Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...45678910...12
Dolů
Téma: Je možné to zvládnout sám?
#41799
Re: Je možné to zvládnout sám? Před 7 rok, 4 měsíce  
zdenek napsal:
Je to očista:priznať si...som alkoholik rakovina duše.Závislosť je niečo strašné...nie je to slabosť..ani deviácia.Je to choroba..smrteľná.Craving je príčina...neviem...začal som sa modliť.
Priznať sám sebe, že som závislý, tak to áno. Bez toho to nejde. To je najdôležitejšie. Ale nemusím to vykrikovať do celého sveta, že som abstinujúci alkoholik a každému na kdejakej akcii. Komu chcem to poviem a ostatným nemusím.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41800
Re: Je možné to zvládnout sám? Před 7 rok, 4 měsíce  
Krtek napsal:
zdenek napsal:
Je to očista:priznať si...som alkoholik rakovina duše.Závislosť je niečo strašné...nie je to slabosť..ani deviácia.Je to choroba..smrteľná.Craving je príčina...neviem...začal som sa modliť.
Priznať sám sebe, že som závislý, tak to áno. Bez toho to nejde. To je najdôležitejšie. Ale nemusím to vykrikovať do celého sveta, že som abstinujúci alkoholik a každému na kdejakej akcii. Komu chcem to poviem a ostatným nemusím.

Zdeno,
craving z niečoho vznikol = je teda dôsledok a nie příčina! Alebo si to dokážeš aj zdôvodniť?"


Maťo, ako píšeš,
každý má svoj rozum a vie komu povedať a komu nie...
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41818
Re: Je možné to zvládnout sám? Před 7 rok, 4 měsíce  
Spoluzávislí priatelia, čo vás znervózňuje?

Mňa napríklad toto. Sťahujem sa pomaly z bytu do nového domu, budem mať na to tri dni po tom ako dostanem peniaze. Viem, kedy to bude? Neviem, niekedy teraz. V novom dome ešte nemám fungujúcu vodu. Viem, kedy bude? Neviem. Musí sa tam už kúriť ale ešte nemám lacnejšiu elektrinu. Viem, kedy mi elektrikár dá potrebné papiere? Neviem. (Malo to byť včera.) Koľko ma to bude stáť navyše, keď pôvodne malo byť hotovo v septembri? Neviem. A som na všetko sám. Dokedy? Neviem!

...ale aj tak si nedám. A just.
Žilinčan
triezvy od 23.3.2016
Gold Boarder
Příspěvky: 267
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Žilina Narozeniny: 02/07
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41820
Re: Je možné to zvládnout sám? Před 7 rok, 4 měsíce  
Nebylo by to jednodušší nazvat nejistotou. Ta totiž znervózňuje kdekoho.
Kdybych chlastal kvůli nervozitě, tak jsem dávno na krchově.
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41822
Re: Je možné to zvládnout sám? Před 7 rok, 4 měsíce  
Žiadna neistota, ja som regulérne nervózny.
Žilinčan
triezvy od 23.3.2016
Gold Boarder
Příspěvky: 267
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Žilina Narozeniny: 02/07
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41824
Re: Je možné to zvládnout sám? Před 7 rok, 4 měsíce  
Žilinčan napsal:
Žiadna neistota, ja som regulérne nervózny.
...ako tú nervozitu reguluješ?
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41825
Re: Je možné to zvládnout sám? Před 7 rok, 4 měsíce  
Neviem regulovať nervozitu. Normálne som celé dni nasraný ako väčšina dospelých ľudí.
Žilinčan
triezvy od 23.3.2016
Gold Boarder
Příspěvky: 267
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Žilina Narozeniny: 02/07
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41826
Re: Je možné to zvládnout sám? Před 7 rok, 4 měsíce  
To chce klid
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42095
Re: Je možné to zvládnout sám? Před 7 rok, 3 měsíce  
Ahoj vespolek.
Tak za mě musim hlásit žádný pokrok.Nezní to moc optimisticky, ale je to tak. Chtěl jsem konec roku projet bez piti nebo alespoň téměř bez pití, ale nedal jsrm to. Nestěžuju si, nefňukám, je to prostě tak. Výsledek je jenom takové vnitřní zklamání. Nebylo to žádné problémové chlastání, jenom v podstatě dodržení nesmyslných společenských očekáváni tak,jak jsou v dnešní chlastací době nastaveny. Ale přesto přišla depka, nechuť cokoli dělat, vnitřní neklid, frustrace. Mám vyzkoušeno, že je to z chlastu. Je jasné, že nejlepší by bylo přestat pít úplně, ať už jsem podle nějakých vzorečků alkoholik nebo ne. Momentálně cítím jistou motivaci a odhodlání, tak uvidím, jak se mi povede. Mějte se. B.
bohous2010
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42103
Re: Je možné to zvládnout sám? Před 7 rok, 3 měsíce  
Je to mozny, to zvladnout sam. Ja jsem na tom byl velice, velice zle..alkohol vas dokaze totalne rozlozit..udela z vas trosku, ktera ani nevi o tom, ze je troska. Po tom vsem, kdyz se na to divam zpetne, musim rict, ze to piti bylo absolutni silenstvi. Bud budete porad utikat k alkoholu, nebo se tomu postavite..ale jde o to se postavit sam sobe..to byl muj boj. Nevim, najednou prislo""neco", kdy jsem vnitrne vedel, ze je s chlastem konec..jakoby to byla nejaka lekce, kterou jsem musel absolvovat. Ale vyhrano nebylo. Musel jsem zacit jednat. Po poslednim silnym tahu jsem se rozhodl, ze pujdu na AA, to uz jsem dva dny nepil, ale muj stav byl bedny, mozna skoro deliratni..vsak to znate. AA mi pomohli, doda vam to odvahu a jste mezi temi, kteri maji pochopeni jako nikdo. Ale lidi, nic a nikdo vas nezachrani..ten spasitel jste vy sami. Je to fakt o tom, co chcete, kam uprete svoji pozornost..protoze, co ma vasi pozornost, to ma vasi energii. Zacatek byl tezky, ale rozhodl jsem se, jak rad rikam, duverovat"procesu"a dat moznost necemu novemu, mit v to viru. Lidi, ono to prijde, opravdu. A pak vubec nechapete, proc jste pili a co to vubec vsechno melo znamenat..vzdyt vy to vsichni znate. Ale jestli neco, tak mne to vlastne vsechno pomohlo udelat ze mbe lepsi verzi sama sebe a vyvijim se stale dal. Uz nepiju 7.mesic a na AA uz nechodim davno a na alkohol vubec nemyslim. Kazdej mame moc vsechno zmenit, staci jen verit a udelat prvni krok. Vsem drzim palce
Tomáš
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 11/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...45678910...12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter