Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...80
Dolů
Téma: už nechci pít ale opakovaně selhávám
***
#45262
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 6 rok, 9 měsíce  
Vykašli sa na reči ostatných. Rieš seba a svoj život. Ja keby som sa trápil, čo si kto o mne myslí za tie roky, tak musím chodiť po kanáloch. A že ostatní pijú? No a? Chceš prestať ty alebo oni? Ľudia dokážu byť svine. Ohovárajú a vždy budú. Dokáž im, ale predovšetkým sebe, že nie si taká. Máš to len a len vo svojich rukách. Veľa zdaru.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45270
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 6 rok, 9 měsíce  
Děkuji vám oběma, nelze než souhlasit. Spíš mě ranilo to, že mnozí lidi se tváří jako kamarádi a za rohem vás drbou až není nit suchá. Ale mají pravdu. Rozhodně nikoho nechci srovnávat, protože my opravdu chlastáme první ligu. Nemám důvod se na nikoho zlobit, jen na sebe. Ale ani na sebe se nezlobím, prostě jen chci už změnu. Vymanit se z toho kruhu. Jedu teď pouze sama za sebe, vnímám ten vliv chlastu, jak na to člověk myslí a myslel, jak se opravdu celý program dne točil kolem toho kdy a kde koupit, a v kolik a kde si to dát. Už nejsme jen lidi, co si rádi vypijou, jak se nám to vymklo z rukou. Díky vám za podporu.
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45271
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 6 rok, 9 měsíce  
Drahoslava napsal:
Spíš mě ranilo to, že mnozí lidi se tváří jako kamarádi a za rohem vás drbou až není nit suchá.

A to se bojim ze to co se Ti doneslo nebude zdaleka tak hrozny jako skutecnost. Obvykle plati ze cim hnusnejsi veci o Tobe nekdo vyklada a cim vic se bavi a vyziva ve Tvych trapenich tim vetsi ubozak to je. Ono je totiz mnohem snazsi rypat se v problemech jinych a bavit se nestestim druheho nez resit vlastni po****** zivot. No a alkaci a ozralove a jini zavislaci jsou naramne vdecny tema.

Absolutne nema smysl to resit. Zacni resit sve problemy s pitim (presneji zacnete Ty i manzel) - bude to hodne tezky a narocny, budou tam pady a vstavani, bude to beh na dlouhou trat ale je to zmena ktera za to opravdu stoji. A az budes jednoho dne stat pred "kamaradama" co Te pomlouvali, misto obliceje opuchlyho po chlastu budes vypadat zase jako driv, misto myslenek zblbnutych kocovinou nebo bazenim budes mit kristalove cistou hlavu, budes v pohode, v klidu, stastna a spokojena... tak to budes Ty kdo se bude smat . Je to moooooc prijemny pocit .
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45272
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 6 rok, 9 měsíce  
Přesně, nechci mít už černý svědomí, nechci už bojovat sama se sebou : vím to, neděláš dobře, není to už normální, vyser se na to a tím druhým ve mě: však si dáš jen trochu, není to katastrofa, vždyť normálně funguješ, jen potřebuješ relax... a nesmysly a .. je mi všechno putna a s první sklenkou je to ok, všechno je OK, život je můj a já si dělám jen pohodu.
Ty hnusný vnitřní souboje.
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45273
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 6 rok, 9 měsíce  
Drahoslavo, Stopka Ti to tu vlastně napsala. Přestaň koukat po druhých. Ono, každej z nás si vždyky našel tu svou černou alkoholickou ovci podle které se srovnával a pořád si říkal, že ještě nejsem jako ta ovce. Jenže člověk - alkoholik se stává ovcí čím dál tím černější až je ze všech nejčernější a pak přichází druhá fáze, že mu je to buď jedno, že už je na tom tak blbě, že na tom nikdo jinak tak neni, nebo si to uvědomuje, ale aby se tím neutrápil, tak to přepije... Soustřeď se sama na sebe. Vykašli se na druhý. Co si myslí, to vůbec neřeš. Seber jim vítr z plachet. A víš jak toho docílíš? Že jim sebereš ten střelnej prach z pracek. A neříkej si, že nemůžeš pít. To je na nic. Každej z nás může pít, co hrdlo ráčí, co játra stačí a tak, aby se tak tak nějak vešel do z ostudy ušitého kabátu. Rozdílový přístup je ten, že sama NEBUDEŠ CHTÍT chlastat.
Já si tento odpor k chlastu i po roce a půl abstinence v sobě buduji. Neustále si připomínám co všechno hnusnýho jsem s chlastem zažil, co jsem napáchal a co jsem nikdy neudělal a udělat mohl. I dneska je mi nepříjemné, když si někdy něco ve spojitosti vybavím. Vyloženě to mnou vždycky zatřese. Člověk si musí ten chlast zhnusit. Pak je to snažší.
Na druhou stranu je třeba se pochválit za všechno co se ti povede za střízliva. Zhodnoť si, jestli by jsi toho byla schopná, když jsi vožralá jako špinavý prase. Vždycky ti vyjde negativní odpověď. Tím se motivuj. U mě bylo též přežít první kritickou situaci ve střízlivosti. Tenkrát to byla brutální hádka se ženou. Normálně bych to řešil tak, že bych koupil flašku, dvě whisky, lupnul je do sebe a bylo by vymalováno. Tenkrát jsem jel do Kaufu jako obvykle, ale nekoupil jsem si vizoura, ale kilo jablek a vodu a vyběhal jsem zuřivost v lese. Od tý doby vím, že se všechno líp vyřeší za střízliva.
Musíš na to jít od lesa :o)
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45274
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 6 rok, 9 měsíce  
Hezký večer všem
Draho: Jak pokračuješ? Než já jsem si připustila, že mám problém s pitím...dělala jsem do kalendáře značky. Za každý střízlivý den hvězdičku a jinak puntík. Koukala jsem, co vidím. Že tě lidi drbou, to neřeš...a máš pravdu: hlavně ti co pijou s tebou Důležité je, co uděláš teď.
Já ještě nemám vyhráno....vlastně nikdy nebudu. Jedna sklenička a piju týden, než se mi podaří to zastavit.
Nikdy jsem nebyla v léčebně ani na záchytce...ale jsem alkoholik. Poprvé jsem to vyslovila nedávno. Pořád mám v hlavě....to si fakt už nikdy nic nedám? Ale moc dobře vím, že jedině abstinence a už taky vím, jaké je to úžasné ráno být fit a celý den mít energii...
Držím palce všem i sobě..
A co ty Šantal? Dlouho ses neozvala?
rosnička
Gold Boarder
Příspěvky: 170
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45275
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 6 rok, 9 měsíce  
Pořád mám v hlavě....to si fakt už nikdy nic nedám?

Žabka. Si masochistka? Prečo sama seba týraš takými nezmyselnými myšlienkami? Vsugeruj si do tej svojej hlavičky "Abstinujem len dnes, 24 hodín". Nikto od teba nič viac nechce. Len byť triezva dnes. Užívaj si dnešný triezvy deň.
Ja sa netrápim predstavami, že už nikdy nevypijem. Užívam si triezvy dnešok. Čo ak ma zajtra zrazí auto alebo dostanem infarkt? Nemám predstavu, čo v mojom prípade znamená nikdy v živote. Je to deň, týždeň, mesiac, rok, 10 rokov? Neviem. Tak sa tým netrápim. Čo ak sa mi fakt zajtra niečo stane a ja by som prežil dnešný deň v strese, s predstavou - Už nikdy nevypijem?
Ale možno to spravím niekedy v budúcnosti ako režisér Martin Frič. Budem si pomaličky vychutnávať každý svoj posledný dúšok. Pociťovať účinok každej kvapky alkoholu. Až ...
Keď som niekedy sedel sám v krčme, tak som v hlave sledoval sám seba, čo sa v nej odohráva. Vnímal som, ako pomaličky nastupuje účinok alkoholu. Sekundu po sekunde.Bol to zvláštny, príjemný pocit. Páčilo sa mi to. Doslova som si to vychutnával. Ale to len keď som sedel sám. V partii som to nevnímal. To som len pil a potom okno.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45276
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 6 rok, 9 měsíce  
Taky mám rád ten pocit, jak pomalu nastupuje účinek alkoholu... Problém, že už bych si nikdy nemohl vypít, jsem taky řešil - proto jsem nikdy nenastoupil na žádné léčení.
David
Gold Boarder
Příspěvky: 169
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45277
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 6 rok, 9 měsíce  
Zato ty stavy, když ustupuje alkohol z oběhu... Ty stály taky za to...
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45278
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 6 rok, 9 měsíce  
No len ja som si musel vybrať. Či mi tá chvíľa na začiatku pitia stojí za to utrpenie potom. Ja nemám klapku, keď začnem.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...80
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter