Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: Chlast
#13573
Re: Chlast Před 11 rok  
Ahoj Mirku.
Dokážu nepít když se mi to nehodí, to jsem dřív nedokázal, vlastně jsem pil skoro pořád.Nyní se napiju cca po 10 dnech, kdy si z toho důvodu vezmu třeba pátek volno..Jakmile můžu, tak mi nejde se zarazit a nepít..NEJDSEM SCHOPEN SI PŘIPUSTIT ŽE JSEM ALKOHOLIK A NESMÍM PÍT VŮBEC a nevim co s tim
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13575
Re: Chlast Před 11 rok  
Ahoj.
Někde jsem slyšel pojem "suchá recidiva". Přestanu pít, ale nepřestávám myslet na alkohol a jeho účinky. Měl jsem to pokaždé, když jsem přestal pít. Je to alkoholická mysl, duševní onemocnění. Pocity viny, úzkosti, strach, hněv, výčitky svědomí, nespokojenost vyvolaly byly nakonec příčinou toho, že jsem v určitou chvíli přestal vidět pravdu o tom, co mi alkohol udělal a jak na mne destruktivně působí. Začal jsem si nalhávat, že mi jedno pivko neuškodí, vždyť je to v pohodě.....
Pro mne přestat pít nestačí.
Přeji hezký čas, Standa uzdravený alkoholik s úsměvem...
Standa
Gold Boarder
Příspěvky: 265
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
standa_t.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13576
Re: Chlast Před 11 rok  
Ahoj Petre, dneska je to cca. mesic co jsi o dovoleny prebral a nemluvila s Tebou doma pak ani klika u dveri, jak jsi sam psal..
To znamena, ze pojem doby nyni beru prave ten mesic, tudis mi vychazi ze jednou za deset dni, volno v patek, aby si ukojil alkoholicky choutky je kurva moc, a zenes se do peknyho pruseru!
Vazne potrebujes prijit o praci, trapit jeste nejakou dobu rodinu, prochazet si depresema, nicit si zdravy atd. atd, jen aby jsi nakonec zjistil ze nejakej princip bude fungovat??
Jeste porad si neco nalhavas, ze nevis jak prestat. Spis se zkus podivat, jestli nenajdes duvod proc.
Ten tam samorzejmne uz je, ty vis proc, protoze by se ti naramne ulevilo. Zacni zbrojit, reagujes na alkoholik.cz skoro hned, to u me znamena, ze chces neco delat, a nezije se ti prave dobre. Jen potrebujes nakopnout! Zdravim Mirek
Miroslav S
Expert Boarder
Příspěvky: 90
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Jsem dyslektik a dysgrafik, omluvte mé psaní
 
#13577
Re: Chlast Před 11 rok  
Jasně Petře, začni hned, ne zítra. Teď a v tuto chvíli zkus vnímat svoji bezmocnost nad alkoholem. Zase tě dostal, jako vždycky. Existují řešení, hledej a nenech vlastní nemocnou hlavu aby ti namlouvala, že ty takový alkáč nejsi, že ty jsi jiný, že to dokážeš sám třeba zítra! Můžeš dělat cokoliv, zvednout telefon a promluvit si, setkat se s někým kdo má zkušenosti atd...
Standa
Gold Boarder
Příspěvky: 265
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
standa_t.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13578
Re: Chlast Před 11 rok  
Ahoj.Právě tato suchá recidiva mě vždy zlomí..Nedokážu přestat myslet alkoholově, prostě mě láká si "na to jedno" zajít a ikdyž vím, že to dopadne blbě.Trápím rodinu, sebe, přítelkyni a mrzí mne to.Ale když mám volno, začnu si nalhávat že projednou se nic nestane a dělám to tak dlouho, až sám svoji lži uvěřím a napiju se..Píšu si recidivi a mám pocit, že se přestávky zkracují..Zajdu na AA a k Apolináři na AT
Nevíte někdo jak dokázat přestat alkoholově myslet??
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13579
Re: Chlast Před 11 rok  
Mě pomohlo 12 kroků AA.
Standa
Gold Boarder
Příspěvky: 265
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
standa_t.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13580
Re: Chlast Před 11 rok  
Ja zacal cist bibli, kdyby jsi me znal, nerekl by jsi to do me, nejsem pokrtenej, nechodim do kostela, presto mi vira dala silu. Tim ti chci jen rict, ze kazdej najdeme neco co nam pomuze nekde jinde.Pokud budes uprimne chtit, vyresis to. Ale zacni k sobe byt uprimnej
Miroslav S
Expert Boarder
Příspěvky: 90
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Jsem dyslektik a dysgrafik, omluvte mé psaní
 
#13582
Re: Chlast Před 11 rok  
Stačí dodržet jedno z pravidel AA.Každé ráno si říct:Dnes se nenapiji!To vydržím!Neřešit minulost, budoucnost, stačí jen ten dnešek.Druhý den znovu.......
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13583
Re: Chlast Před 11 rok  
Ahoj.Vyzkouším to, děkuju
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13585
Re: Chlast Před 11 rok  
Ahoj, já jen takovou poznámku... kdykoli bych začala uvažovat tak, že jedna sklenička neuškodí,je nutné být k sobě upřímná a přiznat si, že mi o žádnou jednu skleničku nejde... jde mi o ten pocit euforie a štěstí, který potřebuje mnohem víc... a tam už je pak snadné domyslet, jak to dopadne... takže nikdy si nic nedávej s tím, že půjde o jednu skleničku, co by tě uspokojila... a pak sám zvaž, jestli těch pár hodin stojí za to
Hanka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter