Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Alkoholismus Nejčastější otázky o alkoholu
Nejčastější otázky o alkoholu

Alkoholismus a dědičnost

PDF Tisk Email
je_alkoholismus_dedicnyVýzkumy na tomto poli ukazují, že riziko propuknutí alkoholismu v každém případě souvisí s rodinnou anamnézou. Geny jsou jistě jedním z faktorů a částečně se na vzniku choroby podílejí. Nedávno byly objeveny geny, které se mohou na vzniku alkoholismu spolupodílet. Nicméně, dalším, neméně důležitým faktorem je životní styl.
Celý článek...
 

Dokáže alkoholik, člověk závislý na alkoholu, přestat pít den ze dne?

PDF Tisk Email
dokaze_alkoholik_prestat_pit_alkoholPokud byla daná osoba diagnostikována jako alkoholik, odpověď zní – ne. Alkoholici, kteří se pokoušejí sami ze dne na den přestat většinou neuspějí. Nejlepším způsobem, jak se zotavit je abstinovat. Např. přestat kouřit den ze dne je při překonání abstinenčních potíží mnohem jednodužší. Závislost na alkoholu je ale silnější.
Celý článek...
 

Jak poznat, že má někdo problém s pitím alkoholu?

PDF Tisk Email
problem_s_alkoholemJsou určitá specifika, která ukazují, že má někdo problém s pitím. Následující otázky vám mohou pomoci zjistit, zda vy, nebo někdo z vašich blízkých máte problém s pitím alkoholu:
Celý článek...
 

Funguje protialkoholní léčba?

PDF Tisk Email
funguje_protialkoholni_lecbaU mnoha lidí funguje. Ale podobně jako u jiných chronických onemocnění i zde platí, že nic neplatí všeobecně a stoprocentně. Někdo pít přestane a střízlivost si udrží. Jiní procházejí dlouhými obdobími střízlivosti s občasným relapsem.
Celý článek...
 

U koho je větší pravděpobobnost, že se stane závislým na alkoholu, tedy alkoholikem?

PDF Tisk Email
predispozice_k_alkoholismuProblémy s alkoholem neznají hranice. Jdou napříč rasami, národnostmi, pohlavím. Například ve Spojených státech je téměř 14 miliónů, kteří mají problémy s alkoholem nebo jsou alkoholici. Obecně platí, že více problémů s alkoholem mají muži, než ženy.
Celý článek...
 

Je možné alkoholismus, závislost na alkoholu, definitivně vyléčit?

PDF Tisk Email
abstinence_alkohol_je_mozne_trvale_vylecit_alkoholismus_zavislost_na_alkoholuNe, v současnosti není možné alkoholismus definitivně a navždy vyléčit. I v případě, že alkoholik již dlouhou dobu (i roky) nepije, stále je ohrožen relapsem, tedy tím, že znovu do pití "spadne".
Celý článek...
 

Jak pomoci alkoholikovi? Pomoc závislému na alkoholu - jak na to?

PDF Tisk Email
jak_pomoci_alkoholikovi_zavislemu_na_alkoholuV české republice existuje několik zařízení a sdružení, které se snaží těmto lidem pomoci. První možností je obrátit se na lékaře. Ten by měl být dostatečně informován a doporučit vám zařízení ve vašim regionu, kde budou schopni vám pomoci.
Celý článek...
 

Co dělat pokud alkoholik nechce přestat pít?

PDF Tisk Email
co_kdyz_alkoholik_nechce_prestat_pitTaková situace může být velkou výzvou. Alkoholika není možné k léčbě nutit – mimo výjimečné případy, kdy se například dopustil násilí, v případě soudem nařízené léčby nebo akutního ohrožení života. Vy ale nemusíte čekat, až padne kosa na kámen.
Celý článek...
 

Jaké jsou léky na léčbu alkoholismu, závislosti na alkoholu?

PDF Tisk Email
leky_na_lecbu_alkoholismuPři řešení alkoholismu se používá široké spektrum léků. Během prvních dní po vysazení alkoholu se používá diazepam (Valium a Librium). Tyto léky pomáhají překonat abstinenční příznaky prvních dní. Nicméně neměly by být – a nejsou – používány déle než několik málo prvních dní, neboť samy jsou vysoce návykové.
Celý článek...
 

Jaké množství alkoholu je bezpečné a kdy hrozí závislost, tedy alkoholismus?

PDF Tisk Email
jake_mnozstvi_alkoholu_je_bezpecne_kdy_vznika_zavislost_na_alkohol_alkoholismusVědecnké výzkumy ukazují, že bezpečné množství alkoholu, kdy je malá pravděpodobnost vzniku závislosti je u mužů pod 24 gramů čistého alkoholu a u žen asi 16 gramů čistého alkoholu za den.
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>

Strana 2 z 2
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny