Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: Ambulantní léčba alkoholismu - kam jít?
#5628
Re: Ambulantní léčba alkoholismu - kam jít? Před 12 rok, 10 měsíce  
Asi jste mě nepochopily, škoda. Nebráním se doléčování, ani skupinám. Před druhou léčbou jsem víc než šest let abstinovala a vím jak to chodí. I já si vážím práce AA, psala jsem to. Není to ani o tom, že bych se "povyšovala" kvůli vzdělání. Jen to vnímám, jako vymývání MÉHO mozku. Znám pár lidi, co jsou aktivní AA. Dělají na mě dojem, že žijí jen áčkama, já chci abstinovat, ale ne žít pro abstinenci, ale pro život samotný. Jen jsem odpověděla na dotaz proč AA nejsou moje cesta. Pro mě je prostě klasická skupina s terapeutem. I já zažila víkendové "výjezdy" - maratony a bylo to moc fajn.
Karla Mráčková
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5630
Re: Ambulantní léčba alkoholismu - kam jít? Před 12 rok, 10 měsíce  
Karlo, já Ti nic nevytýkám, jistě najdeš něco, co Ti vyhovuje, ale je dobře něco jako doléčování mít.Určitě.Lehce se zapomíná, a najednou je zle, ještě hůř.Na opakovačky jsem taky jezdila, už to nechávám pro potřebnější, ale občas do léčebny zajedu, na nějakou skupinu, popovídat, dělat chytrou!!A fakt nezáleží na vzdělání, vždyť v tom dokumentu je jasně vidět, já , uklízečka abstinuju, ostatní VŠ chlastají.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5631
Re: Ambulantní léčba alkoholismu - kam jít? Před 12 rok, 10 měsíce  
Karlo,já se doléčuji asi stejným způsobem co ty. V našem městě AA nejsou,takže nemohu posoudit.Já jsem měla na mysli,doléčování jako takové.To co jsem popsala.Je pravda,že mám kamaráda,který dokončil léčbu skoro před rokem,dochází na AA,ale na mě působí jako by byl v nějaké sektě.Rozhodně,opravdu rozhodně nechci paušalizovat,znám jen tento jediný případ.Je samozřejmě dobře,že abstinuje,ale na mě nepůsobí dobře.Já se snažím žít "normální" život,prostě naučit se žít i vedle alkoholu,ne se nějakým násilným způsobem vyčleňovat.Při poslední návštěvě z něho byla cítit jistá nadřazenost,že on je v AA.Ale znám skutečně jen tento případ a je to rozhodně člověka,který vždy hledal jakousi příslušnost a zároveň nadřazenost.Ale čtu tady,že hodně lidí volí jako první cestu právě AA,takže i toto je cesta.Já sama zažívám skupiny s terapeutem,kde je zpětná vazba jaksi fundovanější,ale to neznamená,že nevstřebávám názory jiných.Někdy víc,protože ten "ošahaný" život je skutečný.
Anna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5632
Re: Ambulantní léčba alkoholismu - kam jít? Před 12 rok, 10 měsíce  
Karlo,já se doléčuji asi stejným způsobem co ty. V našem městě AA nejsou,takže nemohu posoudit.Já jsem měla na mysli,doléčování jako takové.To co jsem popsala.Je pravda,že mám kamaráda,který dokončil léčbu skoro před rokem,dochází na AA,ale na mě působí jako by byl v nějaké sektě.Rozhodně,opravdu rozhodně nechci paušalizovat,znám jen tento jediný případ.Je samozřejmě dobře,že abstinuje,ale na mě nepůsobí dobře.Já se snažím žít "normální" život,prostě naučit se žít i vedle alkoholu,ne se nějakým násilným způsobem vyčleňovat.Při poslední návštěvě z něho byla cítit jistá nadřazenost,že on je v AA.Ale znám skutečně jen tento případ a je to rozhodně člověka,který vždy hledal jakousi příslušnost a zároveň nadřazenost.Ale čtu tady,že hodně lidí volí jako první cestu právě AA,takže i toto je cesta.Já sama zažívám skupiny s terapeutem,kde je zpětná vazba jaksi fundovanější,ale to neznamená,že nevstřebávám názory jiných.Někdy víc,protože ten "ošahaný" život je skutečný.
Anna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5633
Re: Ambulantní léčba alkoholismu - kam jít? Před 12 rok, 10 měsíce  
To je přesně to o čem píšu, Aničko, mám teď možnost mít fundovaného terapeuta, člověka s vlastní zkušeností, ale se vzděláním pomáhat. Byla bych hloupá to nevyužít. Jarmilu znám z léčebny, její skupiny byly náročné, málokdy prošly bez pláče, ale odcházely jsme uvolněné a s něčím novým k přemýšlení. "Nadřazenost" v AA je patrná i ze separace. Pokud na skupinu alkoholiků příjde člověk závislí na něčem jiném než alkoholu nemá právo mluvit. Proč? Závislost je přece jen jedna a je jedno na čem. Četla jsem knížku, jak AA vznikli a hodně mě to oslovilo, jen nevím, jestli jsme si to v čechách nepřetvořili po svém. Znám lidi, které jedou do ciziny a musí i tam na míting a to abstinují řadu let. Já si jezdím do ciziny odpočinout a pokud potřebuji podporu, tak stačí napsat sms, nebo mail. Ale jak říkám, znám lidi, kteří by bez AA neabstinovali, takže díky, že jsou. Každý jsme jiný, každý máme svoji cestu a hledáme sílu někde jinde.
Karla Mráčková
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5634
Re: Ambulantní léčba alkoholismu - kam jít? Před 12 rok, 10 měsíce  
Mrzí mně ten dotyčný, ale lidi jsou různí, já snad jako sektářka nepůsobím, protože sekt se bojím.Tady u nás jsou AA pořád jaksi braní špatně.Přitom v celém světě je berou naprosto vážně, uznávají je,lékaři, soudci.. dr.Nešpor sám napsal, že by si zasloužili Nobelovu cenu.Dobře je poznat, a je to.Našla jsem tam bezva lidi, přátele, zázemí.Ale neříkám, že jsou tam i blbci, taky bývají alkoholici.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5637
Re: Ambulantní léčba alkoholismu - kam jít? Před 12 rok, 10 měsíce  
Líbo,oprava blbci nejsou jen alkoholici.To je určitě případ od případu.Mě tak nějak mrzí,že kvůli takovým lidem ,co jsem popsala,to pak může někoho odradit.On je sotva rok po léčbě a už si tam hraje právě na velkého guru.Pořád dokola POKORA.A to já z něho necítím.Setkávání se závislými je naprosto důležité,jestli jezdíš na opakovačky,tak taky.To je přesně ono,o čem jsem psala,i když je pro někoho 2,5 roku hodně,já to nemám ráda,když mě někdo chválí.A právě on působí jak je za vodou a tím.kazí dojem místního AA.Nechci to vůbec zobecňovat,dlouze se bavit o jediném případu,který znám,ale toto se dostane do povědomí a spoustu lidí to odradí.Moje filozofie je ,neustále se udržovat ve vědomí,že jsem a vždy budu závislá,ale dál chcit žít "normální" život.
a

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7170
Re: Ambulantní léčba alkoholismu - kam jít? Před 12 rok, 5 měsíce  
ahoj jmenuji se Eva a potřebovala bych pomoci.jsem alkoholik a teda myslím sito piji co druhý den.piji pivo někdy 3-4 někdy to přeženu více.problém je ten že jsem pracovně v cizině a chci ještě tak dva roky vydržet protože dělám práci která mě moc baví a myslím že ten alkohol my to začíná kazit.chtěla bych tak za dva roky začít tuhle práci dělat v česku a nechci mít alkohol za partnera.prosím dalo by se nějak léčit na dálku domů jezdím 3-4 ročně .prosím pomožte děkuji
Eva

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7172
Re: Ambulantní léčba alkoholismu - kam jít? Před 12 rok, 5 měsíce  
Evo, léčba je jednoduchá, přestaň pít!Ale ani kapku si už nedávej, budeš to těžko zvládat, zajdi v té zemi, kde žiješ, na AA, jistě Ti pomůžou!Nějaká léčba na dálku, nevím, co tím myslíš.Zkus áčka, však oni Ti tam poradí, jaké jsou u nich možnosti, postupy, léčení.......možná to zvládneš jen s AA.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7174
Re: Ambulantní léčba alkoholismu - kam jít? Před 12 rok, 5 měsíce  
dobrý den děkuji za odpověd ale to je přesně to co nemůžu udělat jelikož jsem v holandsku a já sice mluvím trochu holandsky a perfektně německy ale právě němčinu oni tady vůbec neuznávají.v práci je to něco jiného tam problém s řečí nemám tam komunikuji půl na půl ale co v té skupině?jsem z toho zmatená chtěla bych začít hned. před půl rokem jsem dostala ataky od nervů bylo mi opravdu hrozně napsaly mi na to jen léky paradoxine a na sezení mě nedaly že by to bylo problématické se domlouvat .díky
Eva

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter