Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...16
Dolů
Téma: Jsem koholik a nevím jak dál
#1793
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 13 rok, 7 měsíce  
Radko, máš na mně vliv, jdu ležet taky, počasí se najednou pohoršilo hodně, leje, zima, zatopila jsem v kamnech,dopekla buchty a mažu, stejně usnu!Teda, to je konec světa, a to jsem tak před půl hodinou chtěla věšet prádlo ven, nemožné.Stejně je to bezva pocit, že někde!!!sedí právě člověk, který píše sem, já taky, to je rychlost!Komunikace super.Tak jdu číst, jako.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1794
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 13 rok, 7 měsíce  
Rakdo K.
Tak pro úplnou informaci. Mojí identitu jsem nucená ukrývat nejen kvůli mojí alkoholové závislosti, (ale také kvůli ní, protože tato společnost není shovívavá k závislým ženám )ale kvůli tomu, co té závislosti předcházelo, která je mnohem závažnější a brutálnější pro mě a pro moje okolí. Čili ukrýváním svojí identity chráním svoje děti před minimálně blbými řečmi. Svojí identitu jsem nucená ukrývat, protože určité věci, které se v mém životě udály, jsem už nemohla unést a po čtyřiceti letech trápení jsem o nich začala mluvit. Tak proto.
Kdo má děti, vím o čem mluvím. A kdo je v mém věku, ztratil iluze o slušném jednání.
Já se Radko K. vůbec nezlobím, ani nejsem naštvaná, vždyť diskuze jsou o výměně názorů a ne vždy se moje názory shodují s názory třeba Mařenky. Jen tím,, že si vyměňuji s někým názor, získávám. Kdyby si lidi nevyměňovali názory, jsme ještě na stromech a kolo je hranaté, jde o to si názory obhájit..
Svým založením jsem člověk možná tvrdší, ale věřte, Radko K, že jsem tvrdá i sama k sobě. K sobě jsem asi nejtvrdší..A rozhodně nikomu nic zlého nepřeji, a už vůbec nikomu nepřeji závislost na drogách či alkoholu a už vůbec nepřeji nikomu, aby trpěl jako třeba já. Já se jen moc moc zlobím, když tuším - ne že vím, protože jsem omylná, ale tuším, jak by to mohlo dopadnout. A bohužel ono to tak v mnoha případech dopadá. Ono totiž jestliže se někdo dokáže vymanit ze závislosti, klobouk před ním dolů. Já jsem ještě nikoho takového nepotkala. Znám lidi, co abstinují 20 let, ale i ti nemají vyhráno, já sama jsem to vydržela sedm let, no a jak to dopadlo. Ani nemluvit..
Mějte se moc krásně a hodně štěstí v životě.R.
Radka1
Gold Boarder
Příspěvky: 162
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1795
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 13 rok, 7 měsíce  
No vida a hned má Kamča, který si založil toto vlákno spoustu příspěvků i Roman a Viki vidí, že jsou na světě lidé, kteří zabojovali.
Květa
Platinum Boarder
Příspěvky: 344
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 08/24
Poslední úprava: 15/09/2010 16:10 Provedl: Květa.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1799
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 13 rok, 7 měsíce  
Musím poděkovat za podporu od některách pisatelů, vážně je fajn, když v tom člověk není tak úplně sám.
Je asi hloupé, když se člověk raduje z každého dne, kdy se nenapil, ale já to tak teď dělám. Vím, že mne čeká moc a moc pokušení a zkoušek, ale chci se o to pokusit - je fakt, že zatím nemám možnost - vlastně hlídání dítěte, abych mohla docházet do AA, moje lékařka je kamarádka mojí maminky - tam ta pomoc také padá, nechci, aby se to dozvěděla. Ale našla jsem si psychiatra - výborného, který je asi to, co teď potřebuju. A tak budu bojovat, pročítat vaše příspěvky - a snad se na to nebudu cítit sama. Tak zatím díky všem.
Viktorie Ptáčková
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1801
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 13 rok, 7 měsíce  
Viki, kus cesty jsi ušla, je dobře, že máš bezva psychiatra,a raduj se né ze střízlivého dne, ale z každé minuty.Uvědomuješ si totiž, o co opilá přicházíš, okrádáš sama sebe.A Radky, blahopřeji k svátku!!!!!!!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1806
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 13 rok, 7 měsíce  
Přece jen zareaguji. Já nejsem lingvista a také mě živí čísla, dobrá matika, závislosti čísel apod. Ale nejsem typ, který se uzavřel do čísel. Arabsky jsem to zkoušel asi 3 měsíce, je to opravdu hodně těžké, tak jsem toho nechal a zkusil Francouzštinu - jen tak pro zábavu. Abych trénoval mozek.Tam teprve člověk pochopí původní význam zdomácnělých slov. Dneska každý chce být in a plácá cizí slova a sám jim přitom nerozumí - zkuste, až někdo bude mluvit o bifidu nebo o limitované edici nebo jiných blábolech se jich zeptat, co to je? Co znamenají ta slova? Je to někdy sranda, když lidé vysvětlují cizí slova jinými cizími slovy .

Ten strach z anonymity - chodím na preventivku každé 2 roky k firmou přidělené lékařce. Našla mi zvýšený cholesterol.Vzala telefon zavolala mému nadřízenému, který mi pak nařídil jít k lékaři. Nic proti léčbě, ale myslím, že je to moje věc.Ona, myslím si, vyzradila lékařské tajemství o takové banalitě, jakou je cholesterol.Být tam něco horšího,třeba závislost,to by nevydržela. Na výběr nemám, protože má atestaci pro práci, kde dělám a na preventivky musím ze zákona.

Zvážím vše, asi napíšu i na uvedený e-mail. Příspěvků je tu hodně, budu to muset napřed několikrát přečíst, bych to pochopil. O nebezpečnosti rad - člověk musí riskovat.
Kamča

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1807
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 13 rok, 7 měsíce  
Anonymita-těžká věc, v Čechách jistě,a člověk spojený s alkoholem je nula, zrůda.......chyba.Málokdo ví, že je to nemoc, že když někdo jde do léčebny, jde se jen léčit, jako třeba s rakovinou,žaludkem..ale s alkoholem je to ostuda!!!Je tu moc těžké žít s touto nemocí, nejenom bojovat s nemocí, ale skrývat ji, všude, v rodině, v práci, v okolí....já už mám naštěstí sílu říct pravdu, nestydím se za to,moc se mně ulevilo, na lidi kašlu, dávno vím, že hlupák se bude pošklebovat pořád, dobrý přítel pochopí, podpoří.U nás je ostuda se jít léčit, venku je to o tom, že si ostatní alkoholika váží, podporují ho,fandí mu.AA tam berou lidi smrtelně vážně, soudy berou na zřetel, jestli trestaný AA navštěvuje, dr,Nešpor prohlásil, že by AA zasloužili Nobelovu cenu.Češi párkrát zajdou, podezírají-jsou zadarmo, což je divné-a hledají jen závady, podrazy, přestanou chodit a pomlouvají.Naštěstí ti, co myslí svou abstinenci vážně, chodí dál,většina abstinuje, daří se jim.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1808
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 13 rok, 7 měsíce  
Kamčo, k lékařce, ke které chodíte jít se svěřit nemůžete, vše by ohlásila zaměstnavateli a je to profesně konec. Ano, teď mnozí odpoví, že jsme v civilizované a moderní společnosti, která alkoholika neodsuzuje, pokud se chce léčit a abstinuje . že si ho váží. Ano, tak by to být mělo , ale realita je vesměs jiná. Máte cejch, a pokud pracujete v nějaké funkci, je to většinou začátek konce.
Teď se ozvou hlasy, že to tak není,...ale je.
Navštivte psychiatra v jiném městě, nemusíte ani sdělovat svého obvodního lékaře, většina je seriozních a nic nevynese.
S preventivní prohlídkou mám tytéž zkušenosti, taky musíme povinně k jednomu, není to ani náš obvodní a stalo se, že vykecal něco, co opravdu neměl a druhý toho využil při postupu přes toho "postiženého ". Taková je raelita vy to asi dobře váte, nebo tušíte.
Ale jinak Vám radít, začněte s psychiatrem nebo ambulantně poradnu AT, ale mimo své bydliště. Vím,proč to radím.

Lékařské tajemství se má dodržovat, ale kolikrát okolí zná výsledky dřív, než Vy sám !!!! Nedej Bůh na menším městě ! Hodně síly, držím palce, snad jsem vás neodradila, ozvěte se, jak se držíte !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Eva

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1809
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 13 rok, 7 měsíce  
Kamčo, lékařka porušila hned několik zákonných pravidel, ten základní je mlčenlivost, další listina práv a svobod. Zaměstnavateli nic asi nemůžete říci, to je asi jasné v této demokracii, kde práva lidí končí přede dveřmi personálního oddělení. Sprdnout doktorku můžete, říci jí, že si nepřejete, aby info o Vaší osobě vynášela za dveře ordinace, nebo se budete muset obrátit na lékařskou komoru. Vysoký cholesterol má dneska téměř každý, tedy kromě jogínů a vegetariánů.
Hernajs co je to za novoty, tato informace zaměstnavatelům, už jsem to slyšela z více stran..Ono je to tak, že zaměstnavatelé dohazují lidi doktorům lidi, ti jim dají množstevní slevu. Protože vstupní prohlídku nařizuje zákon, kterou musí zaměstnavatel proplatit.
Dokonce jsem slyšela nějaké drby o tom, že jsou někde založené spešl karty s kopií zdravotnické dokumentace. Ale to jsem jen slyšela na školení personalistů. Tak bůhví co je na tom pravdy. Nicméně jsou věci, co mě vytáčejí doběla a jedna z těch věcí je naprostá neakceptace hranice soukromého vlastnictví, kam zahrnuji i můj zdravotní stav, potažmo i moji důstojnout.
Pokud pochopitelně nejsem prošpikovaná morovými viry, žejo.
V opačném případě je jenom moje věc, jestli jsem někdy byla u psychiatra nebo u gynekologa.
No ale jak říkám, spousta lékařů je normálních, ale větší spousta - stejně jako nelékařů je úplatných a drbavých - prostě ryze lidských..
Prostě podle zákona je jediné právo lékaře napsat na papír, jestli jste schopen či nikoliv vykonávat tuto práci. Jestliže nejste, důvod tam nesmí psát, jinak se vystavuje riziku žaloby, kdyby se někdo opravdu hodně naštval.
Hodně štěstí, Radka
Radka1
Gold Boarder
Příspěvky: 162
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1810
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 13 rok, 7 měsíce  
Libu, díky za přání, jsi zlatá, ale až 15.prosince. Kdybys někdy vyrazila směr Praha, ráda bych s Tebou zašla na kávu a tak..Moc ráda Tě uvidím.
Jinak co se týče anonymity - anonymita v Čechách? Dá to opravdu hodně práce, jestliže chceš něco utajit. Ono fakt nejjednodušší je natvrdo a oprskle říci pravdu. Ale to jsme tu ještě hodně let za opičákama. Tak to u nás nefunguje. Tak ideálně bych si to představovala tak, že přijdeš do zaměstnání a řekneš: "Dobrý den, jsem alkoholik a nepřej si, abyste mi nabízeli alkohol."..Ostatní to budou respektovat a a hlavně - nebudou to vůbec řešit. Protože každý má nějaký problém..
Kdybys to teď řekla, tak budou čučet, za rohem drbat, pozorovat, každé zamotání hlavy bude jasně signalizovat těžkou ožralost a protože budou mít sami másélko na hlavách, na Tvojí se to bude líp rozmatlávat. Pak ti budou dělat naschvál, aby Tě vytočili co nejvíc, protože se musí zkusit odolnost že ano.
Nene já jsem strašně nedůvěřivá a odměřená v těchto věcech. Prostě neříkat nic, nikomu do toho nic není, protože u nás lidi dost tendují k nepřejícnosti, podlézavosti, naschválům, podrazům, práskačství a tak.
Ale fuja, nechci tato témata.
Prostě Libo, moc ráda bych Tě viděla. Teď je počasí jako včera, jdu asi trochu popřemýšlet a musím prozkoumat v mém pokoji trhliny na stropě a však víš..
Radka1
Gold Boarder
Příspěvky: 162
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...16
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter