Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...59606162636465...134
Dolů
Téma: Společně začít...
***
#64995
Re: Společně začít... Před 1 rok, 3 měsíce  
Ahoj všem!

Libuško, já pracovala celou noc, tak jsem šla ráno teprve spát a teď se probudila to zmrzlého dne - máš můj obdiv, že vyrazíš na běžky, mě venku nikdo neudrží, když je pod nulou.

Já se na to, jak mi může terapeut rozumět, když sám nikdy nebyl závislý rovnou zeptala. A světe div se, nebyla jsem prý první ani poslední. Řekl mi, že my sami jsme odborníci na naši závislost. A on je zas odborník na to jak najít zpátky cestu k sobě. A v tom jsem mu musela dát zapravdu. S tím mi opravdu pomáhá

DNes si jdu dát netflixový večer s kámošem a zázvorovým čajem. Mějte pěkný zbytek víkendu.
Tereza
Expert Boarder
Příspěvky: 116
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64996
Re: Společně začít... Před 1 rok, 3 měsíce  
Tereza napsal:
Já tomu chci taky věřit!

No .. a jsme zase u te viry .
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64998
Re: Společně začít... Před 1 rok, 3 měsíce  
Libuš napsal:


Jako první krok je potřeba vystoupit z bludného kruhu. Pomalu, v klidu, ať nezakopnete.


Toto si musím aj ja vtĺcť do hlavy..

A Braňa si pamätám ako alkoholika, nevedela som, že je teraz terapeut.
Kristína
Expert Boarder
Příspěvky: 137
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64999
Re: Společně začít... Před 1 rok, 3 měsíce  
No vidíš, když to dokázal Braňo, dokážeme to také
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65000
Re: Společně začít... Před 1 rok, 3 měsíce  
Terezko,


jestli se netflixový večer povede, neváhej nám dát tip na nějaký dobrý film/seriál.

Běžky se povedly. Mě nevadí žádné počasí, jsem moc ráda venku. Akorát, když jsem se vracela do chalupy, měla jsem krátké bažení. Vždy jsem si po sportu dala pivko. Tak dnes to byl čaj, no. Za chvíli to přešlo.


Přeji všem krásný, střízlivý večer
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65003
Re: Společně začít... Před 1 rok, 3 měsíce  
Nenapadlo mi nikdy, že si budem brať vzor z Braňa neviem, či sa mám smiať, alebo plakať

Dnes som aj ja mala krízu.. Výkyvy nálad, nervozita sa prestriedala s úzkosťou, ale už aj so zábleskami spokojnosti A našťastie som tiež strávila deň vonku, ale so sánkami

Dobrú noc prajem a zajtra úspešný štart do nového týždňa
Kristína
Expert Boarder
Příspěvky: 137
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65004
Re: Společně začít... Před 1 rok, 3 měsíce  
Dievčatá, predsa ešte otázočka... Kedy sa vám abstinencia začala prejavovať aj na vzhľade? Myslím hlavne kruhy pod očami a celkovo taký sviežejší look
Kristína
Expert Boarder
Příspěvky: 137
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65005
Re: Společně začít... Před 1 rok, 3 měsíce  
A ešte takto, aby to nevyznelo, že ma zaujíma len výzor celkom viac by som chcela vedieť, kedy ste pocítili, že hlava pracuje tak, ako má? Kedy začala ustupovať nesústredenosť a vracať sa pamäť? Pocítili ste to takto?
Kristína
Expert Boarder
Příspěvky: 137
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65006
Re: Společně začít... Před 1 rok, 3 měsíce  
Kristina .. kdyz nad sebou premyslim, tak ja vlastne nevim presne, jak jsem to mel. Najednou ten alkohol prestal existovat jako potreba. Az me prekvapilo, ze vlastne staci jen prestat pit. Coz je tak pulka cesty. No, na zacatku to bylo minimalne jedno delirium, ktere nastesti dobre dopadlo. Na zacatku antidepresiva a vitaminy, doplnky stravy apod. Spani bylo desny. Trvalo tydny, nez jsem zacal normalne spat. Mit nejake sny. Vracet pamet .. minimalne jsem ji uz prestal ztracet a to bylo to pozitivni.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65008
Re: Společně začít... Před 1 rok, 2 měsíce  
Po mojí poslední šnůře, který ale předcházela abstinence 7 měsíců, mi stejně trvalo podle mě tak dva měsíce, než jsem se srovnala. Budila se chvíli pořád oteklá.

Libuš, tak to jsem já taky taková, chci všechno hned. To je podle mě velký úskalí abstinence, abychom nečekali, že přestanem a bude všechno hned.. Jak píše Michal, přestat je půlka úspěchu:)

Včera večer jsem usínala a napadla mě další motivace, proč nepiju. Vše co mě napadá jsou takový ty moudra, co jsem někde četla, ale já je teprve teď chápu co stím bylo myšleno a prožívam to zkušeností.. a to je teda sakra rozdíl, než si to jen přečíst. Došlo mi, jak jako alkoholik ztrácim možnost volby. První možnost volby je se nenapít. Tu ztrácíš. A s ní další možnosti. Ty se prostě musíš napít. A když tomuhle odoláš a zvládneš to, otevřou se ti v životě další a další možnosti a stáváš se opravdu svobodným člověkem. Závislost a svoboda jsou přece dvě zcela odlišný věci. Je to strašně krásnej pocit moci v každý chvíli možnost volit svůj vlastní život! Tak ten já zrovna přožívám. Já když sem chlastala, přišla jsem si děsně nezávislá, hlavně ze začátku teda Snad tomu někdo porozumíte , jak to myslim
A vždycky máte možnost se napít, ale já to dnes neudělam...
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 591
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 30/01/2023 05:10 Provedl: Suzanne.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...59606162636465...134
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter