Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...2425262728293031
Dolů
Téma: Jak dál, když selžete...
*
#42758
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 2 měsíce  
stefky napsal:
AHojte,

co si myslite o postupnom znizovani davok alkoholu ?

pijaval som vela vodky, a minule som bol von a pil som len pivo a v case ked mala ist vodka som pil len mineralku.

Dnes mam po 2 dnoch abstaky a tiez by som si dal len pivo au ziadnu vodku,

ze mozno, ze znizim potrebu alkoholu, a budem mat potom mensie abstaky,

moze to aj tak ist ?

ze ak budes schopny dodrzat plan a naozaj postupne znizovat davku (tj nie ze miesto 10 poldeci vypijes 10 piv, cize cisteho etanolu cca rovnako) az ku nule, tak fajn. ale toto u alkoholikov moc nefunguje. treba si uvedomit, ze alkohol je depresant a medzi inym utlmuje aj to mozgove centrum, ktore kontroluje sebaovladanie, takze za triezva mas najsilnejsiu volu a kazdym poharikom ju len oslabujes.
dalsie uskalie je v tom, ze ak si teraz jeden vecer vydrzal pit len pivo, tak si povies ze aky som ja macher, uz to mam pod kontrolou, ucicikas sa do falosnej pohody a nabudce si povies...ze hadam si dam jednu vodecku k tym pivkam, ved to uz mam zvladnute! a mozno si fakt das len tu jednu, ale dalsi vecer uz ich bude viac...az budes tam, kde predtym.

secteno a podtrzeno teoreticky je plan znizovania davok dobry, ale to premietnutie do praxe je komplikovane, aj preto ti Ja napisal ze ak sa ti to podari, budes hrdina vsetkych pijakov na zemeguli
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
#42759
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 2 měsíce  
Tak se snažím první večer. Vím, že je to směšné oproti jiným, co už to dali měsíce a snad roky.
Před osmou jsem musel čelit klasickému bažení, ZAJDI si pro láhev než ti zavřou obchod. Tak zatím jsem to dal. A doufám, že další dny budou lepší.
Ronald
Junior Boarder
Příspěvky: 23
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42763
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 2 měsíce  
nepodarilo bol som rychlejsie na tych vodkach, ako som si myslel, i ked som nesiel do rana, ale som uz doma a neni to ok ako sa citim

mali ste pravdu

ale kde nabrat tu silu, nepodlahnut tej chuti, ked je silnejsia ako my sami
stefky
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 02/02/2017 23:20 Provedl: stefky.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42768
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 2 měsíce  
Jo, to je věčná otázka, tu si kaldu už dlouho... Asi se jen vymlouváme. Ale jde nám to
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42774
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 2 měsíce  
Michal napsal:
......

Dle meho nazoru neni dulezite, proc clovek zacal pit, az to dotahl k zavislosti.


naopak to je velice důležité vědět - teda pokud se člověk dostanete do ústavního léčení ... na tom třeba stojí celá terapie

a je to podmínka přijetí do komunity - vysvětlit takovou "jednoduchou" věc "Proč jsem vlastně začal(a) pít!" a to pro někoho může být pěkný "masakr"
pavel
Expert Boarder
Příspěvky: 126
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42775
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 2 měsíce  
Ja jsem chvili po tom patral, ale psycholozka v Bohnicich se me zeptala: "proc je to pro vas dulezite? K cemu vam ta informace bude?" Uvedomil jsem si, ze vlastne k nicemu. Ze to neni dulezite.

A neptali se me na to ani v zadne uzavrene AA skupine.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42776
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 2 měsíce  
...dôležitá je iba skutočnosť, že:

..."začať (piť) aj skončiť môžeš iba Ty sám a nikto iný."

(Monopol má konzorcium: "Urob si sám!")
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42779
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 2 měsíce  
záleží asi ústav od ústavu, psychologové se na to zřejmě neptají, ale terapeuti ano a je to i logické: Když člověk "nastoupí" do terapie s takovým zadáním, jako je třeba trvalá abstinence, tak musí přijít na to PROČ PIL, CO SI TÍM VLASTNĚ KOMPENZOVAL VE SVÉM ŽIVOTĚ a tu věc změnit, pokud má být terapie úspěšná
potíž je v tom, že spousta lidí - po mnohaletém pití už ani neví proč vlastně začali
pavel
Expert Boarder
Příspěvky: 126
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42783
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 2 měsíce  
...,, Pijem....lebo ma opustila žena...., alebo ma opustila žena preto, lebo pijem ?,,... ( Leaving Las Vegas)
Medovka
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42784
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 2 měsíce  
Romiano napsal:
Tak se snažím první večer. Vím, že je to směšné oproti jiným, co už to dali měsíce a snad roky.
Před osmou jsem musel čelit klasickému bažení, ZAJDI si pro láhev než ti zavřou obchod. Tak zatím jsem to dal. A doufám, že další dny budou lepší.

kazdy musel vydrzat prvy den, druhy, treti atd ja som si tiez hovoril, ze "do kelu, zatial iba 2 tyzdne, to je nic", ale potom som si uvedomil, ze za tie 2 tyzdne som viac nemohol stihnut ani pri najlepsej voli, takze som si hovoril ze som podal vlastne najlepsi mozny vykon taka blbinka, ale mne to nejak pomaha, sa takto potlapkat po pleci, ze lepsie to byt nemohlo ani pri najvacsej snahe
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
Nahoru
Stránka: 1...2425262728293031
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter