Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...3456789...16
Dolů
Téma: Jsem koholik a nevím jak dál
#1811
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 13 rok, 7 měsíce  
Radko, díky za pozvání, taky bych Tě ráda objala, to by byla dlouhá debata, viď!Mám toho nějak moc, však neumíráme!Je to bolestivé, to zapírání, utajování, ale bohužel nutné.Já nedělám žádnou důležitou práci, nemám funkci, proto to mám lehčí.Vloni jsem uklízela na krajské veterině, kanceláře, sem tam oslava,pozvali mně, řekla jsem to na rovinu, jsem alkoholička, abstinuji, -ticho, pak pohoda, vůbec ani náhodou smích, narážky, spíš naopak.Byli tam výborný lidi, musela jsem odejít, píšu si s něma dodnes.Měla jsem štěstí.Nynější šéf je vůl, vševěd, poučuje mně, chce radit, že troška nevadí...poslala jsem ho do hajzlu.Jeho kolega , díky chlastu, se loni oběsil.Dnes jsem točila pivo, no, dobrý, nic, žádná chuť.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1814
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 13 rok, 7 měsíce  
Liba napsal:
Mně vyděsilo ty kvanta prášků, co jsem měla jíst!Odmítla jsem to, ze strachu, že sice přestanu pít, ale začnu být závislá na lécích.A vidím kolem sebe x starých lidí, vlastně taky feťáků,Lexauriny, dřív Rohyplnoly......musí být zákonitě závislí na těch pilulkách.V nemocnici na psychiatrii to byl děs, hrstě prášků, usínala jsem v půl věty, byla úplně mimo.

Libo,díky za přání k svátku.

Co se týká psychiatrů, tak já mám opravdu jen tu nejlepší zkušenost, samotnou mě překvapuje, že někteří předepisují Lexaurin, když má někdo závislost na alkoholu.
Ani jeden z těch, s nimiž jsem se setkala, by toto neudělal, dokonce jsme to spolu diskutovali a oni mi důvody vysvětlili.
Před několika lety mi byl předepsán Prozac-antidepresivum, Tiapridal na třes a Flavobion na regeneraci jater.

Taky nemám potřebu, chuť se dopovat zbytečně léky, takže na spaní jsem je odmítla.
Radka K.

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1815
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 13 rok, 7 měsíce  
Liba napsal:
.U nás je ostuda se jít léčit, venku je to o tom, že si ostatní alkoholika váží, podporují ho,fandí mu.AA tam berou lidi smrtelně vážně, soudy berou na zřetel, jestli trestaný AA navštěvuje, dr,Nešpor prohlásil, že by AA zasloužili Nobelovu cenu.Češi párkrát zajdou, podezírají-jsou zadarmo, což je divné-a hledají jen závady, podrazy, přestanou chodit a pomlouvají.Naštěstí ti, co myslí svou abstinenci vážně, chodí dál,většina abstinuje, daří se jim.
Libo, toto, prosím, neber jako nějaký útok ani pokus o chytračení. Je to pouze námět k zamyšlení.
Píšeš|: Naštěstí ti, co myslí svou abstinenci vážně, chodí dál, většina abstinuje, daří se jim.
Mně tato dogmatická tvrzení vadí, vnímám v tom, že ti, kteří nevyužívají při léčbě AA, která ani třeba neznají, tak nemyslí svou abstinenci vážně.
Nebo těm, co nesedí program AA, nesednou si tam třeba s pár lidmi a chodit přestanou, tak nemyslí svou abstinenci vážně.
Jen s tím nesouhlasím, proto reaguji, ne pro podnět k hádce, nýbrž jiný pohled na věc.
Radka K.

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1816
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 13 rok, 7 měsíce  
Radko,
narazila jsem na tvrzení, že je lépe svůj problém s alkoholem netajit, neboť přiznáním si člověk trochu ušije i bič sám na sebe a má o důvod víc, nepít, nechce-li se shodit.
Ale je to věc každého,
není nutné to viset na nos každému na potkání, přátelé pochopí, podpoří.
Nesoudila bych a co jsem kdy probírala, rozumní lidé nesoudí nikoho, kdo jde do PL. Ale lidi jsou různí, ti co soudí a drbou, mívají sami máslo na hlavě. Toto vědomí mě uklidňuje.
Radka K.

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1817
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 13 rok, 7 měsíce  
Radko, Tys měla na áčkách vydržet déle, možná bys víc pochopila.Jsou tam daleko lepší, chytřejší lidi, než jsem já, dokázali najít pokoru, pracují na programu, abstinují díky tomu.Svou abstinenci myslí vážně.Tak jsem to myslela.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1818
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 13 rok, 7 měsíce  
Libo,
tím jsi chtěla říct co, prosím tě, jako že jsi málo chytrá nebo jak, málo chytrá na co? Prosímtě?
Znám dost lidí na to, abych je nehodnotila podle výše IQ, dost geniálních lidí jsou bezcharakterní mrchy a naopak, vždy bych ve své blízkosti raději přivítala poctivého a charakterního člověka!!!!
Ty říkáš, co si myslíš, AA ti pomohla a v tom to celé tkví, jsou pro tě druhou rodinou, tak si na ně nechceš nechat sáhnout. Přijde mi to naprosto pochopitelné. Já i každý jiný si hájíme své, "to své", a "své lidi".

Ty můj příběh dobře znáš a víš.

Já opravdu nechci psát konkrétně, co mi nesedlo na AA, vím, že by to případné zájemce mohlo odradit a přitom když zajdou sami, tak jim to může pomoci, když jim to nepomůže, mohou zkoušet další způsob léčby, AT, Antabus, PL.
Hlavně to nevzdat!!!
Radka K.

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1819
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 13 rok, 7 měsíce  
Libo, ještě jedna věc, můj psychiatr AA uznává, preferuje Tvou skupinu, místní nezná, jen ví, že existuje.
Radka K.

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1820
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 13 rok, 7 měsíce  
Jo, takových psychiatrů naštěstí přibývá.I léčebny zakládal pan dr. Skála podle AA.Znal je už v roce 1946.Tady byli za komoušů zakázaný, v Polsku ne, je to znát.A áčkařský kroky by neškodily i zdravým lidem,taková inventura osobní, to je těžké , ale výborné.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1821
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 13 rok, 7 měsíce  
Libo, co se týká kroků AA.
Někde jsi zmiňovala, že se snad již pracuje na novém vydání Modrých knih, jistě víš, že v těch současných, nejsou kroky rozebrány - chybí "podbody" a já jsem je opravdu z těch knih vůbec nepochopila.
K podotázkám k jednotlivých kroků jsem se dostala až díky TP, a to ještě jen asi ke třem krům, bylo to přeložené z Polska, jistě vzpomeneš.

Ty jednotlivé otázky, byť jsem AA neznala, jsem probírala s prvním psychiatrem, ten mi ušil terapii na míru a strávil se mnou mnoho času, již jsem zmínila, že nepatřil k těm, kteří zbytečně předepisují léky.
Taková osobní duševní hygiena, kterou si nemůžeš vynachválit v souvislosti s AA kroky, na tom je založeno dost nejrůznější psychoterapií.
Jedná se o hledání příčin, porozumění sobě i druhým, přiznání si vlastních chyb, dá se to provozovat do konce života, nové situace, zkušenosti, prožívání, reagování atd.

Je to dobrá věc, ale nic se nemá přehánět, já bych řekla za sebe, že mnohé problémy jsem si právě přílišným pitváním způsobila sama.
Radka K.

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1830
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 13 rok, 7 měsíce  
V Modré knize Kroky jsou napsány jen hlavní body.Pak je samostatná knika-Kroky, ve které podotázky taky nejsou,já je sice mám, to je hlavně pro sponzory, kterým kniha teprve vyjde.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...3456789...16
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter