Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...345678910
Dolů
Téma: Tak, o Všem
#25188
Re: Tak, o Všem Před 9 rok, 2 měsíce  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25189
Re: Tak, o Všem Před 9 rok, 2 měsíce  
Aleno, ale já se přece bavím o celku. Proto uvádím i ta čísla. Osobní zkušenost je k nezaplacení, ale je subjektivní a omezená. Jak se můžete bavit o tom, jak je to v globálu, když nepoužíváte žádná tvrdá data? Pak to není globální pohled, ale jen osobní vjem.

V UK je 6,5x víc lidí než v ČR, takže předpokládám, že když mluvíte o stejné úrovni kriminality pod vlivem alkoholu, myslíte procenta a ne absolutní čísla. Jestli ano, pak to svědčí jen o tom, že jsou obě země v tomhle ohledu srovnatelné. Našla jsem si dvě studie, anglická říká 19%, česká 15%. V Anglii odhadem 9% mužů a 4% žen vykazují známky závislosti na alkoholu. To je taky srovnatelné. V Anglii se u mladých posouvá styl pití, dřív bylo obvyklé pít málo během týdne, poslední generace dávají přednost tomu, opít se o víkendu a pořádně. Anglie je na předních místech Evropy co do počtu adolescentů, kteří mají s alkoholem zkušenosti. To je všechno podle údajů anglické charitativní organizace Institute of Alcohol Studies. Podle nich to vůbec nevypadá, že v globálu tam pije víc lidí kontrolovaně a že by se výchova a osvěta nějak extra projevovala. Zajímavé čtění na IAS byl článek The paradox of alcohol education, kde ukazují, že souvislost mezi informovaností o rizicích alkoholu a střídmou konzumací je mizivá.

Té části se zákony nerozumím. Samozřejmě že mají jiný systém, je to jiný stát. Proč myslíte, že jsou ty zákony lepší? Já ty výsledky, o kterých říkáte, že existují, nevidím. Stejně jako Vy si myslím, že jsme tu ke konzumaci alkoholu až příliš tolerantní. Ale na rozdíl od Vás si nemyslím, že ten rozdíl v toleranci ve srovnání se Západem je zásadní. Myslím, že je hodně malý (teda podle toho, o jakou zemi jde. Já teď mluvím o UK).

Renato, za co konkrétně jsou u nás nízké tresty a tam (nevím kde, v Německu?) vysoké? Já žiju na malém městě a potácející se opilce během dne vidím jednou za uherský rok, když nepočítám bezdomovce. V Anglii jsem byla v malém městě a bylo to stejné. A nevím, jestli dobře rozumím, ale Vám jde hlavně o to, dostat opilce z ulice? Ať si pijou, ale ať je nevidí děti? To asi ne, že jo, ale nevím, co jiného si z toho, co píšete, vybrat.
alas

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25190
Re: Tak, o Všem Před 9 rok, 2 měsíce  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25191
Re: Tak, o Všem Před 9 rok, 2 měsíce  
V Praze se chlastá 1. liga..taky je tu asi 10 skupin AA a x léčeben
petrch

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25192
Re: Tak, o Všem Před 9 rok, 2 měsíce  
...ještě jsem chtěl dodat že v Čechách by se měl začít podávat preventivně Antabus od 1 roku po narození
petrch

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25197
Re: Tak, o Všem Před 9 rok, 2 měsíce  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25200
Re: Tak, o Všem Před 9 rok, 2 měsíce  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25206
Re: Tak, o Všem Před 9 rok, 2 měsíce  
Mezi černejma a arabama a asiatama neni tolik alkáčů jako mezi bílejma...ti spíš jednou rypákem kokos nebo hulej dobroty
petrch

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25227
Re: Tak, o Všem Před 9 rok, 2 měsíce  
petrch napsal:
...ještě jsem chtěl dodat že v Čechách by se měl začít podávat preventivně Antabus od 1 roku po narození
))))
Pro Petrch
Už tady bylo, kdysi, že se prodával chlast až po 10h ráno, no nevím jaké byli výsledky...
Stopka-pro Petrch

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25231
Re: Tak, o Všem Před 9 rok, 2 měsíce  
Renato, k chování lidí k sobě navzájem v západních zemích – zrovna v tom bych s Vámi do určité míry souhlasila, ale to je dost podstatná změna tématu. Původně se mluvilo o tom, že venku mají lepší zákony a osvětu a že se tam proto neožírají jako u nás a že prostě vědí, jak na to, a my zaostalí chudáčci se od nich učíme. A já tvrdím, že žádné souborné "venku" co do přístupu k alkoholu není, že je každá země jiná, a že hodně se chlastá po celé Evropě - to znamená i na Západě, a že nikde neví, jak to nejlíp řešit. Mluvila jsem konkrétně o Anglii, protože jen tam to znám.

Jestli se mluvilo o tom, že je jedno, jak hodně se chlastá, ale že se přitom člověk musí chovat decentně, tak jsem to opravdu nějak nepobrala.
alas

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...345678910
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter