Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...11
Dolů
Téma: Alkohol jako berlička (aneb pití o samotě doma)
#32037
Re: Alkohol jako berlička (aneb pití o samotě doma) Před 8 rok, 4 měsíce  
Mnoho nas alkoholiku se domniva,ze terapeut ,lecebna,AA,nebo proste nekdo jiny muze moji zavislost zastavit.
Jsem alkoholik ,ktery 20 let zil zivot doprovazeny alkoholem.Az pad na hubu,na svoje psychicke dno,kdy lide kolem mne nemeli tuseni,ze jsem na tom psychicky tak zle,nemohli to vedet,nebot jsem to vedel jen ja sam,moje vedomi si ukladalo do pameti negativismus.Sel jsem na leceni ,dobrovolne,nevedel co od toho mohu cekat,vedel jsem ,ale jedno,ze jsem v hajzlu a jestli se nechci zabit,musim do nemocnice,nekam,kde mne snad pomohou.Na leceni jsem pochopil ,jak jsem ukrutne hnusne zil,diky alkoholu,vsechno jsem resil alkoholem,radost,smutek a tim se ze mne staval otrok alkoholu.Mohli to byt klidne drogy,jine leky,cokoli jineho.Ublizoval jsem rodine,sobe.Jsem vdecny za lecebnu,jsme vdecny za terapuety,zdravotni personal,za to,ze mne neodkopli a umoznili mne poznat ,kde je zakopany pes.17 let se ucim zit bez alkoholu a take je nenahradit treba drogami,prasky a podobne.Vim dnes,ze nikdo na svete nema tu moc zastavit moje rozhodnuti,jestli se budu opijet,nebo ne .Jsem to jen ja sam.Lecebny,terapueti mne mohou nasmerovat,kdyz se nasmerovat necham.Zazrak je proste uvnitr mne sebe sama a take v ostatnich.Tak je to i u ostatnich lidi,kteri nemaji problem s alkoholem a podobne ,ale pokud se citi oslabeni,dokazi vyhledat prave psychoterapueta,nebo podobne a sveri se a hledaji pro sebe reseni.To je muj nazor,kazdy clovek je za svoje ciny odpovedny a ma svuj osud take ve svych rukach.
Polozme si otazku-jak mne alkohol ublizuje ,co me bere ,co mne dava.
Ja dnes vim,ze 20let meho zivota s alkoholem mne ovlivnoval a nicil.Ano,mel jsem rad ten rozjezd,kdy jsem byl po par pivech vesely a spokojeny,ale pod vlivem teto euforie,muj mozek ,se potreboaval dostat jeste dal ,ale protoze lidske telo ma svoje meze ,pro spotrebu alkoholu,drog,tak nam je proste potom spatne .
Ja 17 let ziji bez alkoholu a nechci jej ani nicim jinym nahrazovat,jsou jine zavislosti,ktere nas mohou take zabit,je jen na mne ,aby jsem dokazal rozpoznat ,jake to jsou.
Muj nazor je,ze clovek,ktery ma problem s alkoholem ,drogami a podobne ma vyhledat pro sebe pomoc,ma najit lidi,kteri maji podobny problem a probelm resi a nebo jit do lecebny a proste se zastavit a venovat se sam sobe.Kvuli sobe,motivaci muze byt rodina ,pratele a podobne.
Miliony lidi maji stejny problem,mnoho znich se zachranili,nekteri jsou bezdomovci,nekteri umreli.
Je nutne udelat prvni krok pro zachranu-pozadat o pomoc-nebyt na to sam.Stoji to za to.Mejte se hezky.
David
Fresh Boarder
Příspěvky: 9
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32038
Re: Alkohol jako berlička (aneb pití o samotě doma) Před 8 rok, 4 měsíce  
Davide, nepochybuju o tom, že to myslíš upřímně....ale zní to jako motlitba, kterou si denně opakuješ těch 17 let. Už jsou z toho jen floskule. Co si z toho může vzít ten, kdo tu hledá radu? Posíláš ho hledat pomoc a zároveň říkáš, že mu nikdo nepomůže mimo jeho samého. Děkuješ všem okolo jak při Oskarech.....pořád s tím bojuješ? Obecné fráze lidi spíš odradí, napiš konkrétní příběh.
Dee
Platinum Boarder
Příspěvky: 475
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32039
Re: Alkohol jako berlička (aneb pití o samotě doma) Před 8 rok, 4 měsíce  
Jo,je to Vas nazor.
Nikomu nic nevysvetluj,pritel to nepotrebuje a nepritel Te stejne neuveri.
Ja jsem spokojeny ,s nicim nebojuju,jen pisu to,co si myslim a jsou to moje myslenky,nepisu to,co chce slyset nekdo jiny.Jsem to ja a ne nikdo jiny.Nekdo si z toho neco vezme,nekdo ne,ma na to pravo.
Jakou radu chcete slyset.Navod,jak s tim seknout?Pisu svoje pocity ,tot vse.
Takze chcete slyset radu?Chcete pribeh?
Nestaci Vam,kdyz Vam clovek napise ,ze byl 20 let ve srackach?Nestaci Vam ,ze Vam pise ,jakou zvolil cestu?Co chcete?Pribeh?To Vam pomuze?Potrebujete slyset,ze existoje clovek,ktery na tom byl hure nez jste Vy,aby jste meli duvod si rici,tak tohle ja jeste nejsem?
Vazeny,jsme na jedne lodi,at chcete nebo ne,alkaci ,fetaci,geambleri jsou lide ze vsech vrstev spolecnosti,nekteri zazili super detstvi,nekteri hnusne detstvi.Nekteri maji zakladni vzdelani,nekteri vysokou skolu.Co nas ale spojuje,vcem jsme naprosto stejni?Dela nam problem alkohol,droga,geamblerstvi.Jo,nekomu staci mala facka,pad,nekdo potrebuje poradnou ranu,nekdo nema ani to stesti a umre.
Nebudu psat svuj pribeh ,ten mam za sebou,budu psat o tom,jakou zakernou MOC maji drogy,alkohol,geamblerstvi.Kdo uz je na druhem brehu,vi o cem pisi.
Muj pribeh je na celou knihu a knihu precteme a odlozime do knihovny a zaponeme.
Napsal jsem,ze ma-li clovek problem,mel by si rici o pomoc a spolupracovat.Tento nazor je urcen lidem,co pisi,jak je to hrozne v lecebnach,jak jsou nekteri terapueti neprofesionalni a podobne.Jo,jsme nemocni alkoholici,fetaci a podobne,ale nikdo nas do toho nenutil.Stale neseme za sebe odpovednost.Je mne jasne,ze alkohol a podobne ma takovou MOC,ze clovek se nekdy brani zuby nehty ,jen aby mohl slyset,ty na tom nejsi jeste tak spatne,opijis se jednou za cas jako prase,co si to k Tobe Ti ostatni dovolujou,ze kritizuji Tvuj zivot.
My opilci,fetaci a atd.nekdy jdeme pres mrtvoli,nezajima nas ,ze se trapi lide,kteri nas miluji,nechame se jimi zivit jako male deti,nebo mame dost penez ,ale koncime stejne jako ostatni.
Jestli odemne cekate slitovani,tak necekejte,protoze pokud jsme v pruseru a chlastame a podobne,nemame nikdo moc casu,protoze v opilosti,z fetovany nam hrozi nebezpeci a nekomu nebezpeci hrozi od nas.Preji Vam se spravne rozhodnout a pochopit ,co Vam chci rici.
David
Fresh Boarder
Příspěvky: 9
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32051
Re: Alkohol jako berlička (aneb pití o samotě doma) Před 8 rok, 4 měsíce  
Dávid,

..."výborne si TO vystihol a zosumarizoval!"


...("Rypákov pokojne ignoruj(!)"...)
...(možno TO raz aj im dôjde!)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32053
Re: Alkohol jako berlička (aneb pití o samotě doma) Před 8 rok, 4 měsíce  
Davide,
souhlasím s Dee. Příběh motivuje určitě víc. Pojem "byl jsem ve sračkách" je příliš široký. Možnost srovnání s někým, kdo na tom je/byl podobně (stejně na tom není nikdo) jako já mě motivuje mnohem víc, než 20 let jsem pil a 17 let abstinuji.
Osobně jako člověk stojící hodně mimo většinovou společnost (ne kvůli chlastu) nechápu řadu věcí souvisejících s alkoholismem. Třeba: nechápu proč bych měl mít výčitky, že jsem se napil
nechápu co špatného na tom, vyspat se v parku na lavičce (jedno jestli opilý nebo střízlivý)

A mohl bych pokračovat v řadě dalších bodů.

Petr
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32056
Re: Alkohol jako berlička (aneb pití o samotě doma) Před 8 rok, 4 měsíce  
Vràna k vráně....těm tvým blábolům nerozumíš ani ty
Dee
Platinum Boarder
Příspěvky: 475
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32057
Re: Alkohol jako berlička (aneb pití o samotě doma) Před 8 rok, 4 měsíce  
To platilo Ja....aby bolo jasno
Dee
Platinum Boarder
Příspěvky: 475
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32058
Re: Alkohol jako berlička (aneb pití o samotě doma) Před 8 rok, 4 měsíce  
Zdravím,
o Vaše názory zde stojíme, ale
obruste hrany a formu vyjadřování.
Je zde náznak napadání, který může vést ke korekci příspěvků a spustit dohadování.
Doporučuji v tom nepokračovat.

Naberte jiný kurz v komunikaci!

Přeji všem hezký den a užijte si ho.
Josef
Platinum Boarder
Příspěvky: 700
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32059
Re: Alkohol jako berlička (aneb pití o samotě doma) Před 8 rok, 4 měsíce  
Dee, píšeš:
To platilo Ja....aby bolo jasno

Dee,

...napíš radšej niečo o vranách,...

(...tomu možno, aj, trošku, rozumieš!)

"Mňa prenechaj mne - poradím si!"
(Aj bez vrán!...)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32060
Re: Alkohol jako berlička (aneb pití o samotě doma) Před 8 rok, 4 měsíce  
Kvůli opakovaným osobním atakům doporučuju JAnošīka zablokovat.
Dee
Platinum Boarder
Příspěvky: 475
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...11
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter