Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...7891011121314
Dolů
Téma: Může to člověk zvládnout sám?
#31401
Re: Může to člověk zvládnout sám? Před 8 rok, 6 měsíce  
Jo...údajně to tak zkouší....ale pod dohledem odborníka....sama nemá šanci
Ed

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31404
Re: Může to člověk zvládnout sám? Před 8 rok, 6 měsíce  
Znám příběhy lidí, kteří to zvládli sami, vystřízlivěli během několika dnů a vyhli se absťákům. U nás jsme sto let za opicema.
Luděk

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31405
Re: Může to člověk zvládnout sám? Před 8 rok, 6 měsíce  
Jo kdyby to bylo tak jednoduché....nepotřebujem léčebny, psychiatry, ba ani tohle fórum....
Ed

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31407
Re: Může to člověk zvládnout sám? Před 8 rok, 6 měsíce  
Jano,nepises,jak casto pijes,kolik...
To se tezko radi.Abstaky mohou nastat (nemusi)...
Dulezite je ale to,ze vis,ze je neco spatne a chces neco delat!
Ja napriklad abstaky neznam,ale presto problem s alkoholem mam.Nebojim se deliria jako ty,bojim se spise o ty okolo...
anoine

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31419
Re: Může to člověk zvládnout sám? Před 8 rok, 6 měsíce  
Piju opravdu nezdravě moc, jak jinak než víno a denně. Teď mě čekají náročné dny, naštěstí máme doma lékaře internistu, kdyby bylo nejhůř.
Nejhorší je ten třes rukou a v práci je to celkem průser, jelikož jsem zdr. sestra. Blbé je, že u nás v rodině pijí všichni, tak nějak pořád "příležitostně". A o lidi kolem sebe mám velký strach.
Jana
Fresh Boarder
Příspěvky: 7
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31420
Re: Může to člověk zvládnout sám? Před 8 rok, 6 měsíce  
Ještě jsem se chtěla zeptat na Campral? Máte s tím zkušenosti? Psychiatr mi to doporučil. Oslovila jsem i pana Nešpora a ten mi odepsal, že ho klientům podávají.
Jana
Fresh Boarder
Příspěvky: 7
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31425
Re: Může to člověk zvládnout sám? Před 8 rok, 6 měsíce  
Jani, pokud piješ denně, neriskovala bych okamžité vysazení, tam hrozí kromě absťáků i delirium nebo epileptický záchvat. Pravděpodobnost je asi malá, ale je. Se mnou byla v léčebně holčina z Moravy, která pila denně jenom půl litru, vlastně ani ne, dvě dvojdecky, ale léta, a pak když to vysadila, probudila se najednou v nemocnici. Absťáky asi mít taky budeš, chceš při tom zvládnout i chodit do práce? To bude hodně náročné, možná nemožné. Ale řešením proti tomuto všemu je nechat si předepsat nějaké benzodiazepiny, nejlepší na odvykání je Heminevrin, ten je ale na těžší případy, než jsi ty a asi ti ho nikdo nenapíše, a potom Diazepam 10, je to prevence proti epi i ti to velmi zmírní abstinenční příznaky, omezí třes apod., s tím bys byla schopná i té práce. V léčebně dávají zpočátku 3x denně (v horších případech i třeba víckrát) a postupně snižují. (nebo jakýkoli jiný bzd, neurol, lexaurin apod.). Ale brát jen nutnou dobu, než ti bude dobře, jinak je to silně návykové. S Campralem zkušenost nemám, znala jsem jen jednoho člověka, který ho zkoušel, ale po dvou měsících přestal, prý to za ty šílené peníze nebyl žádný zázrak. Jinak, na to že znám takovou spoustu alkoholiků, nikdo ho nebral. Uvažovali o tom, i já, ale je to fakt drahé a s nejistým výsledkem. Na někoho to prý vůbec nepůsobí, ale to jsem jen slyšela, nemusí to být pravda.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31426
Re: Může to člověk zvládnout sám? Před 8 rok, 6 měsíce  
Do práce chodím jen na dohodu a to dva víkendy v měsíci. No nazdar, mám se na co těšit, snad to nějak zvládnu.Ale za tu očistu těla a duše mi to stojí. V době kdy jsem řešila veliké problémy s bývalým manželem mi doktor napsal Citalec, pomáhal. Campral jsem zatím odmítla, nějak se mi nechce věřit, že by pomáhal. Je to pouze o mě, o mé vůli, o mém přesvědčení. Zatím se necítím moc fajn, ale žádná hrůza to není. Bojím bojím následujících dnů. Po dlouhé době jsem začala pořádně jíst, prolévám se vším možným nealkoholickým. Dřív by mě ani ve snu nenapadlo, že já budu řešit stejný PROBLÉM, kvůli kterému jsem se vlastně rozvedla
Jana
Fresh Boarder
Příspěvky: 7
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31427
Re: Může to člověk zvládnout sám? Před 8 rok, 6 měsíce  
O Campralu vím to, co už tady píší, nepomáhá, je drahý.To je lepší antabus.Kdyby!! jsi náhodou brala nějaké léky na uklidnění, doufám, že víš, že když se na ně napiješ, je to ta nejhorší kombinace, tak pozor, musíš sama vědět, že se nenapiješ.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31428
Re: Může to člověk zvládnout sám? Před 8 rok, 6 měsíce  
Jasný...teď nic neužívám, ale vrátím se zpět k Citalecu, než se dám do kupy. Prostě to vyměním za víno. Manžel mě podpoří, bude respektovat suchý dům a pivo si dá v hospodě. Měli jsme včera o tom debatu. Sám přiznal, že to také přehání s pitím, ale on to zatím neřeší. Děkuji všem za odpovědi.
Jana
Fresh Boarder
Příspěvky: 7
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...7891011121314
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter