Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...17181920212223...28
Dolů
Téma: Náběh na alkoholismus?
#11632
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 6 měsíce  
Bender-Co furt řešíš svůj život?Ty se bojíš,že se v něm bez chlastu ztratíš?Tož se tím uchlastáš!Strach ze života u mne nastoupil asi po půj roku nepití.Byla jsem bez chlastu jako svázaná.Byla jsem s AA na tří denním pobytu v Beskydech.Byl to celostátní sjezd tenkrát.Slováci,poláci z AA od všech koutů republiky.Rozjaření,š´tastní a já svázaná jak prase.Večer večírek,na který jsem se těšila-neustála jsem ho ani své dřevěné nohy-utekla jsem na pokoj a brečela jak želva.Došlo mi tam,že se bez chlastu neumím vůbec bavit-že to bude tak kruté jsem sama netušila.Pak mi skočilo,že je to fajn,že jsem na to vůbec přišla právě v této spol.AA.A že s tímto problémem můžu něco udělat-pokud budu chtít-A já chtěla-a tak jsem to zkoušela,pomalu po pár letech se mi to konečně začalo dařit.Ted´už mi společnost problém nedělá,ted´už vím,že se můžu bát jen sama sebe.O tom sdílení se také je-stejně jako spol.AA.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11633
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 6 měsíce  
Mám nějaké věci nevyřešené, to nemá s alkoholem nic společného. Alkoholem jsem to pouze "řešil" ...
bender

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11635
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 6 měsíce  
No teda minulost?To je třeba dořešit jinak tě to bude pronásledovat.Pokud to jsou dluhy?postav se jim čelem a začni řešit a vyjednávat.Pokud to jsou vztahové problémy,je dobré se s upřímným srdem omluvit tam,kde vím,cítím že jsem ubližoval.Ale je to nutné pro svůj klid na duši.Tak seber odvahu a hlavně to neřeš v hlavě-ty scénáře tam máme všichni závislí a jsou tak katastrofální-až nenormální a už vůbec se nezakládají na pravdě!Tak hodně štěstí
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11636
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 6 měsíce  
Tak nějak jak říká Jana.Taky k vůli věcem se kterýma sem se nemoh vyrovnat tak sem pil čímdál víc a samozřejmě ta práce zabíjarna,nadělal jsem se pak hovadin všudemožně,co šlo spravit sem spravil a některé věci spravit už nešly nebo ovlivnit nejdou,musíš se se vším vyrovnat a né se v tom pořád plácat.Někdy mně ta minulost otravuje,jenom tomu nepodléhat,život jde prostě dál.Vždycky to nějak jde,ono to třeba u Tebe časem přijde samo,hlavně přežít aspoň několik měsíců bez pití.Pak teprve uvidíš co a jak vlastně dál.

No jaks např. někoho nepřejel v opilosti,tak už by to neměl být velký problém.Vztahy zkus spravit,pokud nejdou,neohlížet se už nazpět a přijmout to jak to je.Jinak slepá ulička.

Fakt se to teď nesnaž nějak řešit,budeš mít zbytečný hokej v hlavě.A ta pomoc zvenčí by fakt neuškodila.Přemýšlej pomalu o tom...

Vydrž,ani kapku,žijem jen raz,pokud nevěříš na reinkarnaci.
Ondra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11637
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 6 měsíce  
Souhlas s Janou, jen žádné předjímání, scénáře, nic takovýho. A mám pro tebe dobrou zprávu, nebudeš chlastat pár měsíců, a ono se všechno pomalu začne řešit jaksi samo, aniž by ses do něčeho nutil. To proto, že hodně problémů je právě v tom chlastu A extra tip, když nevíš, co se životem, začni něco studovat, neznám lepší využití volného času.
Vyber si náročnou školu a nebudeš vědět, co dřív. Vlastní zkušenost
Hanka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11638
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 6 měsíce  
Bendere, na minulost zatím kašli, pro Tebe je nyní nejdůležitější vydržet střízlivý, až se zklidníš, nebudeš řešit chlast, začneš v klidu řešit minulost.Ta už byla, neuteče, priorita pro tebe, vydržet střízlivý, hodně se zklidníš, plno věcí z minulosti budeš vidět jinak, ujasníš si dost věcí, ......a půjde to lehčeji.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11652
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 6 měsíce  
Jo, žádné scénáře v hlavě nemám teď. Snažím se na sobě pracovat a snad mi to i trochu jde... Jak říkal můj psychiatr, to byl začarovaný kruh. Pil jsem kvůli svým psychickým potížím a pití způsobilo další psychické potíže, které jsem opět "řešil" pitím ....

Teď jsem obecně relativně psychicky stabilizovaný, beru nějaká antidepresiva. Ale zrovna teď je mi nějak prachbídně, takové ty myšlenky že všechno je nahovno ... vím, že to do zítřka přejde ... ale štve mě to. Už ať to mám za sebou.
bender

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11653
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 6 měsíce  
Tyto nálady mají všichni, podzimní depky, nálady....podívej se na něco hezkého, vzpomeň si na něco veselého, a tak.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11656
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 6 měsíce  
Deprese a podobné psychické stavy má každý druhý.Nejdůležitější je,na ty prášky ani kapku.Psal jsem to tu,udělá ti v hlavě vítr a ještě to zhoršíš.Mám toho hodně za sebou a po všech těch zkušenostech jsem rád,že to po čase dopadlo takto-nepiju přes rok a žádné prášky.Obě dvě ty svinstva se v těle drží strašně dlouho.Na jednu stranu mi léky pomáhaly a na druhou to mělo tunu vedlejších účinků,bylo mi zle a dělat ze sebe roky pokusného králíka se mně teda nechtělo.

Nepít,psychika se časem spraví až budeš mrkat na drát.
Některé ty stavy jsou ale už vážné,takže jestli Ti léky sedí tak dodržuj dávkování,neukončuj náhle a bude to lepší.Uvidíš.
Nebo nějaký pártýdenní pobyt na otevřeném oddělení,moh by sis s někým popovídat,doktoři po ruce...Nemusí to být zrovna protialkoholní,takových lidí znám.Tak co řekne okolí,v práci,že jo.No a co,takových lidí je co si jezdí do léčebny odpočinout,poléčit,napravit pochroumanou psychiku a fungují pak v životě dál.Že Ti to ten ten psychiatr nenavrh,ten můj byl na palici a kolují o něm zajímavé historky.

Tak zkus nechat myšlenky plynout a otevři se pomalinku jiným věcem,řešením.Pouvažuj si v klidu,zkus nějakou meditaci,autogenní tréning nebo něco takového.

A zas napiš!
Ondra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11670
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 6 měsíce  
Jano,
potřeboval bych si popovídat, pokud by tě to neobtěžovalo, mohla by jsi mi poslat svůj telefon na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript ?

Děkuju...
bender

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...17181920212223...28
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter