Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...20212223242526...39
Dolů
Téma: piju,ale strašně moc nechci
#32995
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok  
Z které jeho knihy to je prosím? Dohledám, dobrý tip.
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32996
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok  
No, co si budem nalhávat. Ono při takových alkoholických halucinacích člověk zažije zajímavé přožitky. Ono nenadarmo v pralese lížou jedovatý žáby, jiní se nechaj kousad hady, nebo rvou do sebe koku... On ten mozek dokáže otevřít komnaty nepoznaného. Jen to nechce chtít rozmlouvat s bohy, duchy moc často. Huntuje to člověka.
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32997
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok  
Začínám číst novinku od K. Nešpora - Duševní pružnost v každodenním životě, taky počteníčko pro "nás"
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32998
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok  
Sochař napsal:
NIKDY TU NECHCI JMÉNA A ADRESY, FÍZLOVSKÝ MÓRESY.

A teďkonc trochu vzletně: C.G. Jung uvedl, že bažení po alkoholu odpovídá na nižší duševní úrovni touze lidské bytosti po plnosti. Alkohol se latinsky řekne "spiritus", vidíte tedy, že stejné slovo označuje nejvyšší duchovní zkušenost i deprivující jed. Užitečná formule je proto "spiritus contra spiritum." Spiritualita místo nebo proti alkoholu.


Zdravím
zde žádná jména a adresy uveřejněna nejsou. Nepostřehla jsem, že by někdo něco vkládal. Ano, něco jiného, když někdo sám dobrovolně vloží konatkt na sebe, to už tu bylo.
Taky, když se dotyčný rozhodne, že už zde kontakt na sebe nechce mít uveřejněný tak to prostě napíše do upozornění a já to smažu.
Takže o nějakém zveřejnění proti vůli, tak to nemusíte mít obavy.Smazala bych to, kdyby teda k něčemu takovému došlo, ale nemyslím, že to bude potřeba.
Přeji všem hezký večer.
Josef
Platinum Boarder
Příspěvky: 700
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32999
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok  
Nešpor bezesporu odborník je. Všechna čest, ale mě je nějak proti srsti. Nevím proč.
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#33000
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok  
Ja po nem sahnu rada, najdu si tam co potrebuju a neprehanim to. Jeho videa jsou ehm, jak to rict.... No ale basne jsou super. Ty me zarucene potesej a pobavej A jeho Zůstat střízlivý byla nejednou moje "bible", takze ja uz z nostalgie musim, no...
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#33001
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok  
Kolem vánoc s ním byl hodinový rozhovor v rádiu. Na hodinu jsem zastavil a v klidu poslouchal. Opravdu zajímavý. Možná soudím knihu podle obalu. Nebo je to tak i správně. Coby alkoholik ctít Nešpora by mohlo být něco jako odsouzený milující svého kata.
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#33002
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok  
"Zůstat střízlivý" od Nešpora je vynikající. Je to manuál, je v tom praxe - skvělý. Učí, jak odmítat, popisuje spousta myšlenek, co se točí v hlavě při počátcích téhle cesty nepití.
Četl jsem ho před lety, ještě nerozhodnutý, jen jsem cítil, že piju prostě moc ... a tehdy jsem netušil, že mi pomůže přes tyhle první měsíce.

A naštěstí jsem ho neznal z videa, z interview, právě z té klaunské, šaškovské pozice, to mi taky nesedí.
I když to určitě spoustě lidí naopak pomůže, bourá asi tak tu tradiční posvátnost a vážnost, trému ze slovutných lékařů, snad.

Toho Junga jsem někde opsal, nemám to!
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#33003
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok  
Hezky napsáno Včelaři.
Jsou to ruzne pribehy s myslenkou, nektere se me primo dotykaji a vlastne mi pomuzou si je spravne prebrat, nerikam, ze vsechny, ale i tak to stoji za to.
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#33004
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok  
To neva, ja si to najdu. Naposled jsem mela v ruce jeho Červenou knihu.
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...20212223242526...39
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter