Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...17
Dolů
Téma: Selhala jsem
**
#55955
Re: Selhala jsem Před 4 rok, 10 měsíce  
Krtku a ještě ke tvé otázce co to ve mě vyvolalo po 14 dnech. Asi že se nic nestane že si dám jen jedno pivo..... CHYBA

Čiže tak v kútiku dušičky si dúfala, že také kontrolované pitie by si zvládla? Veď sa zadarilo pred 2 týždňami...
Ja by som rád vedel, či si tie 2 týždne myslela na tú prvú sklenku a vínko. Že ako fajn som to zvládla, takže sa nič nedeje, môžem piť ďalej. Až si si dala to pivo. A zvyšok už vieš....
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55956
Re: Selhala jsem Před 4 rok, 10 měsíce  
Prepáč, že na to tak tlačím. Ale je to dôležité, ak chceš abstinovať. To uvedomenie si, že žiaden "len" jeden pohárik neexistuje. V žiadnom prípade!!! Že jediná možnosť je zmieriť sa s tým, prijať to ako holý fakt, že alkohol je pasé. 24 hodín.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55959
Re: Selhala jsem Před 4 rok, 10 měsíce  
Macko, včera som stretol kamaráta. Spolu sme boli na liečení. Pochválil sa mi, že pije. Nerobí z toho žiadnu vedu. Je mu tak fajn. To je rozdiel oproti tebe. Nerieši to, že pije. Netrápi sa tým. Žiadne depky, výčitky.

Macek:
"Milý Krtku jako bys mě znal"

Prešiel som si tým vždy po pár mesiacoch, naposledy po 2 rokoch nepitia.

Teď už Krtku porad jak ten zázrak udělat


Neviem, na každého asi funguje niečo iné. Pre mňa asi naj... je to zmierenie. Prijať to, zmieriť sa s tým, že som alkoholik. Že alkohol je pre mňa tabu. O alkohole nie len hovoriť a písať, ale abstinenciou aj žiť. Ak to dosiahneš, odpadne ti jeden veľký balvan. Prestaneš s alkoholom "bojovať". Nie že by som nevedel, že tu alkohol nie je, len ho neriešim.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55960
Re: Selhala jsem Před 4 rok, 10 měsíce  
Milá Maris jsem moc ráda že tě znám aspoň přes tyhle stránky. Děkuji za tvoje slova a porozumění. Jdu do toho znova s novou silou to vydržet a udržet si ten pocit že to dělám pro sebe. Děkuji moc
Macek
Gold Boarder
Příspěvky: 187
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55961
Re: Selhala jsem Před 4 rok, 10 měsíce  
Krtko jak už to tady zaznělo nejvíc se pochopí a podpoří alkoholik. Budu se nad všemi otázkami od tebe zaobírat. O hodně se můj pocit zlepšil a hurá do nové abstinence. Moc, moc děkuji
Macek
Gold Boarder
Příspěvky: 187
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55963
Re: Selhala jsem Před 4 rok, 10 měsíce  
Nam co mame alkohol (a drogy obecne) mimo kontrolu, nic jineho nezbyva. Abstinovat a nebo nezit. Nakonec se z toho stava vyhoda. Lepe to mysli, rano se dobre vstava, vecer dobre usina, je vice casu na uzitecne veci, usetrene penize, zadne moralni kocoviny, abstaky, problemy doma, v praci. A hlavne je pak clovek svobodnejsi, do jiste miry neomezovany svou zavislosti. Proste obycejny zivot bez alkoholu
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55964
Re: Selhala jsem Před 4 rok, 10 měsíce  
Stejnak je to zvláštny pocit povedať NEPIJEM. Keď to zo mňa vyšlo prvý krát pred cudzími ľuďmi, až som sa toho zľakol, čo som povedal. V tej chvíli sa staneš exotom. V tom linku, čo som tu kedysi dal bolo, že Albín medzi Pygmejcami. Nedávno opäť akcia 2xcigarety + pivo zdarma. Ja že vďaka nepijem. Že vraj dám návšteve. A ja mudrc jej hovorím, že ja alkohol doma nechcem. Pohľad na exota
A zistil som, že aj to slovo Nepijem, je oslobodzujúce. Už nehľadám výhovorky, že prečo nie. Beriem takto ľuďom tromf na prehováranie.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55965
Re: Selhala jsem Před 4 rok, 10 měsíce  
Tak už jsem taky myslím dospěla do toho, že mi nevadí ba naopak mě těší to říkat. Jsem abstinent. A je to super. A jo, někdy lidi koukají, já jim vysvětlím ty plusy. A už se i tesim do společnosti. Už to není takový to-jejda akce, tam budou všichni pít a co když to na mě přijde nebo mě budou přemlouvat nebo se budu nudit. V dobré spolecnosti se fakt člověk muže dobre pobavit i bez chlastu a ráno vstát s úsměvem na tváři a dobrym pocitem s prijemne stravenych chvil s praleli. Což jsem s chlastem neměla, to jsem se vždycky zlila jak doga a udělala nějakou ostudu a pak jsem měla ty kanaloidni pocity....
No, je ještě jedna věc, kterou jsem vypozorovala. Až teď mě opouští spěchání domů. Když jsem chlastala, tak jasný, že z výletů, návštěv, prace rychle domů, aby člověk mohl začít pít.
Případně ještě rychle do obchodu pro nákup - X věcí do vozíku, ať to nevypadá, že jdu jen pro chlast a dvě láhve a rychle domů.
Až po delsim čase bez pití jsem vypozorovala, že to ve me zůstalo. Rychle domů. Proč? Nevím. Tak se teď učím to změnit. A když jedem z vyletu, tak se třeba ještě někde stavit na zmrzku a sednout si s ní. A prostě to nehrnout domů. .... změnit stereotyp. ..
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55966
Re: Selhala jsem Před 4 rok, 10 měsíce  
Zdravim, nekdy si rikam, ze si budu delat vypisky z tech Vasich myslenek, protoze dnes to jsou veci, ktere stoji za to si zapomatovat. A ja, kdyz potrebuju, treba posilit pevnou vuli, je nemuzu najit
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55967
Re: Selhala jsem Před 4 rok, 10 měsíce  
Zazněla tu zajímavá věc. Že se člověk napije z nudy a stereotypu. Něco na tom bude...
Moc děkuji za všechny poznatky a dobře míněné rady. Z každého si beru opravdu hodně. Jedno je společné,, NEPÍT,,. Vím kam to vede a depky vážně nestojí za to.
Pochopení musí přijít skze nás.
Asi je pravda že jsem si to musela prožít tu recidivu /já tomu říkám selhaní/, abych věděla tu důsledky. Je pravda že za 10let to byl můj první půlroční abstinenční život. Vidím že to jde a pokazit si ho jedním dnem kdy do sebe klopime co se dá jen abych ucítila uvolnění nestojí za to.
Psali jste tu že to chodí ve vlnách že se to může opakovat tak chci být ve střehu.
Lidičky milovaný díky vaším přízpěvkům se mě podařilo vyklouznout z depky a výčitek. Jdu s velkým ponaučením dal.
Moc děkuji
Macek
Gold Boarder
Příspěvky: 187
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...17
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter