Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Léčba
Léčba

Antabus - příbalový leták online, informace o léku na alkoholismus

PDF Tisk Email

antabus_informace_pribalovy_letakU léčby závislosti na alkoholu platí, že na ni přímý (kauzální) lék neexistuje. Léčbu řídí psychiatr, který stanoví léčebný plán s psychoterapií a doporučí podpůrnou lékovou léčbu dle svých zkušeností. Článek pojednává o preparátu Antabus.

Celý článek...
 

Campral - lék na alkoholizmus, závislost na alkoholu

PDF Tisk Email
campralU léčby závislosti na alkoholu platí, že na ni přímý lék neexistuje. Léčbu řídí psychiatr, který stanoví léčebný plán s psychoterapií a doporučí podpůrnou lékovou léčbu dle svých zkušeností. Článek pojednává o preparátu Campral.
Celý článek...
 

Léčba alkoholismu, alkoholika - kam se obrátit?

PDF Tisk Email

lecba_alkoholismu_alkoholika_kam_se_obratitPokud máte vy, někdo z vaší rodiny nebo známých závažný problém s alkoholem, můžete se obrátit hned na několik úrovní péče. Stránka obsahuje jejich soupis v kostce.

Celý článek...
 

Delirium tremens - léčba alkoholické psychózy podle MUDr. Karla Nešpora

PDF Tisk Email
delirium_tremens_lecba_dle_MUDr._Karla_NesporaNásledující text je určen nejen psychiatrům, ale i dalším lékařům lůžkových zařízení, kam se pacient s deliriem tremens může dostat. Delirium tremens např. propuká často po úrazu v průběhu hospitalizace na chirurgickém nebo ortopedickém oddělení.

Celý článek...
 

Anonymní linka důvěry pro alkoholiky a jejich rodiny - 724 307 775, čtvrtek 8-22 hod.

PDF Tisk Email

V České republice existuje telefonní linka důvěry pro alkoholiky a jejich rodiny. Jmenuje se AT (alkoholicko-toxická) linka a její telefonní číslo je 724 307 775. Můžete telefonovat každý týden ve čtvrtek mezi 8-22 hod. V poradně pracuje i MUDr. Gita Pekárková z psychiatrické léčebny v Bohnicích a .

Celý článek...
 

Organizace Modrý kříž - poradna pro alkoholiky, osoby závislé na alkoholu

PDF Tisk Email
modry-kriz-poradna-pro-alkoholiky-zavisle-na-alkoholuPomáháme lidem závislým na alkoholu nebo ohroženým touto závislostí, či na jiných návykových látkách a hráčských aktivitách (gamblerství), jejich rodinným příslušníkům a blízkým osobám. Poskytováním našich služeb chceme napomoci přímo závislým osobám či jejich blízkým řešit sociální, psychické a zdravotní obtíže, do nichž se dostali v důsledku užívání návykových látek.
Celý článek...
 

Nedobrovolná léčba alkoholismu, alkoholika, umístění na záchytné stanici ("záchytce")

PDF Tisk Email
zachytna_stanice_detence_alkoholikaJsou některé případy, kdy je možné umístit alkoholika bez jeho souhlasu k hospitalizaci a to z několika důvodů - pokud ohrožuje sebe nebo své okolí, pokud je protialkoholní léčba nařízena soudem nebo pokud je osoba v opilosti a není další možnost jejího předání (např. rodině) nebo je nějakým způsobem agresivní (viz níže).

Celý článek...
 

Ibogain a alkoholismus - přírodní rostlinný alkaloid a protialkoholní léčba

PDF Tisk Email
ibogain_lecba_alkoholismuIbogain, alkaloid rostlinného původu, v současné době není dosud oficiálně užívaným lékem, je však považován za perspektivní látku využitelnou v léčbě drogových závislostí.

Celý článek...
 

Lék Cymbalta a léčba závislosti na alkoholu, alkoholismu

PDF Tisk Email
cymbaltaU léčby závislosti na alkoholu platí, že na ni přímý lék neexistuje. Léčbu řídí psychiatr, který stanoví léčebný plán s psychoterapií a doporučí podpůrnou lékovou léčbu dle svých zkušeností. Článek pojednává o preparátu Cymbalta.

Celý článek...
 

Jak poznat, zda závislý alkoholik pije dále alkohol nebo ne

PDF Tisk Email
jak_poznat_zda_alkoholik_zavisly_na_alkoholu_dale_pije_alkoholRodina a přátelé alkoholiků se mnohdy snaží pomoci. Alkoholik je velkou zátěží sám pro sebe a tím spíš pro svou rodinu (partner, děti), zaměstnavatele, ad. Přemlouvají alkoholika k léčení. Ten jim řekne, že nepije nebo že nemá problém s alkoholem. Omlouvá to tím, že si přeci "každý někdy dá" a ať z toho neděláme vědu.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>

Strana 2 z 3
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny