Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...3456789...13
Dolů
Téma: SELINCRO
*
#53636
Re: SELINCRO Před 5 rok, 2 měsíce  
Stef, až se povede ta "pharmacological extinction", myslíš, že budeš normálně fungovat bez Selincra a třeba se občas kontrolovaně napít? Nebo bude nutná trvalá abstinence?
David
Gold Boarder
Příspěvky: 169
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53637
Re: SELINCRO Před 5 rok, 2 měsíce  
David, ja osobne si myslim, ze trvala abstinence, a napit sa jedine so selincrom. Pozeral som rozhovor s psychiatrom, ktory na tom pracoval a taktiez vravel, ze alkoholova zavislot je naozaj seriozny problem a netreba to podcenovat. A taktiez, som pocul, ze vela ludi, ktori zacali pit bez blokatoru, sa dostali spatky do kolotoca zavislosti. Nemam tak vela nacitaneho otom, kedze je to pre mna novinka.
Myslim si, ze abstinencia, je ta najlepsia vec v zivote, ako brat drogy, a ak by sa moj mozog dostal do fazy, ze sa pozrie na pivo a zareaguje tak ze noaco, nepotrebujem to, tak by to bolo velmi velmi riskantne to znova zacinat, kedze zrejme je fakt pravda, ze my zavislostni, to mame v hlave inac geneticky. Ono len ten liek odnauci ten alkohol vnimat ako odmenu a vyhladavat.
No ta geneticka predispozicia tam je stale.
Ale isto su omnoho krajsie a zdravsie zavislosti a veci kde si vyplavit endorfiny
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Poslední úprava: 22/02/2019 00:52 Provedl: stef.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53792
Re: SELINCRO Před 5 rok, 2 měsíce  
Ahojte, mam novu skusenost dolezitu/zaujimavu so/bez Selincro a Sinclairovou metodou.

Vcera po 16tich dnoch cistoty, dostal som craving a v nom som sa rozhodol, ze sa chcem ist zabavit, a ze si nechcem dat blokator Selincro.
Jednoducho, ze chcem ist a zabavit sa ako bez lieku. No ALe:

Ako som si dal pivo alebo cigaretu, nechutili mi, presne tak, akokeby som ten blokator si zobral. Nedostaval sa ziaden pozitok, ziadna chut, vypil som 3 piva.

Dnes som pisal na fb forum, kde su v tom skuseni ludia a vysvetlili mi to, a toto je velmi zaujimave. Ze moj mozog je inac prepojeny pouzivanim tej sinclairovej metody a tak zabuda na odmenu.
(No som fakt ocareny, lebo toto som necakal, ze i bez pouzitia prasku, prestanem citit pozitok)
A vraj kazdym razom ak mozog dostane odmenu sa chovanie mozgu posiluje, takze pak vznika to zavislostne spravanie.

Povedali mi, ze to nieje ale trvale a nestoji to ani tolko casu, ze keby som zacal chlastat bez praskov tak ten mozog by zacal tu odmenu s pitia pocitovat a bol by som tam kde pred tym. Takze som si vydedukoval, ze teda musim pokracovat dalej s branim toho lieku. A i tak to nemalo efekt, ze som si ho nezobral, kedze ziaden pozitok itak. Co je len dobre.

Kazdopadne som ziskal aspon zaujimavu skusenost. No a inac ak mozem, tak sa snazim pracovat na sebe, v dnoch kedy nepijem. Ale vidim, ze este to je skoro nesom vobec slobodny clovek, pretoze vcera bola velmi fest silna chut sa ist opit, pretoze som uz par cravingov prekonal a tak to zosilnelo. Ale nastastie, ten pozitok po ktorom som tak tuzil sa nedostavil a vypil len 3 piva, takze budem v tom pokracovat.

Takze tolko moja nova skusenost po mesiaci s TSM a selincrom/nalmefenom.
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53797
Re: SELINCRO Před 5 rok, 2 měsíce  
este 1 odpoved, prelozil som to cez google translator len

Predstavte si, že máte diabetes a hladina cukru v krvi byla vysoká a rozhodli jste se nepřijímat léky. Není žádný rozdíl. Jediná síla, kterou musíte praktikovat, je užít pilulku jednu hodinu, než pijete po zbytek svého života. Pokud už pijete 6 měsíců, pil pilulku jednu hodinu před rukama. jste zde z nějakého důvodu. Nezapomeňte, proč jste to začali. jste byl špatně pít. Pamatovat. Teď můj mozek vás oklamat, abyste věřili, že potřebujete alkohol. Pokud budete pokračovat v užívání léků, potěšení, které jste získali z alkoholu, bude pryč. budete se znovu naučit normální potěšení, které jste zapomněli. Pamatuj si, kdy jsi byl dítě a co tě udělalo šťastným. Ve dnech vašeho AF budou vaše endorfiny velmi citlivé a povzbuzují vás, abyste se v těchto dnech zapojili do mnoha aktivit, které přinesou tělo endorfiny do vašeho těla. musíte se znovu naučit život znovu. Pitný jed není živý. Endorfiny jsou falešné a škodlivé
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53799
Re: SELINCRO Před 5 rok, 2 měsíce  
Stef,je dobre ,ze ti to pomáhá, ale chci se zeptat,jak spíš?Jelikož jsem cetla,že to vyvolává nespavost.
Takže jsi ochoten Selincro užívat celý život,nebo to zkusíš úplně přestat pít.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53801
Re: SELINCRO Před 5 rok, 2 měsíce  
Maris, tie neziaduce ucinky by mali slabnut, a taktiez by mala slabnut i spotreba ci uz mnozstvo alebo frenkentovanost pitia a craving.
Zatial uzivam kratko, 1 mesiac cca 5 tabletiek, 2/3 som znizil, no chcel by som sa dopracovat k pitiu nealka a nefajcenia, kedze fakt zbytocne pit, lebo clovek z toho nic nema.
Len si musim pockat na tie cravingy kym zoslabnu, tie su jeden z mojich naj problemov v tejto zavislosti. Je to i kvoli hudbe a zivotnemu stylu co milujem som zistil, ale neviem sa toho vzdat, len by som sa chcel to nejako naucit a pritom hladam i ine veci
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53812
Re: SELINCRO Před 5 rok, 2 měsíce  
Zdravím všechny, jelikož se tu začalo ve větší míře diskutovat o TSM a občas se někde objeví dokonce až nesmyslné informace, tak jsem se rozhodl přispět svoji troškou do mlýna.
TSM jsem začal aplikovat před necelým půl rokem a až v poslední době jsem dosáhl tzv. extinction, neboli česky vyhasnutí (v podstatě vyhasnutí závislosti na alkoholu). Dnes se již nepovažuji za alkoholika, na alkohol nemyslím, nemám na něj chuť,nemám ani cravings a piju již jen velmi zřídka a umírněně.
Časem bych rád sepsal ucelené a přehledné informace o této metodě tak, aby mohla pomoc i ostatním. Avšak zatím doháním vše co jsem kvůli věčným kocovinám nestíhal, tudíž času je bohužel velmi málo.
Zatím tedy sepíši pár rad Stefovi, u kterého si nejsem jistý, zda pochopil správně celý princip TSM.
1)Zlaté pravidlo - VŽDY se napij jen na selincro! Ano jde to krátkodobě i bez toho, ale sranda jako to byla už to prostě nebude a akorát si blbneš mozek…
2)Neboj se cravings, respektive jakmile to na tebe přijde hned si vem prášek a jestli se ti pak třeba ani chtít pít nebude, dej si klidně jen jedno pivo, aby se posílil ten efekt v mozku, že alkohol už není odměna. Urychlí to celý proces.
3)Zaveď si „pijácký deníček” existují na to aplikace do mobilu a vidíš na tom grafy tvé spotřeby, jak moc si se posunul.
4)Souvisí s to s předchozím bodem. Očekávej opětovný a krátkodobý nárůst spotřeby. Může se stát, že si i začneš myslet, že to už nefunguje, že piješ zase dost atd… ale věř té metodě.
5)Toto je doporučení pro všechny. Pro lepší pochopení TSM bych doporučil dokument od Claudie s názvem One little pill. Je bohužel pouze v angličtině a s anglickými titulky. Vypůjčení filmu na dva dny stojí snad 4 eura.
6)Pokud budou jakékoliv dotazy, klidně se ptejte. Mně TSM zachránil život a já pevně věřím, že dokáže pomoc i dalším.
Petr
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53829
Re: SELINCRO Před 5 rok, 2 měsíce  
Dakujem Petre,
to je parada, ze je tu niekto, kto TSM pozna, dokonca vyskusal a s uspechom!
Je to motivujuce i pre mna velmi.
Dakujem za pravidla.

Na fb v skupine 'the sinclair method wariors' som sa "pochvalil", ze som sa napil bez lieku.
Vraveli mi, ze je to velmi nebezbecne, pretoze tym, ktori zacali pit bez lieku sa to vratilo a dokonca ta zavislost bola este horsia. Takze to vraj fakt nieje sranda.

Ja som si ten liek nedal, pretoze posadnuty cravingom ja/moj mozog chcel zazit zasa ten prijemny alko stav, ktory s liekom nedosiahnem. No fakt som necakal, ze mozog je uz prekablovany a alkohol i tak nevyvola ziaden pozitok. Uplne ako keby som ten prasok v sebe mal.
Takze som z toho moc prekvapeny a moj craving sklamany.
Co je len dobre, pretoze musim si uvedomovat, preco to vsetko.

Este pisali vraj netrvalo by dlho a tu odmenu by zacal mozog znova pocitovat, ak by som pokracoval v pijavani bez prasku.

Takze som i vdacny za tuto skusenost, uz viem, ze aj ak si prasok nedam, tak nic nevyriesim, a ze je to NEBEZPECNE a kontinualne si ho nedavat a dostat sa s5 a mozno este horsie tak to nie.
Nesmiem zabudat, preco som s TSM zacal.
Takze teraz viem,i moj zakerny craving vie, ze nedanim si prasku nedosiahne nic. A ako sa napijem, i vidi, ze to nejde tak to posadnutie pominie.

Potrebujem pokracovat v TSM, aby aj tie cravingy zmyzli, pretoze tie mi stale zburali ten moj domcek z karat a ja mohol zacat nanovo zas a zas a zas.
Tie 2 tyzdne cisty, som sa zacal citit lepsie, vyzerat lepsie.

I neziaduce ucinky maju slabnut. Moja slabli, ale zatial mam len 1 mesiac/5x selincro Takze to chce vsetko len cas.

Nabuduce si ten prasok dam a ide sa dalej
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53838
Re: SELINCRO Před 5 rok, 2 měsíce  
Petr, mna by zaujimalo, maval si nejake vedlajsie ucinky ? A ak ano ako dlho trvali a po dlhsej dobe ak uzijes selincro, ci su s5. Dakujem, kedze vraj uz do konca zivota musime pri kazdom napiti uzit to selincro.
Este 1 otazka, nezablokovalo to nemas pocit pozitok z inych veci ?
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53843
Re: SELINCRO Před 5 rok, 2 měsíce  
Ty cravingy budou časem slábnout a pak zmizí uplně, hlavně vydržet a brát léky.
1)Co se týče vedlejších účinků, tak to tě nejspíše nepotěším. Od začátku jsem měl ten divný pocit, jiné myšlení a vnímání, lehké točení hlavy, ale nebylo to nijak extratrémně nepříjemné jen zvláštní. Časem tento pocit trošku slábnul ale nikdy uplně nezmizel. Jakmile se však frekvence pití samovolně snížila a lék jsem bral méně často, tak se ty vedlejší účniky zase vracely.
Mezi další co jsem na sobě vypozoroval je ospalost, následná nespavost a občasné brnění/křeče svalů. Po nějaké době jsem vypozoroval že je ten lék i močopudný. Některé projevy lze možná řešit vitamíny, minerály, čajem atd, ale zkušenost s tím nemám.
2)No tak určitě mě už nebaví chlastat. Ale v tom smyslu, že mě nebaví ani nikde vysedávat u piva. Jinak zbytek věcí, které by to teoreticky mohlo narušit (sex, sport, jídlo...) jsou naštěstí ok.
Nicméně každý jsme jiný a na každého to bude fungovat jinak.
Petr
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...3456789...13
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter