Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: Jsem alkoholička
#13150
Re: Jsem alkoholička Před 11 rok, 2 měsíce  
Ahoj. Já jsem se taky snažil přestat několikrát pít. Bohužel asi mám slabou vůli, protože jsem to nedotáhl do zdárného konce. Člověk zapomené na svoje problémy, když se napije, ale problémy i přesto zůstanou. I přesto, že se my nepodařilo úplně přestat pít, tak bych ti alespoň mohl dát pár rad, které my s abstinovaním pomáhly.

1) Kup si ajurvedský čaj Pachaka. Snížuje abstinenční příznaky. Opravdu to zrelaxuje mysl a člověk po požití tohoto čaje nemá poté chuť na alkohol.
2) Nepočítej dny jak dlouho nepiješ. U mě to podvědomně vyvolávalo pocit, že je čas se napít.
3) Když jsem abstinoval, tak my hodně pomáhala kultivační metoda Falun Gong (meditace). Když si takhle zamedituješ před spaním, tak uklidníš mysl a měla by jsi hned usnout, aníž by sis musela dát dvě, nebo tři piva na spaní (nebo pár sklenek vína).

Držím ti palce a doufám, že ti ty moje rady alespoň nějak pomůžou.
Martin

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13154
Re: Jsem alkoholička Před 11 rok, 2 měsíce  
Mooooc děkuju! Naordinovala jsem si bylinkový preparát na depku, silnější vůli .. no něco takového I kdyby mi to mělo pomoct jenom tím, že tomu věřím, tak budu ráda Ajurvédský čaj jdu pohledat taky

Podařilo se mi dneska zvládnout večerní nákup bez lahve vína a moc se těším na zítřejší volnou sobotu bez kocoviny ! Možná svůj absťák půjdu rychle zahnat knížkou a spánkem, ale dneska se pít nebude !

Dcera na mě koukala, že jsem spadla z višně, když jsem ji řekla o mém rozhodnutí úplně abstinovat ... chudina ani ona netuší, že to se mnou jde (šlo) tak moc z kopce. No nestrašila jsem ji zatím víc. Že piju hodně, věděla, jen si ani ona nepřipouštěla, že už jsem opravdu závislá na alkoholu.
Kelly
Fresh Boarder
Příspěvky: 10
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13155
Re: Jsem alkoholička Před 11 rok, 2 měsíce  
Martin to napsal hezky..Kelly bylinkovéčaje z lékárny ti asi moc nepomohou.Chce to indii, ajurvédu.Koukni sem :

www.cestaprirody.cz/

Kup si jak Pachaku na abstinenční příznaky či bažení, tak i Aswaghandu , krásně se po ní vyspíš.Věř mi, oba používám, pomáhá to hodně abstinovat.

je pravda, taky vždycky 3 měsíce nepiju, pak mi rupne v lahvě a chlastám tři dny v kuse než si zase uvědomim "co zase kravim" kdyt mě to za čas zabije..Chce to odstranit tu chut pít, jenom držet a přitom cítíš že by si ráda pila, není na dlouho..
Držím palce.Petr alkoholik
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13156
Re: Jsem alkoholička Před 11 rok, 2 měsíce  
Petře, taky dííík ! Nemám bylinkové čaje z lékárny, mám jiné přípravky, nechci tu dělat reklamu Ajurvédský čaj už jsem si vyhrabala na netu a nechala poslat Docela takovým věcičkám věřím, takže jak říkám, i kdyby jenom víra pomohla, bylo by to fajn

Píšeš "odstranit chuť pít" .... nemám chuť jako takovou, tu mám spíš na topinky s česnekem apod. ... myslím, že jde spíš o potřebu či co ... no absťák .... je fakt, že si pořád neumím představit, že nebudu pít nikdy, ale moc tomu radši nevěnuju pozornost. AA taky říkají že si nemáme dávat závazek na furt, jen že nebudu pít dnes a pak zase dnes .... Taky vidím, že jsou lidé, kteří opravdu spoustu let nepijí, tak třeba to nakonec po těch jednotlivých dnech abstinence půjde a přijde mi to taky časem normální.

Zatím opravdu pít nechci a jsem rozhodnutá, že nebudu. Bojím se nějakých větších jobovek, jestli to zvládnu i pak. Snažím se na ně ale teď nemyslet. Mám to tak, že každý další den bez alkoholu je pro mě malé vítězství, takže po těch malých vítězstvích se pokouším prohrabat k abstinenci, doufám, dlouholeté čí celoživotní ....
Kelly
Fresh Boarder
Příspěvky: 10
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13157
Re: Jsem alkoholička Před 11 rok, 2 měsíce  
Ahoj víte, co mě dost pomohlo? proti takovým těm pokusům o kontrolované pití, protože to byl kdysi taky můj problém... Uvědomila jsem si, že já o nějaké kontrolované pití nemám vlastně zájem! Já alkohol nikdy nepila, že by mi chutnal, vždycky jen kvůli tomu rychlému štěstí a změněnému vědomí... a na to mi dvě skleničky nikdy nestačily. Jak jsem si to uvědomila, bylo mi jasné, že to, že mám chuť znamená, že se chci pořádně opít, se všemi dalšími následky, které už jsem dobře znala. A to mi pomohlo nedat si první skleničku... plus samozřejmě antabus a psychiatr a kdysi léčebna... je toho víc. Ale tohle "uvědomění si" bylo celkem zásadní.
hezký střízlivý víkend všem
Hanka
Hanka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13158
Re: Jsem alkoholička Před 11 rok, 2 měsíce  
Hani, to je pro mě dobrá myšlenka k zamyšlení ! U mě to je zřejmě s tou chutí podobně. Sama uznávám, že "kontrolované pití" bych nezvládla, proto jsem se rozhodla nevypít ani tu první skleničku. Zatím je to jen třetí den, ale v hlavě mé rozhodnutí zatím pevně sedí
Střízlivý víkend přeju také Vám všem! Já ho už hodně dlouho neměla, tak si užívám, že mě nemučí kocovina a i když jsem "jak zmlácená" je mi stopro líp aspoň na dušičce a netrápí mě pocity viny
Kelly
Fresh Boarder
Příspěvky: 10
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13160
Re: Jsem alkoholička Před 11 rok, 2 měsíce  
Ahoj Hanko (i Kelly
Máš pravdu, já taky nikdy nepil, že by mi chutnalo pivo, vždy jen abych si užil ten stav opití, kdy je ti všechno jedno, nebo je sranda, nebo bezstarostnost..Jen tak se opít, hned je líp..A z toho zřejmě vzniká alkoholismus, neb potřebuješ pro dobrou náladu stále větší dávky, tím jsi samozřejmě stále více namol
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13165
Re: Jsem alkoholička Před 11 rok, 2 měsíce  
Jsem střízlivý 2 227 dní. Nepočítám si to denně, jen mám v pc.kalendář střízlivosti. Když jsem prvně vešel do AA seděl vedle mě jeden co měl přes 9 000 dní, povídal o své životě a já zatoužil po tom co měl on, svobodu od pití a dobrodružný život. A tak jsem Bůh nebůh tam začal chodit. Pochopil jsem, že jsem nikdy nepil pro chuť, ale pro účinek. Pochopil jsem, že můj alkoholizmus je jako průjem, i ten silou vůle prostě nezastavím. Nemohu se vyhýbat ani rizikovým prostředí, riziková byla i skříň, i tam jsem měl schovaný chlast.
Dnes žiji naprosto svobodně, užívám si a dělám věci na které jsem si netroufl ani se třemi promilemi, ale.....
Alkoholizmus je smrtelná a nevyléčitelná nemoc, proto nadále chodím do AA, tam čerpám odvahu a sílu žít svobodně a dobrodružně. Když jsem tam přišel prvně a viděl spokojené alkoholiky, poprvé v životě jsem se rozhodl, že budu dělat jen jednu věc a co nejvíce důsledně. A to v mém případě mi doslova zachránilo život a jako bonus jsem do života dostal svobodu a přátele, jaké jsem před tím nikdy nepoznal. A tak si tak žiji, den po dni, a zažil jsem jobovky, zažil jsem vše, ale ani jednou mě zatím nenapadlo napít se. Ale sám na svoji nemoc nemám, já se pořád umím ukecat ke lžím, třeba, že jsem nebyl až tak hrozný alkoholik, a tyto myšlenky mě mohou zničit. Sem se rozepsal tak pěkný střízlivý den Michal alkoholik
Michal

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13171
Re: Jsem alkoholička Před 11 rok, 2 měsíce  
MICHAL......Ale sám na svoji nemoc nemám, já se pořád umím ukecat ke lžím, třeba, že jsem nebyl až tak hrozný alkoholik, a tyto myšlenky mě mohou zničit. Sem se rozepsal tak pěkný střízlivý den Michal alkoholik

Michale, tak přesně toto mě vždycky párkrát dostalo. Po dlouhé abstineci jsem si zkusil co to udělá, až jsem neskončil po 4dennim tahu v blázinci, vděčím jen své vůli..Ale nerad bych to zase opakoval, bojím se toho.Petr
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13290
Re: Jsem alkoholička Před 11 rok, 1 měsíc  
ahoj,jsem stejně na tom, jak Ty. Podávám Ti svou ruku s tím,,že obě dvě si budeme psát na emeilu anebo skype -každý den a budeme si navzájem psát pocity a atd.Já potřebuji Tebe a Ty mě.Nemám odvahu jít za lekařem a vše skrývám..Od pondělka jsem n ic nepila, ale dneska si dám 1 dvoudecku bílého vína.Rozhodla jsem se,že zkusím celý týden nic a až v pátek a sobotu po 2dc vínka. V týdnu si musím vzít prášek na spaní..tak ahoj a napiš
nada

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter