Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: Propil jsem se k cirhóze jater!!!!
#46769
Propil jsem se k cirhóze jater!!!! Před 6 rok, 3 měsíce  
Kam nás dovede pravidelná konzumace alkoholu!!!!
roman
Junior Boarder
Příspěvky: 20
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46770
Re: Propil jsem se k cirhóze jater!!!! Před 6 rok, 3 měsíce  
Kam nás dovede pravidelná konzumace alkoholu!!!!Ahoj všem co se snaží bojovat se závislostí na alkoholu.Je mi 36 let a podařilo se mi oddělat si totálně játra!Dnes lituji,ale nic se nedá vrátit.Utápěl jsem své problémy v alkoholu.Loni jsem byl hospitalizován v Praze motole.začalo to očním bělmem.Zezlotlo mi a pak cele tělo.to bylo varováni.V nemocnici jsem byl cca tři neděle a játra se ještě vzpamatovali.Skoro přesně o rok později jsem to dotáhl do konce! Hospitalizace ve vojenské nemocnici!Ascites v břiše,jícnové varixy,selhávání ledvin.Ascites mi odsavaly do toho mi praskly dvakrát varixy.Udělali mi ligaci varixů.do toho mi přestávali sloužit ledviny.Tak,že během měsíce pobytu v nemocnici jsem už mohl být na onom světě třikrát!Díky špičkovým doktorům zatím žiju.Jsem v domácím léćení docházíme na kontroli a vždy se jen modlím ať to není horší.Velké břicho zůstává k tomu samozřejmě portální hypertenze.Tak že krom velkého břicha,otoků nohou,únavy mám tkzv. Capute medusea co je v podstatě viditelné vystouplé žíly v oblasti břicha i víše.Opravsu to není moc hezky pohled se na sebe podívat do zrcadla.V podstatě k tomu ještě podvýživa.Tak trochu se dá přirovnat k africkým dětem.kdy mají tenké tělíčko a nafouklé břicho.Ted jsem rád za každý den života a doufám že to dotáhnout až k úspěšné transplantaci.Dochazim na kontroli k adiktologovi abych vůbec se mohl po půl roce potvrzené abstinence zapsat do transplantačního programu.Pratele bojovníci s nemoci zvanou alkoholismus držte se a nenechte to dojít tak daleko jako já!!!!Pak už je opravdu pozdě!Napsal jsem tento příspěvek,aby jste měli trochu motivaci přestat pít !Za každý názor či podobný příběh budu rád.A kdyby nějaký dotaz čehokoli rád odpovím.
roman
Junior Boarder
Příspěvky: 20
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46772
Re: Propil jsem se k cirhóze jater!!!! Před 6 rok, 3 měsíce  
Ahojky Romku,
Tvuj pribeh mne dostal. Preji Ti jen to nejepsi...
Verim, ze tady neprectem pouze prvni prispevek, ale i dalsi, a dalsi, tesime se na Tebe!
Fandim Ti!
Angelina
Gold Boarder
Příspěvky: 200
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46775
Re: Propil jsem se k cirhóze jater!!!! Před 6 rok, 3 měsíce  
Ahoj Romane, příteli v boji. Držím Ti palce, ať ti vše dopadne co možná nejlépe. Tvůj příběh mě připomněl mého kamaráda, který měl opakovaně prasklé varixi, játra minimálně fungující a při léčbě se dokonce zamiloval. Když jsem se sním při jeho ukončení léčby loučil, vím že mě říkal slova. Radek, já už se v životě nemůžu napít, jinak umřu, já to vím a zvládnu to. Vztahové problémy a následná recidiva si vyžádaly daň nejvyšší. Tak je to silné, silnější než vůle, přesvědčení a chuť žít.
Romane byl jsi někdy na kompletní léčbě, protože si velmi mladý na tak závažné zdravotní problémy. Asi jsi stejné povahy jako já, Žít rychle a naplno, maximalista ve všem i v pití, pil jsem koňské dávky přes 1 litr vodky denně i to bylo někdy málo, mám 145 kg hovězí váhy.
Kámo, držím palce.
Radek
V životě Věř pouze sám sobě.
Junior Boarder
Příspěvky: 27
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Morava
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46777
Re: Propil jsem se k cirhóze jater!!!! Před 6 rok, 3 měsíce  
Děkuji za podporu
roman
Junior Boarder
Příspěvky: 20
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 12/01/2018 23:07 Provedl: Roman81.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46778
Re: Propil jsem se k cirhóze jater!!!! Před 6 rok, 3 měsíce  
Zdravím Romane,
přeji tiaby jsi se co nejvíc zotavil a dočkal případné transplantace (to může být běh na dlouhou trať - pokud se tvůj zdravotní stav zlepší, tak nová játra asi jen tak nedostaneš).

Mám několik otázek,

1. Před rokem, předpokládám, že se jednalo o alkoholovou hepatitídu. V té době jsi neměl žádné změny na játrech? (steatóza, steatohepetóza, fibróza)

2. Jaké jsi měl hodnoty jaterek před rokem, letos při hospitalizaci a nyní v domácím léčení (ALT/AST/GMT(GGT), bilirubin)?

3. Máš jaterní encefalopatii? Pokud ano, jak se projevuje?


Petr
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46779
Re: Propil jsem se k cirhóze jater!!!! Před 6 rok, 3 měsíce  
Ahoj Petre.Pred rokem jsem měl játra zvětšená i stucnela hodnoty ti teď neřeknu ani co loni ani teď co mám.Ale 26 jdu na kontrolu tak si nechám vytisknout.Jinak při poslední kontrole se játra prý drží a zas naleznou ledviny jak beru ty diuretika celkem dost.Beru furon ráno a otoků třista gramů verospiron.ted mi to trochu upravil ať si ledviny odřeknout trochu a uvidí se.co se týče té jaterní encefalopatie mám zatím jen převrácený spaní a trochu jsem podrážděnější někdy.zatim víc nepociťuji.
roman
Junior Boarder
Příspěvky: 20
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46780
Re: Propil jsem se k cirhóze jater!!!! Před 6 rok, 3 měsíce  
Zdravím Radku.Ja pil co se dalo.Nerizena střela.Zacal jsem brzy pít už ve 13 to jen tak s kamarády,ale později přišli životní krachy.umrti bratra první rána,po tom úmrtí otce a na konec mě opustila žena s dvěma dětmi.vse jsem řešil chlastám a nekoukal co se může stát
roman
Junior Boarder
Příspěvky: 20
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46782
Re: Propil jsem se k cirhóze jater!!!! Před 6 rok, 3 měsíce  
Jo Romane to znám, je to sešup a jízda. Taky jsem všechny úmrtí blízkých řešil pitím, s pocitem, že to je to nejlepší A nikdo mě to nemůže " vyčítat",
Byl jsem několikrát na tom psychicky a fyzicky tak špatně, žádné jídlo, nebral prášky na tlak, jen nekonečná vodka s vodou, že jsem si sám volal sanitku. Dělal jsem jen malé krůčky v bytě, chtělo se mě řvát, prd platné, a nevěděl co dál. Nakonec jsem skončil na JIPce, a zde jsem pochopil, že se ke mně zdravotní personál chová jinak než k nemocným pacientům. Měl jsem takový divný pocit jako " Stejně si za to můžeš sám, tím svým chlastáním a zabíráš místo nemocným. Jednou mě nechali ležet jak psa s kapačkou na chodbě. I primář při vizitě, každému vysvětlil jeho problémy, věnoval se mu a nade mnou opovrženě konstatoval alkoholik - opilec s propáleným kotlem. Styděl jsem se za své konání.
To bylo pro mě nejsurovější zjištění pravdy, které také přispělo k mé dosavadní abstinenci.
Radek
V životě Věř pouze sám sobě.
Junior Boarder
Příspěvky: 27
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Morava
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46783
Re: Propil jsem se k cirhóze jater!!!! Před 6 rok, 3 měsíce  
Tak to mě těší Ráďo,že abstinujes a vše jsi zatím dal.je to těžké a víme to tu vsichni.Ja naštěstí měl zatím štěstí celkem na doktory a jejich přístup.Tedy alespoň ve stresovicich.Tak držím palce do budoucna ať se držíš a nenapíšeš se.to je pak skok do rozjetého vlaku a už se zas vezeš.good Lucka
roman
Junior Boarder
Příspěvky: 20
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter