Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...11121314151617...19
Dolů
Téma: Prestal som piť.
#12635
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 4 měsíce  
Jana Mertosová napsal:
Tož jsme asi přibližně stejný ročník Jani.Mně bude 53 v únoru.Taky to za mého mládí bylo in.Navíc jsem internátní dítě a na intru z našeho ročníku nekouřily tenkrát jen dvě děvčata.Jessie,bud´ráda-jsi š´tastný člověk,že jsi tomuto trendu nepodlehla.

Mně bylo 53 loni v červnu. K tomu alkoholu vždycky patřila cigareta. Již dlouho nekouřím doma, nemám ráda zakouřené oblečení. Snažím se kouření hodně omezovat a ráda se pohybuji v nekuřáckém prostředí. O to víc pak ta cigareta chutná. V současné době si netroufnu na nic víc, ale vzhledem k tomu, že si závislost na nikotinu uvědomuji čím dále častěji, určitě brzy přijde čas, kdy se obuji i do toho.
Lanička
Senior Boarder
Příspěvky: 79
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12641
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 3 měsíce  
Tak jsem se trefila,co se ročníku týká..Taky mne spíš obtěžuje kouření a zřetelně si uvědomuju,že tím obtěžuju i druhé.Dnes jsem byla na AA.Byla tam i paní která u Apolináře byla.No vypadá to,že mne ta hospitalize postaví před hotovou věc.Program nabitý,naprogramovaná každá chvilka.Všechno přesně na čas,Zakouřit v rychlosti si holky běhaly v poklusu někde do zahrady.Myslím,že se mi konečně podaří se na to kouření vykašlat.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12670
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 3 měsíce  
Ahoj lidi:)
Tak jsem byla u té psychiatričky, kam mě poslala terapeutka.
Proběhl zhruba stejný první zjišťovací rozhovor jako u psycholožky. Bylo mi řečeno, že nezapíjím žádné deprese, že si tak jen "zpříjemňuju zlatý život", hm, to bych až tak neřekla, ale to je jedno, k psychiatričce jsem byla jen v rámci vstupního vyšetření, dále budu chodit jen k psycholožce. Psychiatrička by dále řekla, že jsem sebevědomá a že podmínky pro to nepít mám ideální. Deprese prý evidentně nemám, ALE: přesto mi předepsala antidepresiva, prý to má pomáhat v odvykacím procesu, já ale po celý měsíc žádné problémy nepociťuji, tak nevím. Dnes jsem si vzala první tabletku (mám Asentru) a ty vedlejší účinky se mi vůbec nelíbí - motá se mi hlava, píská mi v uších a jsem taková nesoustředěná....přijde mi to takové zbytečné prát se s nějakými vedlejšími účinky, když jsem žádné deprese nebo úzkosti vůbec nepociťovala. Ale budu brát dál, ale štve mě to, obzvlášť proto, že mě příští týden čekají důležité věci, u kterých se potřebuji hodně soustředit:(
Natálie

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12672
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 3 měsíce  
Natálko,to je dobře.deprese se můžou a převážně taky dostavují časem,když člověk přestává pít.Léky na psychiku zabírají až 3-4týden po užívání.Co se týká vedlejších účinků-ty odezní samy.A ono je jedno proč člověk začne pít.Důležité je vědět co mu v životě,v povaze chybělo.Na to můžete přijít časem,pokud vydržíte nepít i díky psychoterapiím.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12677
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 3 měsíce  
Natalie ty prasky bych nebrala, je to zbytecny v tvym pripade a priberes, bude ti blbe, jsou jiny moznosti..ale je to tvoje volba. Hodne stesti a ver ze bude lip, s psycholozkou je dobre se setkavat.
Jessie
Gold Boarder
Příspěvky: 160
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12680
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 3 měsíce  
Antidepresiva pro člověka netrpícího depresí můžou znamenat dost velký problém, podle některých studií depresi můžou dokonce vyvolat, to bych konzultovala ještě s dalším doktorem. Přijde mi, že je v tomhle státě taky píší na všechno...
Leesa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12686
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 3 měsíce  
Taky bych ty antidepresiva konzultovala s jinym doktorem, pisou to kazdymu a je to opravdu svinstvo do tela a hlavne zpusobuji taky zavislost, po vysazeni mas abstinencni priznaky, ja bych se do toho poustela jen v krajnim pripade
Jessie
Gold Boarder
Příspěvky: 160
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12687
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 3 měsíce  
Teď jste mě docela nahlodaly, je fakt, že mi je výborně a náladu mám skvělou a to bez antidepresiv...na druhou stranu jsem taková zvědavá...jestli třeba nebudu ještě víc v pohodě, nikdy jsem to nebrala, tak jsem zvědavá...co když ten pocit, který považuju za "cítit se výborně" by někdo jiný subjektivně cítil jako nicmoc pocit...co když budu ještě veselejší? asi to zkusím, měsíc a kdyžtak vysadím...
Natálie

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12692
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 3 měsíce  
Také mně připadá divné, že alkoholikovi hrnou "odborníci" plno skoro fetů, přitom ví, že ten dotyčný nemusí abstinovat a pít na antidepresiva je cesta do pekel rychlejší.V jiném státě by jistě doporučili AA, jenže u nás plno lékařů ani neví, co áčka jsou.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12693
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 3 měsíce  
Můžu jen z vlastní zkušenosti.Až když už jsem nepila delší dobu,ZAČÍNALA JSEM SI UVĚDOMOVAT SVÉ STAVY,i ty kvůli kterým jsem původně začala pít.Alkohol jsem si nevědomky na tyto stavy naordinovala sama.Dokázal je původně všechny rozpouštět.Podlehla jsem tomu,že mi pomáhá.Byl to můj lék na všechno.Až mnohem později jsem si dokázala přiznat,že kdybych hned zpočátku navštívila odborníka a začala léčit touto cestou nemusela se celá závislost u mne projevit a to se vším všudy.Toto všechno jsem si uvědomila až po delší abstinenci.Navíc léky na psychiku působí trochu jako Antabus-taky se na ně nesmí alkohol-jinak se dosáhne naprosto jiných účinků.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...11121314151617...19
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter