Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...138139140141142143144...146
Dolů
Téma: Nesnáším to, ale nedokážu přestat
*
#10415
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 11 rok, 8 měsíce  
Petrato,
tak se držte a dejte vědět-zvládnete to,ten střízlivý život za to stojí.Vždycky si vzpomeňte na to,jak Vám bylo v "absťáku" a řekněte si "už ten stav nikdy nechci zažít".I to mi pomohlo,sama jsem nevěděla,co se se mnou děje-i já jsem si nechala zavolat záchranku,volal jí tehdy můj manžel.Do nemocnice mě nevezli,asi ten doktor věděl-dal mi léky na uklidnění(Rohypnol) a druhý den jsem šla k té doktorce a všechno jí přiznala.
A od té doby nepiju.
Hezký nedělní večer
Helena
Helena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10416
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 11 rok, 8 měsíce  
dík heleno, já střízlivý život znám a mám jej ráda, vždy pár měsíců nepiju nic a ani mě to nenapadne, ale to není důležité, alkoholik je alkoholik, a teď bych opravdu ráda putovala k trvalé střízlivosti, je to moc fajn tahle podpora lidí..děkuju a jistě, že se budu ozývat s hlášením..
petrata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10418
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 11 rok, 8 měsíce  
Petrato,
pokud jste z Prahy,tak využijte služeb Dr.Popova-slyšela jsem o něm jen to nejlepší-ale stejně je všechno na Vás.On Vás může jenom nasměrovat.
Tak hodně štěstí!
Helena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10419
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 11 rok, 8 měsíce  
heleno, není lehké se k panu popovovi dostat, psala jsem mu v tom šíleném stavu a odepsal mi kontakt na detox atd. pak jsem mu psala zda bych mohla rovnou k němu a zatím neodepsal, musím se tam k němu nějak probojovat, oni asi fakt ti dobří mají kopu práce, budu vytralá a věŕím, že se k němu dostanu, fyzicky je mi už dobře, tělo asi ještě ok, díkybohu regeneruje a ten zbytek hlavně hlavu do pořádku dám, mám i schůzku s jedním taky vyléčeným alkoholikem a půjdu i na ty AA. pro záchranu svou udělám vše:) konečně už není vedro, tak mažu trochu ven..ufa..dnes u nás byla sahara úplná..
petrata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10420
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 11 rok, 8 měsíce  
Helenko, omlouvám se jesli z mých příspěvků vyplývá jednostrannost mého názoru na uzdravení alkoholické duše. Je to tak, že mám takovou zkušenost. Nemůžu tvrdit, že někomu pomůže to a nebo ono, když to nevím. Vím co zachránilo mne a tak o tom můžu mluvit(psát). Není v mé moci vědět jestli pomůže léčebna nebo jiný odborník. Jestli alkoholik musí skončit sám na ulici nebo v blázinci aby si uvědomil hodnotu svého života a projevil ochotu jít do krajnosti při svém uzdravení...Můžu mluvit pouze o své cestě a pomáhat těm, kteří touží po střízlivosti a jsou ochotni jít stejnou cestou.
Myslím si jen, že alkoholik našeho typu by měl udělat cokoliv pro své uzdravení, protože nejhorší(možná,ale nejlepší..) je nedělat nic!
Standa a s úsměvem...
Standa
Gold Boarder
Příspěvky: 265
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
standa_t.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10421
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 11 rok, 8 měsíce  
Ahoj Yfčo, mé slabosti a charakterové vady existovaly vždy. alkohol je pouze znásoboval. Kupříkladu mé otálení při řešení různých úkolů, ve zkratce lenost. Když jsem pil, tak jsem nejraději nic nedělal a vžy jsem měl výmluvu proč to neudělat. I nyní mi moje lenost zůstává a vymlouvám se třeba na nedostatek času, prostoru, špatné okolnosti atd. Tady směřuji sílu své vůle. Silou vůle nedokážu přestat pít, ale silou vůle se můžu zvednout a udělat něco do čeho se mi třeba vůbec nechce.
Těch slabostí a vad je hromada a tím, že je odstraňuji, se stále více uzdravuji. Zvláštní, ale stoprocentně funkční. Sám bych to nikdy nedokázal. Jít proti své hlavě, proti svým zvykům...To chce najít lidi, kteří to již dělají ajsou ochotni pomoci.
Standa, alkáč s úsměvem....
Standa
Gold Boarder
Příspěvky: 265
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
standa_t.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10422
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 11 rok, 8 měsíce  
Dobrý den Stando,
nemusíte se omlouvat-znovu opakuji,že každý z nás současných,nebo v mém případě bývalých alkoholiků to máme jinak.
Hlavně zůstaňte s úsměvem!
Helena
Helena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10423
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 11 rok, 8 měsíce  
stando je to vážné radost tě číst, ta upřímnost je taková osvěžující, někde jsem četla že alkoholismus je rakovina duše, a taky, že je to spirituální..od toho spiritusu nemoc..no má to s tou naší duší-spiritem, co do činění to je jasná věc, zajímavé fakt jak jsou ti uzdravující se alkáči radostní...a cení toho života si..asi jak už jednou nohou v pekle byli...přemýšlím o tom teď furt:) přemýšlím a pracuju krok za krokem...ta upřímnost k sobě důležitá...
petrata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10424
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 11 rok, 8 měsíce  
Hezký večer, jen mě tak při čtení napadla taková ta klasická psychologická pomůcka o "trojnožce" spokojeného života. Vztahy, práce a koníčky... na všem musíme pracovat... je potřeba všechny tyhle tři nožičky... pro případ, že jeden se zlomí na dvou zbývajících dokážeme nějaký čas stát... pokud ale nejsou silné, člověk padá...
Hanka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10425
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 11 rok, 8 měsíce  
no vidíte hanko a já mám vcelku fajn vztahy, práci co mě baví, dělám na svém a koníčků taky dost a jak jsem jednou, co jednou nožičkou, oběma nohama, šup do pekla, já musím přidat ještě jednu nohu a tou je odpočinek a čas na sebe, neb já vždy padnu do alkopasti když jsem úplně přetížená a jaksi se neumím zastavit, pak ten alkohol vždy použiju jako něco co mne zastaví a vyřadí z provozu, no fuj...takže standa je líný alkoholik a já alkoholička aktivistka...no je to až vtipné to tak napsat, ale vím, že tohle je pro mne dost důležité..umět zpomalit a zastavit jinak než alkem, všechny moje eskapády byly buď před dovolenou, nebo před svátky...jedu, jedu a neumím zastavit, takže já teď se i učím jezdit ne 130 ale tak 60, a věřím že i tahle rychlost povede ke střízlivému a radostnému životu, hm..a už nemudruju..dobrou noc všem:)
petrata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...138139140141142143144...146
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter