Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...14151617181920...28
Dolů
Téma: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu
**
#51899
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 6 měsíce  
Krtku, chápu Tvůj povzdech, jsi prostě dál.

Zaro, já mám dnešní porci uvolnění za sebou a půjdu spát. Jak jsem psala, koupila jsem si dobré víno, po kterém mi nebývá divně.
Ať jsi dopadla jakkoliv, začneme od pondělí spolu? Klidně podpora přes messenger, nebo mail, ať tu nespamujeme .

Klidnou noc všem.
Karolína
Platinum Boarder
Příspěvky: 453
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51900
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 6 měsíce  
Krtku, Karolínko,

já to ustála. Měla jsem hrozné chutě, nemluvě o těch představách, když člověk ví, že stačí sáhnout do lednice.... Furt jsem čekala nějakou berličku a ona přišla... Napsal Krtek a já si řekla, že to prostě musím dát a dala to. Chutě přešly, chystám se ke spánku, láhev v lednici, nenačatá, neotevřená ... Mám radost, že jsem tento den opět zvládla a teď už půjdu spát, s úsměvem na rtu. Káji, budu ráda, když se budeme vzájemně podporovat, nejprve přes email a pak i přes messenger, ve dvou jde vždycky všechno líp ...

Přeji krásnou noc a krásné sny všem,

Zara

P.S. - a abych nezapomněla, Krtku, Tobě patří můj dnešní velký dík... nebýt Tebe, tak nevím
Zara
Expert Boarder
Příspěvky: 95
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Poslední úprava: 01/11/2018 23:41 Provedl: Zara.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51905
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 6 měsíce  
Teoretická otázka: co se stane, když přestanu naráz pít? Hrozí mi delirium? Piju už skoro 20 let, poslední dobou vydržím maximálně jeden den bez alkoholu. A je reálné dávky snížit postupně a vyhnout se absťáku?
David
Gold Boarder
Příspěvky: 169
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51906
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 6 měsíce  
Vyser se už na to.Nehrozi ti nic.Chodis do prácech,chlastáš po večerech,ne? Snižovat postupně je kravina.
zdenek.dry
Gold Boarder
Příspěvky: 237
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 01/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51907
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 6 měsíce  
Zaro, ale logiku to nemá žádnou. Kupovat si vino. Zbav se ho, ať tady po víkendu necteme jiné psaní. Jeden den chutě, ale dobry. Druhy den koupis vino, ale neotevres. A dál?
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51908
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 6 měsíce  
Allie, máš pravdu, ale člověk se s tím musí naučit žít a pracovat. Podlehnout znamená selhat... Alkohol na nás číhá všude, v obchodech, na oslavách, u přátel, tak o co horší je mít lahev v lednici? Vše je jen v hlavě a pokud to neustojím teď, kdy jindy? Včera to bylo u chuti, bože, jak mi lezla do hlavy a do myšlenek, jak se ve mně pralo pro a proti... Nedokázala jsem si představit, že bych ráno sedla k pc a napsala sem, že začínám od nuly... Ano, tu lahev jsem si koupila proto, že jsem na ni měla chuť, ale potřebovala jsem vědět, co je silnější, jestli mé přesvědčení nebo ten pocit chuti, i když chvilkový. Zklamání ze sebe samé by bylo velké... Když jsem se prala s tou myšlenkou, napít či nenapít, napsal Krtek a já si řekla, vždyť stačí chvilku vydržet a zase bude ráno. Pro mě je 14 dní úžasné číslo, tak jako pro někoho několik let. Věřím, že takto začínal každý, každý den navíc je další krůček k vrcholu, který je v nedohlednu, ale vím, že tam někde je. Pamatuji si, když jsem lezla na Grossglockner, těsně pod vrcholem se změnilo počasí, z teplého slunného na déšť a poté mráz a sníh, mokré oblečení v tu chvíli zmrzlo včetně rukavic a ruce zmrzlé tak, že jsem neměla sílu jít dál. Všichni se začali vracet a já přemýšlela, co dál, přeci to nezvdám před vrcholem... Bohužel, podmínky byly takové, že jsem to musela vzdát, ale já to vzdala pouze s tou myšlenkou, že tam vrchol je pořád a můžu se k němu vrátit kdykoliv. U alkoholu to tak není, tam nemáš na výběr. Buď se rozhodneš a jdeš nebo padáš dolů.... A já nechci padat, ale jak jsem psala již dříve, vím, že to sama nezvládnu. Potřebuji k tomu vás, tu berličku, motivaci, pocit, že v tom nejsem sama a že když jste to zvládli vy, zvládnu to i já. Jen si to občas musím připomínat.... Krásné ranko všem a díky za vás.
Zara
Expert Boarder
Příspěvky: 95
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51909
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 6 měsíce  
Píšeme si tu v kapitole Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu. A kdo jiný by to měl zvládnout?? Soused, pošťák, prodavačka od vedle... Prostě jen ty sama!! Nikdo jiný!!! A každý musí sám! Pokud nechceš nebo z nějakého důvodu odmítáš odbornou pomoc. tak navíc musíš i SAMA! Soused, pošťák prodavačka to nebude. A jestli je tam i ta část věty Chci přestat, tak se konečně zakousni a nepij. Nic nekupuj, flašku vyhod a vůbec o tom nepřemýšlel. Až myšlenka přijde, nepatlej se v ní a v klidu ji pusť pryč... dal, ať odejde. A do hlavy si nacpi za ní jinou... nevim.. třeba z čeho se lisuje bambucke máslo
Agi
Gold Boarder
Příspěvky: 228
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51910
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 6 měsíce  
Zara, pre nás profesionálnych alkoholikov je úsmevné počúvať (čítať) takéto príhody o skúšaní pevnej vôle, naposledy to skončilo dobre v roku... nikdy. Ale možno je to súčasť procesu ktorým treba prejsť.

A osobne ako turista mám veľké sympatie k tomu, že niekto dokáže VZDAŤ výstup keď to nejde, to je pre mňa veľká frajerina, vedieť sa vzdať a nechať vec na inokedy, radšej ako "hrdinsky" umrieť. Napríklad vzdať súboj so závislosťou.

"když jste to zvládli vy, zvládnu to i já" - toto je nebezpečné premýšľanie a smrdí to sklamaním zo seba keď sa to nepodarí. Niektorí ľudia kráčali po Mesiaci, aj ja môžem. Niektorí zabehnú stovku pod neviem koľko, tak aj ja. Niektorí napísali bohovské knihy, tak aj ja. Nie, ostatní vôbec nič neznamenajú. Nepil by som aj keby som bol jediný človek na svete.

---

A David, pri náhlom vysadení hrozí delírium a ak sa zadarí tak aj smrť, končiť naraz len pod dohľadom lekárov. A znižovať postupne dávky, nie, pre teba sa to nedá.
Nespoznaný
Expert Boarder
Příspěvky: 136
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 02/11/2018 07:59 Provedl: Nespoznaný. Důvod: lebo
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51911
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 6 měsíce  
Já to beru, začátky jsou těžké, ale s vinem v lednici ještě horší. Koupila si ho. Slaba chvile. Ok. Ale proč si obhajujes to, že ho v té lednici máš? Není to takova ta myšlenka vzadu v hlavě, co kdyby. Jasně, alkohol je všude kolem nas, ale taky ti kazdej řekne, že hlavně zpočátku je nejlepsi se rizilovym mistum vyhýbat. Nemít doma chlast, nejít do hospody, klidne se vyhnout i tem oslavam. Není to navždy, přijde čas, kdy člověk bude silnější, ale v tech počátcích to není.
A fakt chceš strávit víkend ve spolecnosti neotevrene flašky? Budeš na ni myslet. Pořád. ...
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51912
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 6 měsíce  
Allie napsal:
Já to beru, začátky jsou těžké, ale s vinem v lednici ještě horší. Koupila si ho. Slaba chvile. Ok. Ale proč si obhajujes to, že ho v té lednici máš? Není to takova ta myšlenka vzadu v hlavě, co kdyby. Jasně, alkohol je všude kolem nas, ale taky ti kazdej řekne, že hlavně zpočátku je nejlepsi se rizilovym mistum vyhýbat. Nemít doma chlast, nejít do hospody, klidne se vyhnout i tem oslavam. Není to navždy, přijde čas, kdy člověk bude silnější, ale v tech počátcích to není.
A fakt chceš strávit víkend ve spolecnosti neotevrene flašky? Budeš na ni myslet. Pořád. ...


Suchá domácnost je základ abstinence, to by měl vědět každý alkoholik.
Twist Kart
Junior Boarder
Příspěvky: 21
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...14151617181920...28
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter