Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...3456789...14
Dolů
Téma: vydržet nebo vzdát??
*
#47569
Re: vydržet nebo vzdát?? Před 6 rok, 2 měsíce  
Kláro, alkohol je démon, který všechno ničí. Pokud tvůj přítel nebude chtít sám přestat, ty s tím nic nezmůžeš.
Alkoholik miluje jenom flašku a proto dokáže dokonale lhát a předstírat. Já už 15 let nepiju ani kapku. Bohužel jsem přišla o manžela, kterého mé lepší já milovalo a to špatné nenávidělo. A do smrti nezapomenu, jak moc jsem svým nejdražším ubližovala. Nedávno mi moje dcera řekla větu, kterou by měl slyšet každý abstinující alkoholik :Mami, vážím si tě za to, co jsi sama dokázala! Ano, člověk musí chtít přestat sám. Já jsem to dokázala ambulantně, za to vděčím své kamarádce Daně, která mě doslova dovlekla k pychiatrovi a paní doktorka měla tolik empatie, že jsem se jí otevřela a všechno jsem jí vyprávěla, protože nikdo neví co to spustí a co je schopno to zastavit.
Kláro, hlavně se nad tím vším zamyslete a dokud s alkoholikem nemáte děti, to je pak vše mnohem komplikovanější......ale doporučuji z toho vztahu utéct...než tě to zničí............
Tes
Moderator
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47570
Re: vydržet nebo vzdát?? Před 6 rok, 2 měsíce  
ivanko, můžu se tě zeptat, jak dlouho manžel přihlížel tvému pití než se rozhodl odejít? pokud to není příliš osobní. 15 let ani kapku, to je skvělé, obdivuji vás, zvládne další roky...my děti nemáme. drží mě láska, i když, jak čtu příspěvky, nevím, možná už je to spíš strach, nevím
kaja136
Senior Boarder
Příspěvky: 55
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47572
Re: vydržet nebo vzdát?? Před 6 rok, 2 měsíce  
Klárko,nejde o přihlížení,paradoxně odešel až po 5 letech mé abstinence. Byl to šrám, který se nezahojil. Tak jako mě změnil alkohol, změnila mě i abstinence. Mám nový okruh přátel, ty které jsem znala 30 let si vzal s sebou. Je otázka zda to vůbec byli přátelé.
Tes
Moderator
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47573
Re: vydržet nebo vzdát?? Před 6 rok, 2 měsíce  
změnila vás abstinence, zní to zvláštně, ale chápu, že ne každý se se změnou vypořádá. jak se píše v krocích aa, žádala jste ho o odpuštění?? přijal omluvu??
kaja136
Senior Boarder
Příspěvky: 55
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47574
Re: vydržet nebo vzdát?? Před 6 rok, 2 měsíce  
Odpuštění v tomhle případě neexistuje, ani omluva. Já si vlastně ani nepamatuju kolikrát a jak jsem mu ublížila. Byla to dlouhá serie oken. V podstatě ho chápu, obavy, že to začne znovu jsou trvalé. V abstinenci se bohužel dostavily deprese, ne pořád,ale pravidelně nahoru a dolů i s medikací....ale to k tomu taky patří...každý reaguje jinak. Dopuručuji si stáhnout knihu DOKTOR MOZEK jsou tam i pro laiky vysvětleny chemické pochody v mozku www.psyx.cz PhDr.M.Peterková. a v Bráníku je poradna, kterou založila bývalá alkoholička, takže ví o co jde...je dobré mluvit s někým kdo tím prošel...Klárko musí chtít on a to podle toho nevypadá....láska nepomůže, nevím kolik ti je,ale láska nepomůže...chlast jí zabije...a hlavně v tobě.....
Tes
Moderator
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47588
Re: vydržet nebo vzdát?? Před 6 rok, 2 měsíce  
Ivana napsal:
Kláro, alkohol je démon, který všechno ničí. Pokud tvůj přítel nebude chtít sám přestat, ty s tím nic nezmůžeš.
Alkoholik miluje jenom flašku a proto dokáže dokonale lhát a předstírat. Já už 15 let nepiju ani kapku. Bohužel jsem přišla o manžela, kterého mé lepší já milovalo a to špatné nenávidělo. A do smrti nezapomenu, jak moc jsem svým nejdražším ubližovala. Nedávno mi moje dcera řekla větu, kterou by měl slyšet každý abstinující alkoholik :Mami, vážím si tě za to, co jsi sama dokázala! Ano, člověk musí chtít přestat sám. Já jsem to dokázala ambulantně, za to vděčím své kamarádce Daně, která mě doslova dovlekla k pychiatrovi a paní doktorka měla tolik empatie, že jsem se jí otevřela a všechno jsem jí vyprávěla, protože nikdo neví co to spustí a co je schopno to zastavit.
Kláro, hlavně se nad tím vším zamyslete a dokud s alkoholikem nemáte děti, to je pak vše mnohem komplikovanější......ale doporučuji z toho vztahu utéct...než tě to zničí............


Úžasné !!! Gratuluji. Tu část s dětmi potvrzuji !!!
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47589
Re: vydržet nebo vzdát?? Před 6 rok, 2 měsíce  
Ivana napsal:
Klárko,nejde o přihlížení,paradoxně odešel až po 5 letech mé abstinence. Byl to šrám, který se nezahojil. Tak jako mě změnil alkohol, změnila mě i abstinence. Mám nový okruh přátel, ty které jsem znala 30 let si vzal s sebou. Je otázka zda to vůbec byli přátelé.

Takto přátelé nevypadají. Buďte ráda, že máte nové. Já jsem za ně také rád a když ti lidi srovnám, zjišťuji, že jsou nesrovnatelní....
Držím vám palce !
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47678
Re: vydržet nebo vzdát?? Před 6 rok, 2 měsíce  
Pěkný den, chtěla bych vám všem poděkovat. včera měl přítel 10.den bez alkoholu, s pravidelnými návštěvami aa. podporu má, já mám jasné hranice, díky pročítání si vašich reakcí se začínám pomalu vracet zpět do svého života.
kaja136
Senior Boarder
Příspěvky: 55
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47680
Re: vydržet nebo vzdát?? Před 6 rok, 2 měsíce  
Klárka,

naber odvahu a na stretnutia AA dochádzajte spolu - Ty ako sypatizantka, on ako člen spoločenstva.

Stačí, ak sám/a o sebe vyhlásiš, že si člen skupiny AA a nikto Ťa nemôže zbaviť členstva - iba Ty sama.

Dozvieš sa tam mnoho o alkoholizme a alkoholikoch.
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47682
Re: vydržet nebo vzdát?? Před 6 rok, 2 měsíce  
JA, mockrát děkuji, ale chce chodit sám, i na terapii, kterou jsme měli společnou, chce sám. přiznám se, že odvahu jsem skutečně hledala, abych navštívila al-anon, i kdybych ji našla, nemá mi kdo pohlídat dceru .
kaja136
Senior Boarder
Příspěvky: 55
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...3456789...14
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter