Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...18
Dolů
Téma: Abstinuji = peklo doma
#42244
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Pert, Krtko, Včelaŕ, a Sochaŕ,
sa vedia na tento problém pozrieť aj zo strany tých, ktorí s alkoholikmi žijú. Najviac trpia tí, ktorí sú s ním pod jednou strechou, čiže najbližší.
Najbližší, ktorí celé to peklo, bezmoc a beznádej prežívali spolu s ním, ibaže bez anestetík (alkoholu) pri plnom vedomí.

Dokázali by ste veriť niekomu, kto vás tak veľa krát oklamal a sklamal, niekedy aj celé roky sluboval to, čo nesplnil ? Jednoducho - má zlé skúsenosti, veľa zlých skúseností.
Podľa čoho má partner vedieť, že tentokrát to už ,, myslí vážne" a bude naozaj abstinovať. Život s abstinujúcim alkoholikom, znamená aj život v neustálom strachu ,, či sa to nevráti".
Dôvera sa obnovuje naozaj ťažko a dlho....aj tak dlho ako sa rúcala, niekedy sa už neobnoví nikdy.
Medovka
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42245
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Medovka napsal:
... Podľa čoho má partner vedieť, že tentokrát to už ,, myslí vážne" a bude naozaj abstinovať.

... ano není to lehké, píšu to i já, důvěra, láska a cit je jeden ze základních kamenů vztahu. Jakmile je ve vztahu, nedůvěra, ponižování alkohol-testrem, násilí či něco jiného ... tento vztah ztrácí jakýkoli smysl a nelze v něm pokračovat. Udržovat vztah kvůli dětem, či být sexuální pomůckou jen jednoho partnera ? to snad nemyslíš vážně, takovýto vztah udržovat. Osobně mi partner dát alkohol-tester k puse, nestačil by počítat schody. tečka

ladis
ladis
Platinum Boarder
Příspěvky: 884
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42246
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Zdravím Tě Mono. Formánek řekl, že alkoholik je asi nejúpřímnější tvor... Tak toho využí. Sám ze své zkušenosti vím, že coby alkoholik má člověk posunuté hranice mezi normálním a nenormálním. Proto možná i mizí zábrany si o lecčems popovídat na rovinu. Dokážu si představit jak Tě raní takové vyjadřování slabosti, nedůvěry a přesvědčení o tom, že to stejně nedáš. Já, když přestal pít, tak jsem to kupodivu tenkrát taky nikde nevytruboval. Nechal jsem si to v sobě. Po čase jsem měl s mladou takové problémy, že to vypadalo, že přestože paradoxně se mnou vydržela mraky průserů a různých sraček, tak spolu nevydržíme, když se život začal dávat tak nějak do kupy. Řekl jsem jí, že já si nepřeju nic víc, než abych nás zbavil těch problémů, ale že před ní po kolenou nepolezu. Bylo to v době, kdy člověk najednou nabývá ztracené sebevědomí. Fyzicky i psychicky jsem se začal dostávat z bláta. Od té doby máme klid. Nechce se mi o většině věcí mluvit ani dnes. A myslím, že se o tom snad ani nikdo už bavit nechce. Ano, důvěru budeme budovat u ostatních dlouho. Ale to neznamená, že si zasloužíme aby v nás kdokoli nebo cokoli podráželo víru v to, že bude líp.
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42247
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Ano, môj vzťah stratil akýkoľvek zmysel a nechcem v ňom pokračovať....pracujem na tom.

Čo sa týka alko-testeru, tak sám partner navrhol, že bude ,, fúkať", aj ho naozaj zaobstaral a keď prišlo (občas) na to, lebo sa mi trebars ,, nezdal", tak doň i fúkol, pozrel na dysplej, ale už mi ho neukázal....asi tam nebola 0....čo k tomu dodať
Medovka
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42248
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Já osobně jsem ne z donucení zpřetrhal většinu vazeb se starým světem. Jedním z mála, který jsem nechal je ten vztah s mladou, ke které mám i malou. Jsem tomu i rád. Ale, kdybysme byli s partnerkou bez dítěte, tak bych zpřetrhal i tuhle vazbu. Ne, protože by mi vadila, to ne. Ale z důvodu, že jsem měl prostě potřebu začít znovu a na čistém papíře. /Mimochodem si nedělám naději a je mi jasné, že být bez dítěte, tak by mi mladá dala kopačky už dávno.../
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42249
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Medovka napsal:
Ano, môj vzťah stratil akýkoľvek zmysel a nechcem v ňom pokračovať....pracujem na tom.

Medovka,

přítel si obstaral alko-tester sám, bez tvého přičinění. Je to jiný příklad, než popisuji. Pokud jsi mu však dala do něho dýchnout Ty, je to už ponížení a i kdyby na něm byla "0" je to ponížení a nedůvěra, která do vztahu nepatří.

Včelař,

zdravím tě, máš celkem zdraví názor a já s ním souhlasím. Jediné co mě zarazilo a vím určitě, že v mém předchozím vztahu i když dítě bylo, se pokračovat nedalo. Ve vztahu potřebuji daleko více než potomka...

ladis
ladis
Platinum Boarder
Příspěvky: 884
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42250
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
A čo to poníženie a tá nedôvera, ktoré do vzťahu vnieslo jeho pitie ?
Tá neistota - či už začal, alebo nezačal piť, či mu mám alebo nemám veriť - bola neznesiteľná. Likviduje vás to zaživa. Bol to len márny pokus zbaviť tej neistoty, určite nie ho nejak ponížiť.
Medovka
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42251
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Ten smajlík je tam omylom
Medovka
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42252
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Medovka napsal:
A čo to poníženie a tá nedôvera, ktoré do vzťahu vnieslo jeho pitie ?
Tá neistota - či už začal, alebo nezačal piť, či mu mám alebo nemám veriť - bola neznesiteľná. Likviduje vás to zaživa. Bol to len márny pokus zbaviť tej neistoty, určite nie ho nejak ponížiť.


Nezlob se na mě, přestávám tomu rozumět. Buď ho máš ráda a jsi ochotna mu důvěřovat, v opačném případě tento vztah je naprosto bezpředmětný a musíte si najít každý jiný protějšek. Bylo by to uměle udržovaný vztah k ničemu.

ladis
ladis
Platinum Boarder
Příspěvky: 884
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42253
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Veď o to ide vo vzťahu s alkoholikom, že máš rád niekoho komu už nemôžeš dôverovať, ale to nejde donekonečna - hovorím za seba. Bez dôvery vzťah nemôže fungovať. Takže ako som napísala vyššie, nechcem v ňom pokračovať.
Medovka
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...18
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter