Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...36
Dolů
Téma: Jak to je?
*
#48315
Re: Jak to je? Před 6 rok, 1 měsíc  
Obávám se, že se tady pomoci nedočkáš. Mějte se zatím pěkně, já si du uvařit grog.
David
Gold Boarder
Příspěvky: 169
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48316
Re: Jak to je? Před 6 rok, 1 měsíc  
Lenka, v živote nič nie je zadarmo. Ani abstinencia. Niečo budeš musieť obetovať. Suchá domácnosť by mala byť v tvojom prípade bezpodmienečná. Tu nie je čo riešiť. K tomu baru. Musíš tam chodiť? Nemôžete sa stretávať inde? Ak ťa má priateľ rád, pochopí to.
Musíš byť absolútne presvedčená, že to chceš a prečo to chceš. To nefunguje tak že si povieš, bolo by dobre nepiť. Abstinencia musí byť tvoja najvyššia priorita. Od toho sa odvíja všetko.

Ale někdy ujedu, mám všeho plné kecky, dam lahev vína doma a pak se jdu ještě dorazit....Také jsem došla do chvíle, kdy jsem pila dva dny a dvě noci vkuse. ...
To sú tvoje slová. Sflower si ich nevymyslela. A ty si napísala, že doma nepiješ, len v bare. Keď si 2 dni a noci pila, kde boli deti? Kdo je hlídal?
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48317
Re: Jak to je? Před 6 rok, 1 měsíc  
Davide, nikdo z nás za ní abstinovat nemůže. To musí sama. Těch rad je tady spousta. I pro tebe. Jen stačí chtít.

Doplním. Abstinovať musí sama, ale nemusí byť na to sama.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Poslední úprava: 17/03/2018 23:50 Provedl: Maťo.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48318
Re: Jak to je? Před 6 rok, 1 měsíc  
Lenko, asi všechny možné rady jsi od nás dostala, (nejlepší by fakt byla léčebna, ale chápu, že je to kvůli starání se o děti obtížně řešitelné).
Tak hurá do toho, něco podnikni, dokud máš teď takové rozpoložení, že chceš přestat. Hned v pondělí zajdi za lékařem a zkus dojednat ten antabus. Asi ti ho předepíše jen psychiatr, ale tam chodíš, tak by to neměl být problém. Seznam skupin AA najdeš na téhle stránce:

www.anonymnialkoholici.cz/setkani/adresar-skupin.html

Určitě tam zajdi a dej tomu šanci, i když se ti třeba nějaké věci nebudou líbit. Hodně lidí se uzdravilo (ne vyléčilo) jenom kvůli áčkům. Ale musí se brát poctivě a pravidelně tam docházet. Třeba i víckrát týdně, pokud je to možné. Tak držím palce a napiš, jak postupuješ.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48322
Re: Jak to je? Před 6 rok, 1 měsíc  
Doma nic nemam, do prodejny ale dojít umím. Děti byly výjimečně na vikendovem pobytu. A ANO, chci sama a bohužel na to i musím byt sama, protože tady holt najde oporu jen někdo. Dejte si to hned do prvního tématu, ať tu člověk oporu nehledá, ac by od toho měly tyto stránky být. Včera v baru kalili do rána a já si dala čaj, sluchátka do uši a četla knihu
Lenka
Gold Boarder
Příspěvky: 249
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48323
Re: Jak to je? Před 6 rok, 1 měsíc  
Reminiscence, mockrat vám děkuji. Naposledy to zkusim sama, ale psychiatrovi to povim, v týdnu jdu na kontrolu. Nekolikrat jsem i přestala kouřit a ted už paty měsíc ani jedna cigareta. Nejhorší jsou ty chutě a nutkání. Zvládla jsem to u cigaret, to byla brnkacka, počítán do sedmi-tak dlouho trvá chuť na cigaretu a funguje to. Musím to zvládnout i s pitím. Myslím, že jsem musela zvládnout už i horší věci. Opravdu moc moc dekuji
Lenka
Gold Boarder
Příspěvky: 249
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Poslední úprava: 18/03/2018 12:28 Provedl: Lendulka. Důvod: Osloveni
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48325
Re: Jak to je? Před 6 rok, 1 měsíc  
.. oporu tu najdou všichni,kdo chtějí přestat pít.Ta hlavní opora a smysl těchto stránek je mj. přečíst si je celé,včetně návštěvní knihy. Mělo by to stačit,nebo ti to aspoň pomůže pochopit,to,v čem lítáš,pochopit,že musíš ty,nikdo a nic jiného ti nepomůže.Je to výhoda,že máš tuto nemoc ve svých rukou,že ještě máš děti,kde bydlet a můžeš s tím něco udělat,nevýhoda že musíš chtít sama,objevit to v sobě,je to podobný zápal,který tě žene pít.Mě zachránila léčebna,tam jsem se opravdu uklidnil,a hodně áčka.Tak čti,a pochop,že lidem jako ty,já,ostatní tady,alkohol strašně škodí,mění myšlení,celou osobnost,způsobuje deprese,nespavost,v podstatě není nic,co by výrazně nezhorsil.Pochop,že ti kalici v tom pajzlu jsou jiní lidé jak ty,možná jim bude blbě ale nakonec umrou na úplně něco jiného než chlast.S tím kouřením si frajerka,to ti též může pomoct,ta zkušenost, no a antabus seženeš určitě taky.Jdi do toho a zatoč s tím!
zdenek.dry
Gold Boarder
Příspěvky: 237
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 01/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48326
Re: Jak to je? Před 6 rok, 1 měsíc  
Zdenku, děkuji. No, moc se tady nevyznam, ale kromě knihy se vracim i k článkům, snad budu brzy v obraze. Přesně si říkám, ze mám super pocit z cigaret. Někdy se vecer smi kouřit-po zaviracce pro zname- a nevadi mi to. Proto zatím nevidím důvod rozcházet se s barmanem. Výzvám se chci postavit, ne před nimi prchat. Známý k nám take jezdí na kafe a colu a jde to. Za týden ma sestra narozeniny a kulaté, tak to bude největší vyzva
Lenka
Gold Boarder
Příspěvky: 249
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Poslední úprava: 18/03/2018 15:55 Provedl: Lendulka. Důvod: Preklep
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48327
Re: Jak to je? Před 6 rok, 1 měsíc  
Prečo rozchádzať s barmanom?
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48328
Re: Jak to je? Před 6 rok, 1 měsíc  
Ahoj Leni, to že ses objevila tady značí, že tě tvoje pití trápí. Připomínáš mi svým pitím mě. Když jsem tady psala prvně já, ani nevím co jsem čekala, taky mě zarazilo, že mě tady posílali do léčebny, že to sama nezvládnu. Připadalo mi, že na tom tak blbě nejsem. Tak jsem si opakovaně zkoušela nalhávat, že dokážu pít umírněně, jen jedno pivko denně, nebo třeba jen birell, a uběhl týden a zase jsem si koupila víno a za 14 dní jsem pila zase ob den atd. několikrát dokola. Nechtěla jsem uvěřit, že budu muset abstinovat úplně. My alkáči totiž pít chceme a baví nás to, ale pak se nám to zvrhává, že už nám to vadí a chtěli bychom umět pít umírněně, jen tak vyjímečně nebo střídmě, jak to dělají jiní lidé.Nemohla jsem tomu uvěřit, že to nedokážu a postupně i s přispěním opakovaného čtení tady na fóru dospěla k názoru, že budu muset abstinovat úplně. Takže asi tak, rady máš, nechceš pít, tak s tím bojuj, začni hned, připoj se, piš jak se ti daří.Hláška od Davida: "podpory se tady nedočkáš, jdu si uvařit grog" opravdu nepochopil o co tady jde. Nikdo za tebe abstinovat nemůže. Tady na fóru můžeš zjistit o svém pití víc, najít rady jak zdolávat bažení atd. Mě osobně vyděsilo, že to opravdu sama nedávám a strach, že to nemám pod kontrolou. Jak na to příjdeš asi víš. Několikrát si řekneš, že už ne a stejně si dáš. Několikrát si řekneš dám si jen dvě slinky a vypiješ litr. Takto to vypadá, když to nemáš pod kontrolou a jsi alkoholik. Nebo když piješ na prášky. To je totál promlém. ale ty to dávno víš, jen to nezvládáš sama. V tom případě jak radí jiní antabus by mohl v začátku pomoct a taky se svěřit příteli a řešit to. Řešit to abstinencí. Zabejčit se a vytrvat. Hodně zdaru a vítej.
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...36
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter