Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...3456789...13
Dolů
Téma: Bratr alkoholik
#13392
Re: Bratr alkoholik Před 11 rok, 1 měsíc  
to je smutné a je mi to moc líto. teď už tedy máte jen možnost nedobrovolné hospitalizace nebo návrhu na zbavení způsobilosti k právním úkonům. s obojím mám hodně zkušeností, když budete potřebovat, poradím vám, kdykoli!!
Valerie
Senior Boarder
Příspěvky: 50
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13393
Re: Bratr alkoholik Před 11 rok, 1 měsíc  
Valérie,
nevím, zda si četla mé příspěvky, protože píšeš, at něco vymyslíme, no určitě jsme vymýšleli, podařilo se ho 2x dostat na detox, ale nikoho tam nejde držet, podepsal vždy reverz.Pokud pije míň, komunikuju s ním a pořád se snažím motivovat ho k léčbě, ale ON musí chtít sám a on odmítá léčebnu, že si radši něco udělá. Já nevím, jak mu mám víc pomoct a neumím zázraky.Vše o alkoholismu mám prostudované, spoustu beletrie k tomu tématu, ale.....Prostě cítím se bezmocně.
Danny
Danny

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13394
Re: Bratr alkoholik Před 11 rok, 1 měsíc  
jasně, že četla. tohle jsou krajní možnosti proti jeho vůli, samozřejmě, prostě to poslední, co je a co mě napadlo. třeba jen proto, aby měl člověk pocit, že zkusil vše, co se dá...
Valerie
Senior Boarder
Příspěvky: 50
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13395
Re: Bratr alkoholik Před 11 rok, 1 měsíc  
A nedobrovolná hospitalizace je možná jen na soudní příkaz, když ohrožuje druhý, což on nedělá, škodí jen sobě. I kdyby se tam nedobrovolně dostal, nebude motivován a nepomůže to, navíc xkrát říkal, že by si něco udělal, že by se zabil. To samé je ke zbavení práv.
Tohle je patová situace, at uděláme cokoli, či neuděláme, záleží jen na jeho postoji a motivaci. Já nevěřím na pohádky....
Danny
Danny

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13396
Re: Bratr alkoholik Před 11 rok, 1 měsíc  
ta definice je "ohrožuje sebe nebo okolí", takže sem patří i např. sebevražedné pokusy, to jen pro info.
jasně, chápu. ať je brzy líp...!
Valerie
Senior Boarder
Příspěvky: 50
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13397
Re: Bratr alkoholik Před 11 rok, 1 měsíc  
Ahoj .
Vstupujem do tohto rozhovoru, po tom, čo som prečítal skoro všetko, čo sa tu nahromadilo za tie mesiace. Bolo tu vela dobrých rád a menej zlých. V žiadnom prípade neuznávam nejaké pokusy s hubami, alebo hocičím iným, ani s kontrolovaným pitím, lebo u tvojho brata tieto veci boli dávno prekonané a on vlastne preto nechce robit nič, lebo už rezignoval na život. Nedokáže si ani len predstavit, život bez alkoholu a nedokáže si ani predstavit, že by o svojom úbohom stave s niekým mohol komunikovat. Zmrazí ho každá myšlienka na den ktorý by mal prežit bez pitia. Antabus tiež nie je riešenie, pretože ten by prepil hned po nasadení a potom nemá žiadne účinky. Ja som ho tiež prepil v období, kedy som sa snažil abstinovat vlastnými silami / ešte pred liečbou /. Potom už nemal žiadny účinok, ale po liečení som ho užíval čestne, aby som si dokázal, že som disciplinovaný a dodržujem rady lekárov. Jediné riešenie pre tvojho brata by mohlo byt liečenie / ani to ale nemusí pomoct./Preto, ked mu chceš pomoct, možeš jedine vyskúmat, že čo by ho mohlo motivovat k liečbe, aj ked sama tvrdíš, že nič nepomáha. Vieš, psychika je zvláštna vec, jedného dna sa ten jeho vzdor može zlomit. Ale bohužial aj to je možné, že sa upije.Je takmer isté že počas prvých dnoch abstinencie by prežil delírium tremens, ale je možné, že už takúto skusenost mal, preto sa bojí čo len pomysliet nato, že by prestal pit. Treba hladat vec,ktorá je pre neho tak doležitá, že by kvoli nej dokázal aspon uvažovat o liečbe. Ked sa ozveš na
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , skusime vymysliet nejakú motiváciu. Prajem všetko dobré Štefan dlhodobý abstinent.
Štefan

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13400
Re: Bratr alkoholik Před 11 rok, 1 měsíc  
Štefane,
moc děkuji za tvou reakci. Obdivuju vyléčené alkoholiky, pokud je to možné, ozvu se ti na mail. Díky
Danny
Danny

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13401
Re: Bratr alkoholik Před 11 rok, 1 měsíc  
Od pana dr.Nešpora nazpívali pacienti na terapii :

www.youtube.com/watch?v=lGq-Z-V7UdI&feature=youtu.be
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13402
Re: Bratr alkoholik Před 11 rok, 1 měsíc  
Jo,ma tyhle stránky koukám pořád, Nešpor to umí!!
Danny
Danny

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13403
Re: Bratr alkoholik Před 11 rok, 1 měsíc  
Ahoj, sleduju tohle vlakno, chodi mi vase prispevky na maila.. Musim do toho taky prispet Nekde tu mam taky vlakno, bojuju s alkoholem a forbesem, ted se mi uspesne dari nekolik mesicu stoprocentne abstinovat, hodne se pozoruju a zjistuju ze Nesporovo knizky, co jsem pred lety cetl, se mi zurocujou az ted, mysleni vycteny v ,,UZ sem prohral dost´´ mi ted hodne pomaha. Doporucuju vsem, ne jen gemblerum, muze se hodit i v boji s alk.. Mirek
Miroslav S
Expert Boarder
Příspěvky: 90
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Jsem dyslektik a dysgrafik, omluvte mé psaní
 
Nahoru
Stránka: 1...3456789...13
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter