Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...3456789...12
Dolů
Téma: Ahoj, jsem tu taky, je to zlé a bude to dlouhé.
#24349
Re: Ahoj, jsem tu taky, je to zlé a bude to dlouhé. Před 9 rok, 3 měsíce  
Nic ve zlem, na AA jsem nebyla, ale po te, jak se tady vychvaluji jako jediny lek na alkoholismus, mi to nekdy pripomina vymyvani mozku.Takovato agitace ma spis opacny ucinek.To je muj nazor.Prednaska v lecebne me take o opaku nepresvedcila.Muzete mit na to nazor jiny,mne nevyhovuje mluvit o problemech mezi vice lidmi,ale kazdemu asi vyhovuje neco jineho.
nikola1

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24351
Re: Ahoj, jsem tu taky, je to zlé a bude to dlouhé. Před 9 rok, 3 měsíce  
Vyléčení alkoholika taky nic jiného než vymytí jeho mozku do základu neni...
petrch

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24360
Re: Ahoj, jsem tu taky, je to zlé a bude to dlouhé. Před 9 rok, 3 měsíce  
petrch napsal:
Vyléčení alkoholika taky nic jiného než vymytí jeho mozku do základu neni...

Petrch,

TO, čo Ty nazývaš vymývaním mozgu je účelom preprogamovania naučených *nesprávnych = pijanských* vzorov reakcií a správania sa, na správne - nové vzory.

S Tvojím nezodpovedne - kverulantským prístupom je toto pre Teba asi iba bájna a nedostupná Šangri-la.
Ak zastavíš niekedy svoju myseľ a udržíš v sebe túžbu prestať piť aspoň na 24 hodín/deň, máš šancu toto opakovať a predlžovať až do nekonečna a triezvieť.

"Adeptom prajem iba mnoho zdaru a úspech!"
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24363
Re: Ahoj, jsem tu taky, je to zlé a bude to dlouhé. Před 9 rok, 3 měsíce  
Asi je to tím, že já píšu většinou o konečné fázi alkoholismu, vy popisujete začátky, a proto si nějak nerozumíme.Ještě, Kiro, že mně nikdo nenapadá, co?
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24372
Re: Ahoj, jsem tu taky, je to zlé a bude to dlouhé. Před 9 rok, 3 měsíce  
Petr N napsal:
Co se týkí přispívání, kolikrát se mi psát nechce, nebo mě nějaký "unifikovaný" výplod naštve, tak radši nepíšu. Nemá smysl přesvědčovat ostatní o svoji pravdě.

Mně se právě častokrát na takové věci reagovat hodně hodně chce. Ale pak si taky říkám, k čemu?, a většinou to nechám plavat. Jenže ono to někdy smysl má. Když říkám, co si myslím, nemusím se hned snažit toho druhého přesvědčit, že pravdu mám já. Stačí dát najevo, že existuje i protinázor. Ono někdy, když svůj odlišný názor najevo nedáte, riskujete, že o něj přijdete úplně. Když nebude slyšet, nebude existovat.


Líba napsala:
... a kdo to nezažil, nemůže ani pochopit. Kdysi jsem to také nechápala, omlouvala své pití, vymlouvala se, lhala, .......

Můžu osobní dotaz: nějaká reakce na Vaše ego by byla? Protože tohle je typický příklad. Já jsem tenkrát také nechápala, tak nemůže pochopit nikdo. O tomhle si myslím pravý opak: když někdo chce, tak na základě svých zkušeností a přiblížení někoho cizího může pochopit leccos. Mně úplně stačila moje jediná třídenní zkušenost s celodenním pitím a zoufalý pocit, že to nejde zastavit, abych to brala jako letmý dotek toho, co popisujete Vy. Nemám děti, ale mám jakousi představu o problémech a radostech lidí, co je mají. Nejela jsem na severní pól, ale táboření na sněhu znám, a tak si to v hlavě trochu dotvořím. Nemůžete to prožít, to ne, ale představit si a pochopit, jaké to je, jde snadno. Když chcete. Ostatně mě překvapuje, že s tímhle názorem stále vysvětlujete lidem, jaké to je, ten „opravdový alkoholismus“. Vždyť oni to přece nepochopí, nemůžou. Ale to jsem odbočila, původně jsem se jen chtěla zeptat, jak to vidíte s tím egem.
alas

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24374
Re: Ahoj, jsem tu taky, je to zlé a bude to dlouhé. Před 9 rok, 3 měsíce  
Naprosto souhlasím s Alas. Ani mně se nelíbí, když někdo, i v běžném, životě, říká, že bych něco nepochopila. Myslím si, že asi všichni jsme toho za svůj živo zažili dost, ať je nám 42 nebo 18 či 60. Každý máme jiné zkušenosti, pocity, "lék" na alkoholismus. Myslela jsem, že toto fórum bude takové, v němž si přečtu osudy lidí, kteří procházeli tím samým, co já, a dokázali jít dál, pokud mně už docházely síly. přiznám se, že je někdy pro mě frustrující číst, že někdo abstinuje už 8 let, kdežto já jen 8 měsíců. Pokud k tomu ale připočtu téměř 15 let pití, tak o alkoholismu, tedy svém, něco vím, ale nepodsouvám jiným rady, o nichž si myslím, že právě ty jsou správné.
Myslím, že jsem na dobré cestě, pomáhá mi nechtěně rodina, na nic se nevyptává, " jede dál". syn mi připomene každý čtvrtek a pondělí, zda jsem si vzala " steroidy"- tak říká antabusu. Přiznám se, že na něj občas zapomenu, snad je to tím, že zatím necítím chuť a ani potřebu pití. Píšu zatím, protože možná jednou přijde, nevím. Snažím se myslet pozitivně, i když je to mnohdy hodně těžké. Asi to bude znít divně, ale cítím se poslední dobou šťastná. Nechci to zakřiknout. Snažím se na různých stránkách pomoci jiným, aby zjistili, že to, co je trápí, jsem prožívala i já, a bude líp
To mi pomáhalo na těchto fórech -vědět, že např. úzkosti, pocení, panika, bušení srdce má i někdo jiný. že je to "normální" a přejde to.
Myslím, že by sem měli psát všichni, kteří mají s nadměrným užíváním alkoholu nějakou zkušenost, ať svou nebo blízké osoby. Aby věděli, že nejsou sami. Dostali občas povzbuzující zprávu, která je odtáhne od potřeby se znovu napít.
Nikola1

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24388
Re: Ahoj, jsem tu taky, je to zlé a bude to dlouhé. Před 9 rok, 3 měsíce  
Já jsem nechápala, protože jsem nevěděla co alkoholismus je.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24394
Re: Ahoj, jsem tu taky, je to zlé a bude to dlouhé. Před 9 rok, 3 měsíce  
Liba napsal:
Já jsem nechápala, protože jsem nevěděla co alkoholismus je.

...doplním (niečo) zo svojej korheľskej anabázy:

- 33 rokov som ochutnával (všetky alkoholy:pivá, vína, destiláty, aj mixy atp. ...) a nedokázal som pochopiť, prečo práve ja som problémový pijan. Pády, dná, absťáky a zotavenia ...dookola... kolobeh. V jeden moment som pochopil, že problém som ja-sám a nie sorta alebo množstvo alkoholu. Svoj džbán(skôr rybník) som už vypil a ak chcem ešte žiť, tak *už nikdy viac!* Trvalo mi TO ale predsa... nakoniec ma osvietilo.
Po odliečení (bez klietok ~ pre petrch! a bez vymývania mozgovne!) sa trvale doliečujem, bez recidív. Pre mňa je to riešenie!


Úvah o tom, ako vybabrať s alkoholom bolo mnoho. Vždy som však vybabral nakoniec iba so sebou. Odvtedy praktizujem overené kroky.
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24395
Re: Ahoj, jsem tu taky, je to zlé a bude to dlouhé. Před 9 rok, 3 měsíce  
Liba napsala:
Já jsem nechápala, protože jsem nevěděla co alkoholismus je.
Dobře, tomu rozumím. Když není ani vlastní zážitek, ani informace od jiných, ani snaha je sehnat, tak kde vzít pochopení. Vy jste se k němu dostala až prostřednictvím svého hodně drsného zážitku, co Vás málem zabil; předtím ne. Ale z toho přece nemůžete vyvodit, že kdo takovou cestou až úplně dolů a zase zpět jako Vy neprošel, nepochopí. Ostatní nejsou Vy.

Ego asi nebude, že?
alas

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24398
Re: Ahoj, jsem tu taky, je to zlé a bude to dlouhé. Před 9 rok, 3 měsíce  
Když čtu tyto diskuze a některá hodnocení něčích eg, přemýšlím jak to, že Anonymní alkoholici sice mají také něco podobného jako toto forum, je tam přihlášeno přes šest stovek lidí, ale tato hodmocení a nevraživost tam není. Asi je to tím, že jedinou podmínkou členství v AA je touha přestat pít. A asi všem jde o jediné, přestat pít a žít šťastně.
Ale nic proti tady tomuto forum nemám, naopak vše tu čtu s velkým zajmem a držím všem palce ať už chtějí přestát pít úplně a nebo se trápit kontrolovaným pitím. To by mně nebavilo já pil pro účinek ne pro kontrolu.
A vymívání mozků? Jo tak to já potřeboval, protože můj mozek mně málem zabil a nedokázal mně udělat šťastným. Potřeboval jsem změnu a přestat pít byl jen začátek.
A o AA se tak málo v naší zemi mluví a píše, přesto že uzdravuje miliony lidí. Já jsem vděčný za každou zmínku, že něco takového je. Asi AA opravdu není pro každého, o to více jsem rád, že přes svoji pýchu a velké ego, jsem přestal tehdy mít předsudky a své pravdy a zůstal. Asi jsem byl ze sebe opravdu zoufalí, že jsem do AA vlezl, dnes za to děkuji.
A ještě jsem si všiml, že někteří zde tak opatrně píši o nepití a štěstí. Mám to asi také tak, opatrně a potichu říkám jsem šťastný, jakobych pořád měl strach, že mi to něco sebere.
Omlouvám se, že reaguji na vše co tu čtu, přeji pěkný den Michal K alkoholik
Michal K

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...3456789...12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter