 rok, 3 měsíce  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...1011121314151617
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter