Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: Zachránit se-lék (Antabus-Brno)
#47628
Re: Zachránit se-lék (Antabus-Brno) Před 6 rok, 2 měsíce  
Zdá sa, že pod pojmom kolaps si predstavujeme obaja niečo iné. Nepochybujem, že si také stavy mal. Keby si niekedy videl kolaps na psychiatrii z alkoholu, ináč by si písal, že napr. zvládnuť sám malicherné stavy. Alebo si myslíš, že by si sám doma zvládol delírium? Alebo by si sám zvládol epi záchvat?
Ja netvrdím, že sa nedá prestať sám. Ale nebudem nikdy zatracovať lekárov v liečbe alkoholizmu. Hrať sa na hrdinu pri absťáku sa môže kruto vypomstiť. A absťakom nemyslím trasenie a potenie teraz. To je najmenej.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Poslední úprava: 14/02/2018 16:25 Provedl: Maťo.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47630
Re: Zachránit se-lék (Antabus-Brno) Před 6 rok, 2 měsíce  
Krtek napsal:
Zdá sa, že pod pojmom kolaps si predstavujeme obaja niečo iné. Nepochybujem, že si také stavy mal. Keby si niekedy videl kolaps na psychiatrii z alkoholu, ináč by si písal, že napr. zvládnuť sám malicherné stavy. Alebo si myslíš, že by si sám doma zvládol delírium?
Ja netvrdím, že sa nedá prestať sám. Ale nebudem nikdy zatracovať lekárov v liečbe alkoholizmu. Hrať sa na hrdinu pri absťáku sa môže kruto vypomstiť. A absťakom nemyslím trasenie a potenie teraz. To je najmenej.


Víte já mám letitého kamaráda pracujícího v protialkoholické léčebně. Druhý můj kamarád je dokonce lékař mající s tímto tématem poměrně dost společného. Nepotřebuji se zde vychloubat, že jsem přežil to či to a hledat na to nějaké latinské označení. Opravdu to není a nebylo mým cílem a nikdy nebude. Souhlasím, že "sa na hrdinu pri absťáku sa môže kruto vypomstiť", ale nesouhlasím s označením "hrát si na hrdinu". Víte já jsem neměl čas ležet v protialkoholní léčebně nebo se jinak v klidu léčit, protože jsem měl závazky k rodině a na mém finančním příjmu závisel chod a existence rodiny. Čili nebylo na výběr, chápete? Musel jsem se léčit tzv za běhu, což bylo opravdu velmi kruté a extrémně vysilující.
Lékaři - nejste první, kdo mi v tomto oponuje, ale co Vám řekně lékař? Co? No řekne Vám jinými slovy to, co zde už po několikáté popisuji...
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47633
Re: Zachránit se-lék (Antabus-Brno) Před 6 rok, 2 měsíce  
Víte já jsem neměl čas ležet v protialkoholní léčebně nebo se jinak v klidu léčit, protože jsem měl závazky k rodině a na mém finančním příjmu závisel chod a existence rodiny.

Ale ja netvrdím že si vymýšľate. Vy ste spomínal 20 rokov pitia, 20 pív denne a 10 poldecákov ku koncu. Ako ste si vtedy plnil svoje záväzky? Aký osoh vtedy z vás mala rodina?
Ja tiež ani netvrdím, že liečebňa je zázrak prírody a záruka nejakého vyliečenia. Ale nedovolím si napísať čo vy, že je to zbytočnosť. Obaja vieme, že úspešnosť je aká je. Ale pre niektorých je to vážne jediná šanca, ako s tým začať. Vás podržala rodina, no nie každý má to šťastie a musí to zvládnuť sám.
A s tým "hrať som na hrdinu" som nemyslel Vás. Ale všeobecne, ak má niekto sklon k abstinenčným a iným záchvatom. To vy ste napísal, že to treba zvládnuť sám.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Poslední úprava: 14/02/2018 16:59 Provedl: Maťo.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47635
Re: Zachránit se-lék (Antabus-Brno) Před 6 rok, 2 měsíce  
...lekár Ti povie len, že:

"blufuješ a hovoríš z cesty alebo, že si úplne mimo!"

(Chválenkári ešte nevymreli...)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47636
Re: Zachránit se-lék (Antabus-Brno) Před 6 rok, 2 měsíce  
Krtek napsal:
Víte já jsem neměl čas ležet v protialkoholní léčebně nebo se jinak v klidu léčit, protože jsem měl závazky k rodině a na mém finančním příjmu závisel chod a existence rodiny.

Ale ja netvrdím že si vymýšľate. Vy ste spomínal 20 rokov pitia, 20 pív denne a 10 poldecákov ku koncu. Ako ste si vtedy plnil svoje záväzky? Aký osoh vtedy z vás mala rodina?
Ja tiež ani netvrdím, že liečebňa je zázrak prírody a záruka nejakého vyliečenia. Ale nedovolím si napísať čo vy, že je to zbytočnosť. Obaja vieme, že úspešnosť je aká je. Ale pre niektorých je to vážne jediná šanca, ako s tým začať. Vás podržala rodina, no nie každý má to šťastie a musí to zvládnuť sám.
A s tým "hrať som na hrdinu" som nemyslel Vás. Ale všeobecne, ak má niekto sklon k abstinenčným a iným záchvatom. To vy ste napísal, že to treba zvládnuť sám.


Užitek (osoh) ze mě mela rodina bohužel především finanční a praktický. Ačkoliv jsem chlastal jsem celý život tvrdě pracoval a pracoval a to i doma. Moje první manželka byla nehorázný lenoch a televizní maniak což mne také velmi bolelo a mrzelo, protože být vyměněný za televizi a být na posledním místě není pro chlapa vůbec příjemné.
Léčebna a doktoři - bohužel nemohu až tak souhlasit i když vím, že máte částečně pravdu. Znám případ alkoholika, který se rozhodl podobně jako já a také nechtěl využívat doktory a léčebnu s léky a vše konzultoval se mnou. Nakonec to udělal tak, že si prostě snížil dávky alkoholu a v tom snižování pokračoval asi rok a půl. Potom, když už byl asi na 3 pivech denně s tím prostě sekl. A dodnes nepije a ani nekouří a tvrdí, že kdyby si tímto neprošel tak by neskončil ...
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47639
Re: Zachránit se-lék (Antabus-Brno) Před 6 rok, 2 měsíce  
Ja napsal:
...lekár Ti povie len, že:

"blufuješ a hovoríš z cesty alebo, že si úplne mimo!"

(Chválenkári ešte nevymreli...)



Ani jedno ani druhé.. Lékař je Vám k ničemu když se nechcete uzdravit. To Vám poví i kdejaká bába kořenářka
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47640
Re: Zachránit se-lék (Antabus-Brno) Před 6 rok, 2 měsíce  
Ale v pohode. Ale preto nebudem zatracovať liečebne a lekárov, psychológov. Rovnako ako nezatracujem toto fórum. Akú myslíte, že má úspešnosť "liečby"? Koľko ľudí vďaka fóru dlhodobo abstinuje?
Svojím spôsobom si každý musí nájsť svoju cestu.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47641
Re: Zachránit se-lék (Antabus-Brno) Před 6 rok, 2 měsíce  
R.A., píšeš:
..."to udělal tak, že si prostě snížil dávky alkoholu a v tom snižování pokračoval asi rok a půl. Potom, když už byl asi na 3 pivech denně s tím prostě sekl. A dodnes nepije a ani nekouří a tvrdí, že kdyby si tímto neprošel tak by neskončil ..."
...toto až príliš pripomína "harm reduction/riadené obmedzovanie".
Ak sa toto podarí bez odborného dozoru lekára, tak "snáď a iba" človeku, ktorý nie je ešte závislý alebo je to iba nevydarený a morbídny vtip.

(Je to nezodpovedné až hlúpe... )
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 14/02/2018 17:35 Provedl: Ja. Důvod: Grafika. ;)
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47642
Re: Zachránit se-lék (Antabus-Brno) Před 6 rok, 2 měsíce  
Výnimočne musím súhlasiť s Ja. Toto už je princíp HR.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47643
Re: Zachránit se-lék (Antabus-Brno) Před 6 rok, 2 měsíce  
Krtek napsal:
Výnimočne musím súhlasiť s Ja. Toto už je princíp HR.
..."výnimočne" môžeš žiť aj večne, ale iba ako krt!
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter