Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: Mám bratra léčeného alkoholika, jak dál?
#12061
Re: Mám bratra léčeného alkoholika, jak dál? Před 11 rok, 5 měsíce  
Dost mně zaráží, že kouřil trávu i v léčebně!Vždyť tam dávají dýchat nárazově pacientům, a že by na to nepřišli?Vašim řekni,, že mu nepomáhají, spíše ho podporují, v kouření, válení se doma..Proč by se snažil makat, když mu rodiče dodají, co potřebuje!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12062
Re: Mám bratra léčeného alkoholika, jak dál? Před 11 rok, 5 měsíce  
Ahoj Marketo a Danny,obema vam preju hodne sil,ktere urcite se svymi bratry potrebujete,jste statecne a mate dobre srdce,bohuzel,zivot casto neni fer-neni fer,ze se trapite,snad se jim obema podari vcas zjistit,ze s drogama to neni zivot,ale vezeni a dostanou se z toho,ikdyz ta trava je urcite mensi zlo nez alkohol,droga to stale je...
Jen aby jsme se nepletli,chtela jsem poprosit Marketu,co ma bratra alkoholika,jestli by jsi se nemohla psat Marketa s carkou nad "e"-aby jsme byly trochu rozlisene.Ja pisu me jmeno a vsechny prispevky bez diakritiky,protoze pisu z Anglie a nemam na klavesnici hacky a carky -to jen tak na rozliseni,aby si nas lidi nepletli.Navic ja se na konci vzdy podepisuju Marky,tak snad uz v tom je trochu mensi zmatek ).
Vsem alkoholikum(tudiz i me)a vsem ,co se s nama trapili(trapi) preju jen to nejlepsi!!!
Marky
Marketa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12063
Re: Mám bratra léčeného alkoholika, jak dál? Před 11 rok, 5 měsíce  
Marky,
myslím, že není statečnost pomáhat někomu v rodině, že je to samozřejmé.Já bych si celý život vyčítala, že jsem pro něj něco neudělala a nechala ho umřít.A nelituju času, ani ničeho jiného.
Tak se měj v té Anglii
Danny
Danny

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12064
Re: Mám bratra léčeného alkoholika, jak dál? Před 11 rok, 5 měsíce  
Ahoj Danny,nemyslela jsem,ze jsi statecna,ze mu pomahas,ikdyz pravda,je plno lidi pro ktere to neni samozrejmost,ale to uz je jine tema.Jste statecne,ze to nevzdavate-ten casto marny a bolestny boj s vetrnymi mlyny,hledate,zjistujete,tady na tomto foru jste tu taky kvuli svym bratrum.Je mi z toho smutno,diky vam si clovek pripomene tu nasi nemoc i z pohledu te druhe strany ...Bohuzel alkoholik si vetsinou az jako posledni uvedomi,kolik bolesti,strachu zpusobil..
Preju jen to nejlepsi!!!Marky
Marketa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12065
Re: Mám bratra léčeného alkoholika, jak dál? Před 11 rok, 5 měsíce  
Ano Danny jsem to já, takže aspoň vidíš, že i když se něco na jednu stranu tváří , že je lepší, tak na stranu druhou, je zas jinak. Vím, že marihuana je něco jiného a vím o ní hodně, přece jen hodně lidí kolem mne ji požívá , patřím ještě mezi mladší ročníky

Líbo kontroly se dělaly namátkově podle moči.Po tom všem ,co se mamka dozvěděla, ho už tak podporovat nebude.

Marky, už jsem Markét.
Díky za podporu všem.
M.
Markéta

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12071
Re: Mám bratra léčeného alkoholika, jak dál? Před 11 rok, 5 měsíce  
Ahoj Danny, znám případy, kdy se pomocí trávy, alkoholik udržel střízlivý... ale to je v případech, že normálně funguje, pracuje a nemá problémy, jen když se někde paří, tak si dá místo panáka jointa no... ale jak říkám, jen pro ty, co jsou psychicky v pořádku, nesmí to bejt žádnej útěk od reality... a hlavně, jen někdy, jako se zdravej člověk párkrát do roka opije...
Bráchovi by možná pomohla nějaká chráněná dílna nebo dům napůl cesty, aby se postupně zase zařadil do běžnýho života.
měj se hezky a hodně sil
Hanka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12075
Re: Mám bratra léčeného alkoholika, jak dál? Před 11 rok, 5 měsíce  
Ahoj Hanko,
dík, ale můj bratr nekouří trávu- to je bratr Markéty, můj bratr je nyní na detoxu, protože byl v otřesném stavu.No, spíš mám obavy, že za pár dnů bude venku, v létě takto odešel na reverz. Nejhorší je, že nedal souhlas, abychom byly informovány, asi to taky svědčí o jeho stavu. Jsem z toho dost unavená, myslím, že tohle fakt nemá řešení, protože k léčbě není motivován, apriori odmítá klasickou medicínu a nemá náhled na svou nemoc. Je přesvědčený, že "to dá", že zvládne sám abstinovat, když chlastá( omlouvám se za ten dysfemismus )už minimálně 15 let. Ted´téměř nepřetržitě narkotizován a to se vším všudy kompletně, co tento stav přináší, nechci psát detaily.Nebo věřit v zázrak, že na detoxu ho nějaký "anděl" přemluví k léčbě? Z těchto pohádek jsem už dávno vyrostla.
Tak se měj super
Danny
Danny

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12076
Re: Mám bratra léčeného alkoholika, jak dál? Před 11 rok, 5 měsíce  
Danny, zavolej na Detox lékaři, napráskej na bratra vše, není to udávaní, chceš mu pomoc.On určitě lže, že tolik zase nepije....oni nemůžou tušit, jak , co, dělá doma!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12077
Re: Mám bratra léčeného alkoholika, jak dál? Před 11 rok, 5 měsíce  
Líbo,
moc děkuju, ano, on ani minule mě a mámu informovat nedovolil. Ale hlavně před lékaři vše popíral,tvrdil, že nemá problémy s pitím!!!! kdykoli před záchranáři, obvodním, atp. Naštěstí máme záznamy, no samozřejmě, že nechce informace pro nás, protože my bychom řekli lékařům pravý stav věcí, nevím, co jim tam tvrdí. Já jsem druhý den, co ho přijali lékařku informovala, ale musela jsem sama od sebe, ona by se neptala.Já ale předpokládám, že vědí, že alkoholici lžou. Tak obvodnímu např. tvrdil, že nepije, atp.
Danny
Danny

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12078
Re: Mám bratra léčeného alkoholika, jak dál? Před 11 rok, 5 měsíce  
Když on si to myslí, věří tomu, také se bojí, aby ho tam nenechali násilím, alkoholici lžou moc a ještě víc, třeba je přesvědčený, že to zvládne sám.....tam bude chráněný před alkoholem, trochu se mu vyčistí hlava, vystřízliví, a snad!!kéž by, i pochopí, že už je na tom zle!Vy mu vzkažte, napište,-telefon asi nemá povolený- že ho máte rádi, podporu nyní moc potřebuje.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter