Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Lidé a alkohol
Lidé a alkohol

Léčba alkoholismu u žen a specifika ženského pití alkoholu v přehledu

PDF Tisk Email
lecba_alkoholismu_u_zen_specifika_zenskeho_pitiPití alkoholu u žen jakož i ženský alkoholismus se od mužského v lecčems liší. Článek v přehledu pojednává např. o tom, jaká je bezpečná hladina alkoholu, jak rychle vzniká závislost a jaká jsou zvýšená zdravotní rizika u žen frekventně popíjejících.
Celý článek...
 

Prevence kocoviny, jak předejít kocovině

PDF Tisk Email
prevence_kocoviny_jak_predchazet_kocovinePtáte se jak zabránit kocovině? Extistuje několik rad "nad zlato." Než začnete popíjet, najezte se. Nikdy tedy nepopíjejte nalačno. Také v průběhu konzumace alkoholu je vhodné průběžně něco „zobat". Článek obsahuje i další tipy a triky jak předejít kocovině.
Celý článek...
 

Muž a alkohol, alkoholismus - aspekty

PDF Tisk Email
muz-alkoholik-aspekty-muzskeho-piti-alkoholuPití muže je u nás bráno jako "společenská povinnost". Nikdo se nad tím nepozastavuje (snad kromě rodiny alkoholika). Muž, který nepije alkohol je ve společnosti méně vítán , jeho společenská role je oslabena nebo je znemožněn.


Celý článek...
 

Rady partnerkám mužů závislých na alkoholu

PDF Tisk Email
rady_partnerkam_muzu_alkoholiku_zavislych_na_alkoholuPravděpodobně nejčastější dotaz, s nímž se manželky alkoholiků na psychiatry obracejí, vypadá přibližně takto: „Manžel má velké problémy s alkoholem, ale léčit se nechce. Co mám dělat?“ Vzhledem k extrémní spotřebě alkoholu v České republice lze předpokládat, že podobné otázky padají i v ordinacích praktických lékařů, manželských poradců nebo v zařízeních krizové intervence.

Celý článek...
 

Aspekty dětského pití alkoholu a potencionální závislosti na něm (alkoholismu)

PDF Tisk Email
aspekty_detskeho_piti_alkoholuAlkohol, obdobně jako ostatní drogy, je pro děti a mladistvé nebezpečnější než pro dospělé. I při občasném požití se zvyšuje nebezpečí onemocnění jater (játra nejsou schopna odbourávat alkohol v takové míře jako u dospělých) a nervového systému. Čím mladší jedinci pijí alkohol, tím větší je riziko pozdějšího přechodu na jiné tvrdé drogy.

Celý článek...
 

PhDr. Ladislav Csémy, MUDr. Václav Dvořák a jejich poznatky o alkoholismu žen

PDF Tisk Email
MUDr._Vaclav_Dvorak_PhDr._Ladislav_Csemy_alkoholismus_zenDne 24.11.08 v Českém rozhlase byl pořad, ve kterém vystoupili výše zmínění pánové a který byl věnován ženám alkoholičkám, tedy osobám ženského pohlaví závislým na alkoholu. Dr. Ladisla Csémy uvedl některá statistická fakta a Dr. Václav Dvořák (primář ženského oddělení v Psychiatrické léčebně v Praze, Bohnicích) pak sdělil několik svých poznatků z oblasti této problematiky.
Celý článek...
 

Co způsobuje kocovinu, jak vzniká kocovina

PDF Tisk Email
jak_vznika_kocovina_pricina_kocovinyAsi každý z nás, není-li již od útlého mládí zapřisáhlým abstinentem, pocítil důsledky z většího příjmu alkoholu. Jaké množství popíjeného alkoholu vyvolá nepříznivé následky nelze jednoznačně říci. Někomu stačí pouhé dvě sklenky vína, které můžou vyvolat daleko intenzivnější pocity projevu kocoviny, než u jedinců, kteří požijí mnohdy až smrtelnou dávku alkoholu.
Celý článek...
 

Dítě pijící alkohol - jak by se měl rodič zachovat a výchovně zasáhnout

PDF Tisk Email
deti_a_alkohol_vychova_rodiciDěti a adolescenti do 18 let pít alkohol nesmí. Tak mluví zákon. Jak ale všichni víme, tento zákon se porušuje a i já jsem byl svědkem, jak v jedné rodině opakovaně dovolili pít nezletilci ve věku 16 let. Hodně tedy záleží na přístupu dítěte, ale především rodičů.


Celý článek...
 

Pracovní profese predisponované k alkoholismu

PDF Tisk Email
pracovni_profese_predisponovane_k_alkoholismuStránka uvádí několik profesí a důvody, proč by se zaměstnanec mohl stát potencionálním pijákem alkoholu. Jako modelový případ je lékař, učitel, novinář, dělník, řidič a číšník nebo barman.
Celý článek...
 

Alkohol za volantem a schopnosti řidiče - reakční rychlost a sebedůvěra

PDF Tisk Email
alkohol_za_volantem_a_schopnosti_ridice_reakcni_cas_sebeduveraAlkohol působí za volantem zrádně. Dodává nám sebedůvěru a současně extrémně zpomaluje naše smyslové a motorické (pohybové) reakce v závislosti na koncentraci alkoholu v naší krvi.


Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>

Strana 2 z 3
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny