Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...14
Dolů
Téma: Přivítaní (kdo jsem? co jsem?)
#15599
Re: Přivítaní (kdo jsem? co jsem?) Před 10 rok, 6 měsíce  
Jirko,myslim,ze jsem cetla pozorne i pochopila.A take souhlasim s dalsim prispevkem.I ja jsem se "setkala" s tim,ze,ac v dobre vire,jsem se sverila s nekterymi vecmi popravde (co take jineho,pokud clovek chce pomoci sobe nebo jinym) a byly "zneuzity".Take se ted potykam s tim,kdybych neco nekde nerekla...ale...nekdy opravdu clovek nema na vyber.Co se tyka alkoholismu a dalsich psychickych nemoci,samozrejme u nas stale funguje nejake stygma.Tak,jako u jinych nemoci,clovek se snazi (v urcitem stadiu),rici vse popravde,aby mu bylo (a nejen jemu) pomozeno.Stygma samozrejme funguje i to,ze tato nemoc v sobe obsahuje spoustu "kompromitujicich" veci.Ale,s tim se musime smirit.Bohuzel nas potkala tato nemoc a ne jina,pro spolecnost "vice schudna".A i proto ma muj obdiv kazdy,kdo napric tomuto vsemu,se lecit chce,chce verit lekarum,"podstoupit" jejich postupy,protoze,alkoholismus jako nemoc clovek sam neni schopny zvladnout.Tak jako kazdou jinou.O to vice,ze u teto nemoci to ovlivnuje mnoho dalsich lidi
anoine

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15600
Re: Přivítaní (kdo jsem? co jsem?) Před 10 rok, 6 měsíce  
Jirka to myslel tak, že pokud někdo zjistí že si alkoholik, máš to napsaný nadosmrti v papírech a seš vodepsaná.Můžeš sedět doma a nepít, ale to je tak všechno
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15601
Re: Přivítaní (kdo jsem? co jsem?) Před 10 rok, 6 měsíce  
No právě. Ta fungující stigmatizace. Představ si, že se někdo vyléčí z alkoholismu, abstinuje léta... a příští zaměstnavatel se o tom dozví. Co udělá? Nebude riskovat recidivu, nevezme jej. A to ani nemluvím o řadě profesí, kde je jen zmínka o alkoholu zcela diskvalifikující. Bude chtít dělat třeba u ochranky, nebo bezpečnostní služby. Zbrojní průkaz? Ani náhodou, lékař mu nedá doporučení, i když ví, že léta abstinuje. Jistota je jistota. No prostě je to špatné. Pokud se mu podaří dostat z toho "svépomocně", nikde žádný záznam... není co řešit. Stigma neexistuje. Léčení na psychiatrii je podle mě tou nejzazší možností právě proto, že člověka výrazně diskvalifikuje.
Jirka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15602
Re: Přivítaní (kdo jsem? co jsem?) Před 10 rok, 6 měsíce  
Ano. Přesně tak jsem to myslel, Petře. Žiješ, ale bez pořádné práce jsi sociálně mrtvý. Nevím, jestli je to výhra...
Jirka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15603
Re: Přivítaní (kdo jsem? co jsem?) Před 10 rok, 6 měsíce  
Jo Petre,chapu to a proto,jak jsem psala,ma kazdy,kdo se lecit chce muj obdiv.Prave i kvuli tem stygmatum.A samozrejme nejen stygmatum.V teto spolecnosti.Alkohol je droga,ktera jako kazda jina,ovlivnuje hned od zacatku "psychicno".O to vice,pokud zacne byt nemoci.Jsou "fyzicke" nemoci,s kterymi se da bojovat,pokud je "psychicno" v poradku,uspesne.Vim to,z meho blizkeho okoli,dotycny "zvitezil" nad rakovinou jen kvuli tomu (zaver nekolika lekaru),ze byl psychicky fit.Alkohol te ale zacne nicit od te psychicke stranky.A to je ten pruser.A diky za kazdou vec,ktera mu v tom chvili "udela pauzu"...
anoine

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15604
Re: Přivítaní (kdo jsem? co jsem?) Před 10 rok, 6 měsíce  
Nevím hoši, jestli zrovna vy dva tolik trpíte díky abstinenci, znám stovky abstinujících alkoholiků, tady i na Slovensku, nikdy! jsem neslyšela o těch věcech , co popisujete.Znám osobně i lékaře, primáře, léčeben, vím, komu tyto zprávy píší.Jasně, že ten, kdo má léčbu soudně určenou, nedodrží ji, oni musí poslat zprávu.Spousta zaměstnavatelů člověka naopak podrží, pomůžou mu.Asi žijeme každý někde jinde.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15605
Re: Přivítaní (kdo jsem? co jsem?) Před 10 rok, 6 měsíce  
Jirko,je to vyhra v kazdem pripade.Pokud ne pro dotycneho,tak pro lidi okolo nej (predevsim nejblizsi) ano.Nedokazes si asi predstavit,jake "peklo" nejblizsi lide okolo alkoholika zazivaji.Jak je to ovlivni.Je vyhrou,pokud alkoholik se sebou alespon neco delat chce.Zadny z alkoholiku si nikdy nedal "zavazek",ze alkoholikem byt chce.Vzdy to ma nejake koreny.Pokud ale do toho "spadne",droga si vzdy snazi najit cestu.Nici vse.A "klobouk dolu" pred vsim a kazdym,kdo ji v tom zabrani.Vim to z vlastni zkusenosti (rodic alkoholik,ja problem,pribuzny,kamarad)...
anoine

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15606
Re: Přivítaní (kdo jsem? co jsem?) Před 10 rok, 6 měsíce  
Musím přiznat, že já díky abstinenci netrpím vůbec. Alkohol k tomu, abych fungoval, nepotřebuji. U mě je pití spíš zvykem. Teda... zlozvykem. Takovou příjemnou nadstavbou. Uznávám, že pokud někdo při abstinenci dostane záchvat deliria, tak to je průšvih. To asi "samoléčbou" nezvládne. Je asi důležité včas zastavit. Nepropít se k deliriu.
Jirka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15607
Re: Přivítaní (kdo jsem? co jsem?) Před 10 rok, 6 měsíce  
No,tak ja po posledni odpovedi Jirky,v diskuzi" nepokracuji...
anoine

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15608
Re: Přivítaní (kdo jsem? co jsem?) Před 10 rok, 6 měsíce  
gratuluji
PetrCh

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...14
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter