Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...10
Dolů
Téma: relaps
#10566
Re: relaps Před 11 rok, 8 měsíce  
Leesa napsal:
Teď trochu pendluju, ale v Praze jsem často, terapeuta bych preferovala odsud, máte nějaký kontakt?

Ja osobne jsem narazila az na ctvtou doktorku ktera mi sedi takze je to o hledani a co Vam vyhovuje a v jake lokalite, staci si udelat chvilku casu, obvolat, dat si schuzku a hlavne dat na pocity, jasny ze clovek se neotevre hned ale po nejakem case a pak se vytvori vztah mezi lekarem a klientem a funguje to

www.firmy.cz/Prvni-pomoc-a-zdravotnictvi/Zdravotnicke-sluzby/Zdravotni-poradny/Psychologicke-poradny/kraj-praha
Jessie
Gold Boarder
Příspěvky: 160
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10567
Re: relaps Před 11 rok, 8 měsíce  
Moc děkuji za pomoc, obvolám to a určitě se objeví někdo dobrý a vyzkouším i bylinky, alkohol a cigarety člověka dost poničí. Je to síla, ale snad to nějak půjde.
Leesa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10581
Re: relaps Před 11 rok, 8 měsíce  
Ono ta ochota doopravdy se otevřít, musí taky dozrát,vykrysalizovat v člověku.Vyžaduje kus odvahy ale je zároven´velice důležitá.Problém,pokud zůstane jen v myšlenkách-zůstane stále veliký a ani mu pořádně nejsem schopna porozumnět.Když se označí a vysloví tomu druhému,přinese úlevu a posléze,když o něm hovořím,jsem schopna porozumnět,ale též najít východisko.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10583
Re: relaps Před 11 rok, 8 měsíce  
ono je hrozně těžké a zdá se mi to teď i dost nemožné začít si znovu věřit po tom všem, navíc když už jsem roční léčbu antabusem už jednou absolvovala. Jak mám zase jít do toho znovu a věřit, že tentokrát už to zabere?! Já vím, že ten problém je ve mě, v mojí hlavě,ale kde brát tu sílu začínat furt dokola a o rodině, která to musí dělat se mnou, nemluvě. Prostě po každém porušení abstinence se propadáte níž a níž a je pak o to horší se z toho vymanit.Nicméně jsem si vzala k srdci radu nosit s sebou fotku rodiny - k tomu jsem si napsala různá hesla proti pití alkoholu -jako "Chlast je past" apod., což už mi sice bylo porazeno dřív,ale jak čas šel, tak to tak nějak vyšumělo. Takže teprve teď po 100 a jedné jsem to konečně udělala a napsala jsem si na A4 na tvrdý papír, co všechno ztratím a způsobím, když budu pít,a teď to hodlám opravdu s sebou všude nosit.Znáte ještě někdo nějaké jiný finty? děkuji.
Nela

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10584
Re: relaps Před 11 rok, 8 měsíce  
Zdravím vás a děkuji za rady. No já beru Zoloft, což je sertralinum, ale podle toho, co mi říkal psychiatr, nelze vyšetřením zjistit, který z těch neurotransmiterů v mozku člověku chybí.Takže je to vše jen na vyzkoušení, co vám sedne.Ale taky jsem po těch prášcích přibrala a jsem víc unavená.A nejsem si teď už vůbec jistá, zda to všechno není jen propagace doktorů na určitý lék. Většina z nich staví pouze na podložených věd.poznatcích,jako že chemie s člověkem něco dělá,kdežto např.homeopatika jsou pro ně placebo.Myslela jsem si, že o tom něco vím, ale teď jsem z toho všeho jelen.Jak jsem už psala, nemám moc ráda chem.prášky, ale myslíte, že cvičením a jiným přirozenějšími věcmi se i dědičná deprese dá zvládnout?
Nela

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10585
Re: relaps Před 11 rok, 8 měsíce  
Jessie napsal:
Nela napsal:
Já taky moc neholduji žádným práškům, ale nevím, zda když opravdu mozek potřebuje určitou látku aby fungoval,zda to jde opravdu nahradit homeopatiky či bylinkami - už jsem něco takového vyzkoušela předtím, ale nezdálo se mi, že by to nějak pomohlo.Mohla byste mi tedy poradit nějaké ty bylinky, či přírodní doplňky,které vy máte odzkoušené.Děkuji moc.

Nelo nevim jestli ja Vam muzu poradit ohledne bylinek atd. protoze kazdemu zabere neco jineho a hlavne Vy uz jste brala Antabus a nevim co mozku tedy chybi, jestli je to malo serotoninu atd.

Kazdopadne ze sve zkusenosti mohu doporucit MUDr. Hoffmana - cinska medicina, tabletky ktere zmirnuji stres a uzkosti: www.patentnimedicina.cz/cz/bylinne-produkty/dle-potizi/stres

Pak samozrejme at uz caje nebo tabletky trezalka, kozlik, caje na nervovou soustavu a ruku v ruce posileni jater a detoxikacni caje. Mam vyzkouseny i Persen, take zesilit davku magnezia (spolu s vapnikem je nejlepsi, lepe telo vstrebava) a B komplex.

Na dobre usinani - medunka nebo specialni caje ala Spanek a nervy nebo na nervovou soustavu




Děkuji moc za rady a neměla byste ještě nějaké typy ohledně meditace či cvičení? A jak bych mohla svůj boj proti pití zintenzivnit? Nevím jestli AA jsou pro mě, taky se celkem bojím,koho tam potkám a navíc myslím,že v našem městě ani žádní nejsou. Jak to vlastně na takových sezeních probíhá?
Nela

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10586
Re: relaps Před 11 rok, 8 měsíce  
Liba napsal:
Teď vše víš, časem polevíš, otupíš, začneš znovu laškovat s pitím, jen jednu skleničku, zadařilo se, tak dvě a je to tu znova.Bacha.


Libo, toto je svatá pravda. Napsala jsem si tuto větu, ať mi připomíná to neustálé riziko, a ne jen když se cítí mizerně v morální kocovině. Děkuji!!
Nela

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10588
Re: relaps Před 11 rok, 8 měsíce  
Taky si napiš výhody abstinence-žádná okna, kocoviny, čistá mysl, radost ze života, najdeš sílu, důstojnost, spokojená rodina, neohrožuješ své zdraví...jenže, je to pořád dost málo.Jistě nasaď antabus, a AA, lékaři....každé nové napití Tě srazí níž a zbytečně trpíš.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10593
Re: relaps Před 11 rok, 8 měsíce  
Liba napsal:
Taky si napiš výhody abstinence-žádná okna, kocoviny, čistá mysl, radost ze života, najdeš sílu, důstojnost, spokojená rodina, neohrožuješ své zdraví...jenže, je to pořád dost málo.Jistě nasaď antabus, a AA, lékaři....každé nové napití Tě srazí níž a zbytečně trpíš.

Ja bych pridala (neni serazeno dle dulezitosti):
zdravy zivotni styl, ziskani sebeduvery a sebediscipliny, psychicka odolnost, strizlivy pohled a nadhled, vice energie (cviceni), kvalitni spanek, relaxace a meditace, lepsi vzhled, sebekultivace, USETRENE PENIZE a investice do jinych veci a radost z nich, ZADNE KOCOVINY, tresy, deprese, psychozy, strachy, nespavost, proste zadna troska, fungovani a plneni naplanovanych veci, zadne ruseni schuzek apod., konec lhani a nalhavani si sama sobe a okoli, kvalitnejsi vztahy po selekci tzv. pratel, kvalitnejsi sex, prosta normalita, ziskani pokory, prace na sobe, hrdost, uspechy v praci, kariera, rodina..ZIVOT, strizlivy ZIVOT
Jessie
Gold Boarder
Příspěvky: 160
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10595
Re: relaps Před 11 rok, 8 měsíce  
Nelo.Já na tom nejsem jinak.Byla jsem střízlivá téměř 9let.Pak přišla recidiva.Krátká,ale propad byl drastický.Přeléčení a Antabus.Po necelém roce přišla další krátká recidiva a před 3měsíci další.Už jsem pro jistotu na Antabusu každý den.Ten první rok je opravdu obtížný a těžký.Protože každá recidiva divoce zamíchá se všemi kartami,s psychikou,s životem mým a životem mých nejbližších.Musela jsem si u každé recidivy zpracovat co všechno jsem přehlédla,co všechno podcenila i to jak jsem dokázala přecenit své vlastní síly.V čem všem jsem já udělala chyby,abych je nemohla opět zopakovat.Vím,že to jde.Vím o čem je život,který chci žít.A už věřím ne sama sobě ale v sebe.Věřím,že s pomocí jsem toho schopna.A pomoc přijímám ode všech.Jsem za ni vděčná.Není ostudou upadnout.Ostudou je zůstat ležet.Není to jednoduché pro mne,ale ani pro mé děti.Musely se stejně jako já vyrovnat se zklamáním.Chce to vytrvat v přesvědčení a co se týká nepití umět si uhájit to svoje.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...10
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter