Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...28
Dolů
Téma: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu
**
#51567
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 6 měsíce  
MichalB napsal:
Snad .. smad nestaci. Je potreba zmeni ve svem zivote veci, ktere vedou k piti.

Miši, myslíš, že to jsou věci, které vedou k pití? Já v takovém prostředí vyrůstala, kdy jsem s mámou chodila po hospodách a pak poslouchala nadávky, když nemohla najít klíče od domu a když je našla, nemohla se trefit do zámku... Byla jsem přesvědčená, že nikdy nebudu jako ona, nikdy... A kde jsem teď? Zatím piju tak, aby to děti neviděli, ale kam to může dospět? Máma umřela a já to začala řešit pitím, jak ubohé a přitom pravdivé... Život přináší spousty překážek, každý si prošel nějakým peklem a ne každý to řeší lahví, tak jako já.... Jenže u mě už to není o tom, že bych teď trpěla... Mám úžasnou rodinu, děti, zázemí a nemyslím si, že jsem zhýčkaná... Každou mou životní etapu jsem si musela vybojovat a nakonec jsem za to vše ráda... Jsem tam, kde jsem a jsem nyní spokojená, ale jediný démon je teď alkohol a ten se mě drží zuby nehty....
Zara
Expert Boarder
Příspěvky: 95
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51568
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 6 měsíce  
1. Každý si peklem neprošel, spousta lidí žilo normálně, nebo jim rodiče pomáhají, co to jde až do 60ti třeba..

2. Všechno je v pohodě, jen ten alkoholismus je problém? Nevěřím, něco je špatně, možná všechno a flaška je jen nástroj, ta špička ledovce, ten příznak úpadku.. Tak to bývá... Nalháváš si.
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51569
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 6 měsíce  
Gennosuke napsal:
David napsal:
Jedna lahvinka před usnutím, to bych vůbec neřešil, to je takový pěkný rituál.

Jo, jo, presne tak. To byly casy... to jsem jeste drzel doma bar. Prijit domu z prace a hezky se rozvalit do kresla a vybrat si co si dam dobryho. Ekvivalent ty flasky jsem v nejruznejsich podobach pred spanim tak nejak taky ztrestal. Klidek, pohoda, cista hlava, vsechno fajn a vsechno dobry. A docela dlouho to tak vydrzelo. Nez se to urvalo a tyhle vecerni alkoholove prochazky se zmenily na nekonecnej tobogan peklem.

Skoda ze jsem tehdy nemel ten rozum a odhodlani co ma ted Zara... strasne moc veci mohlo byt uplne jinak. A ted se bojim jestli to jeste zvladnu dohnat... jako ze asi ne . Na druhou stranu ale aspon ziju...


Gennosuke, je to přesně tak, jak píšeš. Lahvinka večer, kdy je klid, pohoda, čistá hlava (do doby, než jí opojím alkoholem), je to fajn. Ale jak dlouho to může vydržet? O rozumu se tu nedá mluvit, kdybych ho měla, vyhrála bych nad tím démonem, teď se s ním snažím pouze bojovat, zatím si uvědomuji, že to není správná cesta, ale co když mě nakonec přemůže?
Zara
Expert Boarder
Příspěvky: 95
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51570
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 6 měsíce  
Pijak napsal:
1. Každý si peklem neprošel, spousta lidí žilo normálně, nebo jim rodiče pomáhají, co to jde až do 60ti třeba..

2. Všechno je v pohodě, jen ten alkoholismus je problém? Nevěřím, něco je špatně, možná všechno a flaška je jen nástroj, ta špička ledovce, ten příznak úpadku.. Tak to bývá... Nalháváš si.


Máš pravdu, jsou výjimky, ale je jich málo a pak třeba neřeší tento problém nebo naopak řeší, protože se nudili a jsou tam, kde my ... Nevím, nic není jen černé a bílé...

K Tvému druhému bodu, těžko říci... já si myslím, že už to pití je jen setrvačnost a nesouvisí s tím, co prožívám teď, ale je to důsledek toho, čím jsem si prošla.. Minulost mě pronásleduje a těžko se s ní vyrovnávám...
Zara
Expert Boarder
Příspěvky: 95
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51571
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 6 měsíce  
I to je možný.. Každopádně problém nějaký máš. Teď jen vybrat cestu, jak ho řešit.
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51572
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 6 měsíce  
Pijak napsal:
I to je možný.. Každopádně problém nějaký máš. Teď jen vybrat cestu, jak ho řešit.

A tu hledám, protože nechci dopadnout jako moje máma... Navíc, chci fungovat, být pozitivní, být v pohodě...

A to, že to teď řeším, ještě neznamená, že mám vyhráno...

Pamatuji si, když jsem přišla na schůzku AA, divili se mi, proč tam jsem... Vysvětlila jsem, že mám strach... A ten mě pronásleduje doteď a oprávněně... Dokud nedosáhnu toho, co tady většina z vás, nebudu spokojená a hlavně, už problém mám a ten musím řešit, dokud jsem schopna ho pojmenovat....
Zara
Expert Boarder
Příspěvky: 95
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51573
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 6 měsíce  
Prosímtě a kolik se jich divilo? Jeden, dva, nebo všichni?
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51574
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 6 měsíce  
Pijak napsal:
Prosímtě a kolik se jich divilo? Jeden, dva, nebo všichni?

Divil se ten, co AA vedl.... sama jsem tomu nerozuměla a on mi vysvětlil, že většinou tam chodí lidi, co si prošli léčbou... Třeba mi chtěl dodat odvahy, sama nevím...
Zara
Expert Boarder
Příspěvky: 95
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51575
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 6 měsíce  
AA nikdo nevede. To byl jen sekretář. Předčítá texty, kontroluje diskuzi, vítá nováčky a vaří kafe. Jeho názor má stejnou váhu jako všech ostatních, i když někteří můžou působit, že jsou víc, tak nejsou..
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51576
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 6 měsíce  
Pijak napsal:
AA nikdo nevede. To byl jen sekretář. Předčítá texty, kontroluje diskuzi, vítá nováčky a vaří kafe. Jeho názor má stejnou váhu jako všech ostatních, i když někteří můžou působit, že jsou víc, tak nejsou..

Já to tenkrát tak neřešila a nepřemýšlela jsem, jestli je někdo víc a míň... Za mě jsme tam byli všichni ze stejného důvodu a to bylo to důležité... Ten, co to vedl, věděl, o čem mluví a pro mě, jako neznalou, to bylo důležité...
Zara
Expert Boarder
Příspěvky: 95
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...28
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter