Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...109110111112113114115...134
Dolů
Téma: Společně začít...
***
#65656
Re: Společně začít... Před 1 rok  
Dobré ráno,
Terezko, vypadá to, že se Ti s abstinencí rozvíjí i velmi příjemný smysl pro černý humor. Opravdu se směju těm absurditám, které si dokážeme přiznat. Hlavně ten zdravý životní styl

Jak jsi dopadla na kontrole? Jde Ti uzdravování? Často si na Tebe vzpomenu a skutečně obdivuji s jakou bravurou jsi se postavila k životu
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65657
Re: Společně začít... Před 1 rok  
Ahoj Libuško,

já začínám mít zpětně ty absurdity jak říkáš moc ráda - jen tak pro pobavení asi především proto, že ty časy jsou konečně pryč.

Včerejší den nebyla kontrola, ale návštěva, i když je pravda že se na mě doktor stejně podíval. Hojím se skvělě - to bude asi tím zdravým životním stylem

Přesně takový impulz jsem potřebovala. Těším se na malé a hezké věci (chození, pevná strava, dobrovolnictví) a vůbec nepřemýšlím nad nevyřešitelným.

Ty se máš pod kontrolou sama mnnohem lépe, než jsem se kdy měla já a to si zaslouží více obdivu! Vážně, jsi úžasná, jak to všechno zvládáš
Tereza
Expert Boarder
Příspěvky: 116
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65658
Re: Společně začít... Před 1 rok  
Asi není důvod se nehojit. Zastavení Ti pomohlo k procitnutí a teď už to bude jinak a lépe

Můj taťka vždycky říkal, kde je vůle, tam jde všechno. No sice to jen říkal, avšak nežil, ale mám to ráda a snažím se to žít.

Takže dnes nebudeme pít, máme na práci zajímavější věci.

Měj se fajn, já jdu do práce
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65659
Re: Společně začít... Před 1 rok  
V tom případě musíme pořádně pěstovat vůli

Přeji Ti úspěšný den Libuško!
Tereza
Expert Boarder
Příspěvky: 116
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65660
Re: Společně začít... Před 1 rok  
Ahojte všichni. Taky gratuluju Libuš a Erice. Libuš to teda letí, 4 měsíce už jsou hezký.

Zdravý životní styl mě také pobavil, dělala jsem totiž přesně to samé

Člověk nemusí padnout na dno, někomu stačí jen uvědomit si, že tam směřuje A zachrání se dřív, než si uplně zničí život. Já jsem teda přišla o dva manžely. Nevím uplně jestli to bylo alkoholem, nejsem si jistá, zda jsem naopak nepila víc, že jsem s nima byla neštastná. Je to takový začarovaný kruh. Jako slepice a vejce. Alkoholik a problémy
Prostě z toho nejde ven. Vidím to až s odstupem. Viděla jsem problémy jinde. Měla jsem začít u sebe. Samozřejmě bych se rozvedla, nebyli to chlapi pro mě, už jen to že jsem je potkala opilá v hospodě. A hlavně toho druhýho už bych si pak nenašla, viděla bych to kdybych nepila, že to je narcista. Ale tak to je, bez této zkušenosti bych si to nikdy neuvědomila a třeba neštastně žila s jednim z nich a pila dál a dělala si stejné zlo v sobě. Díky ne, raději knihu
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 593
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65661
Re: Společně začít... Před 1 rok  
Ještě vám chci říct, že si to možná neuvědomujete, ale jste všichni, kdo se pokoušíte něco v sobě změnit vlastně docela dost odvážný pionýři. V naší nemocný společnosti to tedy chce velkou odvahu žít jinak. Ještě v případě, že jste nepadli na úplný dno a uvědomili si to sami, fakt klobouček. Jednou budete vzorem. Gratuluji vám
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 593
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65662
Re: Společně začít... Před 1 rok  
Zdravím vás děvčata,
ten odšťavňovač mě taky rozesmál.
Znám. Ráno ostropestřec, ječmen apod, když mi nebylo zle...po obědě láhev vína.
Špatně se to čte, že je společnost nemocná. Pravda. Já bych to chtěla vidět optimističtěji, mám ještě malý děti.
Katka
Junior Boarder
Příspěvky: 36
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65663
Re: Společně začít... Před 1 rok  
Rachel napsal:
Ještě vám chci říct, že si to možná neuvědomujete, ale jste všichni, kdo se pokoušíte něco v sobě změnit vlastně docela dost odvážný pionýři. V naší nemocný společnosti to tedy chce velkou odvahu žít jinak. Ještě v případě, že jste nepadli na úplný dno a uvědomili si to sami, fakt klobouček. Jednou budete vzorem. Gratuluji vám

Ahoj Rachel, s trochou nepokory musím přiznat, že už mě to také napadlo. Jak, každý den, krok za krokem neseme prapor střízlivosti. Odhodlání, odvaha a vůle.

Akorát mám jednu připomínku - nepiš vy, ale my, protože Ty jsi v naší partě nejdál .

Zaujal mě Tvůj příběh o manželech. Před pár měsíci jsi psala, že máš fajn manžela - to je už někdo jiný, anebo jsi ve střízlivosti viděla, že není ideál a letěl? Ptám se z osobních důvodů - já se střízlivostí vnímám muže úplně jinak a nad některými mými bývalými vztahy mi teď zůstává úplně rozum stát
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65664
Re: Společně začít... Před 1 rok  
Katka napsal:
Zdravím vás děvčata,
ten odšťavňovač mě taky rozesmál.
Znám. Ráno ostropestřec, ječmen apod, když mi nebylo zle...po obědě láhev vína.
Špatně se to čte, že je společnost nemocná. Pravda. Já bych to chtěla vidět optimističtěji, mám ještě malý děti.


Katko, piješ teď, nebo ne? Když máš termín na té adiktologii?
Společnost jsou jednotlivci. Když každý začne sám u sebe, společnost se uzdraví. Vím, že jsem v mnoha směrech idealista, ale nemůžu změnit svět, můžu změnit akorát sebe.

Držím palce...
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65665
Re: Společně začít... Před 1 rok  
Ahoj, nejdál jsou tu jiní jedinci. Ale asi to neni jen o době abstinence a o chybách, ale o nějakym uvědomění, nebo jak to pojmenovat:)

Libuš, ted už nějakou dobu žiju s třetím mým životním partnerem, s tím jsem zatím hodně moc spokojená. ANo, uplně jinak vnímam muže, když piju. Nedá se to srovnat. Ti dva předtim mě jen podporovali v pití a dokonce jim to imponovalo, jaká jsem strašná pařička (strašný co). Tenhle stávající by se se mnou rozešel, kdybych pila, to je motivace. Nemohl by se dívat, jak se ničim.
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 593
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...109110111112113114115...134
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter