Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...7891011121314
Dolů
Téma: Přivítaní (kdo jsem? co jsem?)
#15680
Re: Přivítaní (kdo jsem? co jsem?) Před 10 rok, 6 měsíce  
Zřejmě máš, Mileno, velké štěstí na zaměstnavatele, na rodinu i přátele. Máš vlastně štěstí v neštěstí. Každému se tahle konstelace nepovede.
Jirka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15681
Re: Přivítaní (kdo jsem? co jsem?) Před 10 rok, 6 měsíce  
Taky fakt, záleží na tom, v jakém prostředí se pohybuješ, na koho narazíš. V práci jsem dostala nůž na krk, krok vedle a letím. Někteří ve vedení mě chtěli vyhodit, ale můj vedoucí prosadil, abych zůstala. Leta dobře pracovala, teď má problém, ale řeší ho, tak jí dám šanci. Jsem mu za to vděčná. Určitě jsou i lidé, co si ukážou prstem, to je ta co byla v léčebně. Ale lepší než, aby si ukazovali, podívej už je zase namol.
Milena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15682
Re: Přivítaní (kdo jsem? co jsem?) Před 10 rok, 6 měsíce  
Nemusíš se mnou souhlasit. Já jsem si ale 100% jistá, že by mě rodina neopustila, protože jsem přišla o práci. A nějak nechápu, proč bych se měla válet. Ale myslím, že je důležité se uzdravit ač by to něco stálo a stojí za to začít znovu a znovu si vše vybudovat, ale s čistou hlavou. Moje matka chlastá, přišla o bydlení, práci a i rodinu, která při ní stála celý její život a teď je z ní guma, která už není schopná si cokoliv zařídit a není schopná práce, protože jí chybí vštípivost.
Jinak ze zkušeností jiných co přišli o řidičák.... jeden můj známí byl vybodován a přišel o práci kurýra, tak šel dělat do kavárny, další co přišel o řidičák za chlast a zákaz na dva roky šel pracovat do skladu a taky ještě jeden co přišel papíry, taky za chlast a řídil popelářské auto, tak začal pracovat jako krupiér v casinu. Tak mám pocit, že je to spíše v přístupu.
Pavla

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15683
Re: Přivítaní (kdo jsem? co jsem?) Před 10 rok, 6 měsíce  
Zbývá uvést věk postižených ztrátou řidičáku. Jinak se shání práce ve třiceti, jinak v pětapadesáti.
Jirka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15684
Re: Přivítaní (kdo jsem? co jsem?) Před 10 rok, 6 měsíce  
Ano vím jak je to s prací v dnešní době. Je mi 31 a pracuji jako personalistka, takže mohu ještě uvést problém shánění zaměstnání lidí po škole bez praxe, rasovou diskriminaci a diskriminaci žen a taky ženy co mají malé děti, to je jako mít lepru atd. Lidem trvá i rok než práci najdou a jistota žádná. A právě po svých zkušenostech jsem se obrátila na druhou stranu a pomáhám lidem z rizikových skupin, aby věděli, jak obstát na pracovním pohovoru dle západního vlivu. A také jak se píší životopisy a motivační dopisy.
Pokud má ale někdo pocit, že nemám problém s prací, jelikož mi je jen .... tak omyl. Může Vám být 25 a mít vysokou školu a státnice z angličtiny a stejně můžete mít problém práci sehnat, když nemáte dobrou prezentaci atd.....
Za svými slovy si stojím, jelikož o sobě vím, že když to bude nutné, tak budu klidně roznášet letáky a uklízet záchody.
A dodatkem.... pánovi co přišel o řidičák a dělal pak krupiéra bylo přes 50.
Ale tímto nechci nic zlehčovat. A je pravdou, že práce je málo a najít dobré zaměstnání je opravdu těžké. Vezmu-li v potaz, že na práci prodavačky Vám příjde až 900 životopisů.
Pavla

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15685
Re: Přivítaní (kdo jsem? co jsem?) Před 10 rok, 6 měsíce  
když to bude nutné, tak budu klidně roznášet letáky a uklízet záchody.

Jsem ochoten ti to věřit, Pavlo, proč ne, zbývá jen otázka, jak dlouho budeš schopna vykonávat zmíněnou práci za plat, který tomuto pracovnímu zařazení odpovídá? Pokud nejsi již vdaná, a nejsi přírodou obdařená sexbomba, tak jako "hjzlbába" nebudeš mít bůhvíjaký seznamovací potenciál. Nezaložíš ani rodinu. Možná s nějakým houmelesem, který je na tom ještě hůř.

Snad se oba shodnem na názoru, že o dobrém místě dnes rozhodují spíš známosti, než schopnosti. Klientelismus funguje zřetelně i zde. Výběrová řízení jsou jen na oko, s předem daným výsledkem. Takže, zaměstnání sehnat lze... jde o to jaké, a hlavně, "za kolik".

P.S. Radíš lidem, jak psát životopis? Motivační dopis. Já jsem si vždy myslel, že stačí o sobě napsat pravdu. Nebo ne?
Jirka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15686
Re: Přivítaní (kdo jsem? co jsem?) Před 10 rok, 6 měsíce  
Už se musím vážně smát, o jakých známostech, také jsem chtěla práci co mám teď. Šla jsem po ní tvrdě, dělala jsem dobrovolnici abych se mohla pohybovat v tomto prostředí. Věnovala se lidem a po třech měsících jsem práci dostala.
Jirko ty tady úplně překrucuješ věci ve špatné. Ty nejsi vůbec pozitivní ani v klidu.
Jaká sexbomba? Jasně že realita je občas tvrdá, jenže dost lidí co na sobě začne makat se dostane tam kam chce, jsem živý důkaz.
V téhle době je potřeba lidi povzbuzovat, a né jim podkopávat nohy - to si zajdi na fotbal.
A jestli chceš vtipkovat, kup si sešit a můžeš začít. Nejspíš se vážně nudíš, páč se stále vracíš jak bumerang, možná sedíš za monitorem a z každého koho vytočíš máš srandu, bo si děláš čárky?
Každý máme jiný život, práci, zkušenosti, poznatky, myšlenky tak to laskavě nedávej do jedné kupy.
Podle sebe - soudím tebe co.
Pavla 7

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15687
Re: Přivítaní (kdo jsem? co jsem?) Před 10 rok, 6 měsíce  
Netvrdím, že ze známosti nelze sehnat práci, lze,jistě že. A na vyšších postech asi bude fungovat více aspektů než jen zkušenosti.
Ale věř, že pracovní pohovory na běžná pracovní místa jsou reálné, zkušenosti cenné a pokud se chceš vůbec nějakého pohovoru zúčastnit musíš personalistu zaujmout. To znamená, že dobrý den, mám zájem o práci a jsem spolehlivý...nestačí a Váš životopis nikdo ani neotevře. Nemá smysl se o tom asi více bavit, jelikož vy máte na vše odpověď a vždy jasný závěr. Já jen vím jak to chodí a vím jak má správný životopis a motivační dopis vypadat, aby zaujmul a samozřejmě vždy musí být založen na pravdě.
K tomu, jak jste mi tu vylíčil mou potenciální budoucnost v mé kariéře hajzlbáby je celkem zábavný. Ale mám na to jiný úhel pohledu. Jelikož neříkám nic co by nesouhlasilo s tím co dělám. To znamená, že jsem také pracovala jako uklízečka a myla i záchody na ministerstvu a vstávala denně ve 3 ráno a pak běžela do svého zaměstnání a to jen proto, abych si za přivydělaný peníz mohla hradit studium.
A také jsem jeden čas dělala i malířku pokojů a dokonce umím i opálit a zrepasovat okno :-D. A za vše jsem moc vděčná, dalo mi to víc než si myslíte.
No nic mám pocit, že to do této diskuze nepatří.
Jen jsem reagovala jako nesouhlas se zlostnými a ublíženými názory Petra a Vámi Jiří, který tu provokujete a máte jasno i ve věcech o kterých moc nevíte.
Ne nadarmo se říká, "každý svého štěstí strůjce"
Pavla

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15688
Re: Přivítaní (kdo jsem? co jsem?) Před 10 rok, 6 měsíce  
Pavlo7, já nejsem pozitivní, ale ani negativní. Nejsem optimista, ale ani pesimista. Snažím se být realistou. Snažím se vidět svět kolem sebe takový, jaký je, snažím se formulovat věci tak, jak jsou. Bez ideologických, náboženských, či jiných příkras. Źe se to někomu zdá kruté, nestravitelné, možná cynické, za to já nemohu.
Jirka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15690
Re: Přivítaní (kdo jsem? co jsem?) Před 10 rok, 6 měsíce  
Nemám pocit, že píšu zlostné názory..Pokud jej někdo má, at to upřesní
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...7891011121314
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter