Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...78910111213...25
Dolů
Téma: mám fyzickou závislost na alkoholu
#2084
Re: mám fyzickou závislost na alkoholu Před 13 rok, 7 měsíce  
Darka napsal:
Liba napsal:
A nebo ti dotyčný nechtějí slyšet pravdu?Co je lepší, pravda ať je sebetvrdší, nebo lhaní, namlouvání si, že je to vše dobrý, všichni ubližují nám, my nikomu, jen chlastáme!!!!Takovým lidem je zbytečné pomáhat, nestojí za to.Je podstatný rozdíl v tom, kdo radí.Člověk , který si vším tím zlým prošel, nebo rádoby znalec všeho, který sám pije.
Pravdu?
Ne každý začne svůj problém řešit pozdě.
Ne každý musí narazit na dno.
Ne každý, kdo radí a naslouchá, zákonitě pije.

Psychiatři a psychologové za sebou nemusí mít ústavní pobyt, aby člověku dokázali pomoci.

Když se někdo opakovaně léčí nebo léčbu zahájí až když má dospělé děti,
je ideálním rádcem mladé generace, která ještě nemá rodinu a např. fórum navštíví po jednom tahu?

Razantnost v tomto směru ztrácí na hodnotě,
číst očima vnímat rozumem i citem, neházet lidi do jednoho pytle.
On i alkoholik je člověk, ne jiný živočišný druh.
Na sndě je otázka, kde Radka1 bere jistotu, že když má za sebou 4 léčby, je to číslo konečné?


A tak nějak vypadá názor nevyzrálé osobnosti, která neví co mluví a neví co je myšleno a napsáno.

Tak předně - alkoholici začínají obecně řešit svůj problém, až když je skoro pozdě, někdo později a někdo to nestihne vůbec. Z toho vyvozuji, že je pravda, že ne každý musí spadnout na dno. Že ne každý, kdo naslouchá a zákonitě pije jest svatou pravdou, neb moje babička naslouchá a radí a je abstinentka. Psychiatři a psychologové za sebou nemusí mít ústavní pobyt, aby bylo v jejich silách pomoci, nicméně je důležitým a nezvratným faktem, že za sebou musejí mít léta studií a příslušné praxe.
Člověk, který je ve středním nebo pozdně středním věku, má dospělé děti a pár léčebných pobytů je ideálním rádcem těch, kteří si z alkoholismu dělají šprťouchlata a pokoušejí ďábla v lahvi. Jsou ideálními nosiči reálných informací, co se týče takových nebezpečí, o kterých mladá generace nechce vůbec slyšet. Ale to je přirozený jev. Také jsem byla mladá.
Po jednom tahu mladí lidé normálně nenavštěvují fórum alkoholik.cz a jestliže ano, nediskutují zde o problémech o kterých nemohou z principu mít ani páru. A jestliže diskutují, jejich diskuze nemůže mít v žádném případě naprosto žádnou tématickou váhu, neb o problému nic netuší. Tito diskutující se mohou maximálně ptát.
Ohrazuji se proti názoru, že razantnost v tomto případě ztrácí na hodnotě. Ba naopak, razantnost v případě závislosti na alkoholu na hodnotě získává. Protože ta finální hodnota, milá Darko, ve fázi závislosti je - ŽIVOT!!!Úplně obyčejný lidský život. A alkoholici sami sebe segregovali do jednoho pytle už od dob, kdy byl alkohol vynalezen, to je bez debat. Závislostní chování je obecně definováno jako deviantní.
Nikdy jsem neřekla ani nenapsala!, že mám jistotu, že se nikdy nenapiji. Napsala jsem, že se modlím, by to tak zůstalo. Zrecidivovala jsem po sedmi letech abstinence. Nyní mám za sebou hodně přes dva roky bez alkoholu a není to pro mě procházka růžovou zahradou. S chutí napít se občas hodně bojuji.
Ještě bych ráda upozornila na fakt, že se tu rozmáhá nešvar, který je naprosto v rozporu s pravidly tohoto webu, v rozporu se slušným chováním, a to takový, že je tendence diskutovat o někom, aniž by byl ten diskutovaný diskuze účasten. Je to jednání nízké až pavlačové, mnohdy dětské a nedospělé.
Radka1
Gold Boarder
Příspěvky: 162
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2085
Re: mám fyzickou závislost na alkoholu Před 13 rok, 7 měsíce  
Dotaz pro Radku 1 :
Jak dlouho a kolik musím pít, abych směla diskutovat a nebyla zařazena mezi ty, co se smějí jenom ptát.
Andrea

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2086
Re: mám fyzickou závislost na alkoholu Před 13 rok, 7 měsíce  
O problému? Dlouho a hodně. A nebo dlouho a hodně studovat.
Radka1
Gold Boarder
Příspěvky: 162
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2087
Re: mám fyzickou závislost na alkoholu Před 13 rok, 7 měsíce  
Radka1 napsal:
Závislostní chování je obecně definováno jako deviantní.
Nikdy jsem neřekla ani nenapsala!, že mám jistotu, že se nikdy nenapiji. Napsala jsem, že se modlím, by to tak zůstalo. Zrecidivovala jsem po sedmi letech abstinence. Nyní mám za sebou hodně přes dva roky bez alkoholu a není to pro mě procházka růžovou zahradou. S chutí napít se občas hodně bojuji.
Ještě bych ráda upozornila na fakt, že se tu rozmáhá nešvar, který je naprosto v rozporu s pravidly tohoto webu, v rozporu se slušným chováním, a to takový, že je tendence diskutovat o někom, aniž by byl ten diskutovaný diskuze účasten. Je to jednání nízké až pavlačové, mnohdy dětské a nedospělé.[/quote]

Radko1,
sama jste tento prostor využila k výuce slušného chování, o kom se zde diskutuje a není přítomen?

Dostali jsme se volně k jádru celého problému, stojíte si za svými názory, výborně, jen jste si občas protiřečila, sice v diskuze s Líbou jste připustila, že máte alkoholické chutě, jinde jste psala, že máte vyřešeno.

Nyní již Vaše reakce snáz chápu,
Vaše reakce odráží Vaše vlastní obavy, patrně Vám pomáhají v abstinenci, přeji naprosto vážně, aby Vás Bůh nebo kdokoli cokoli vyslyšel/o, a nikdy jste již nepila.
Aby Vás i chutě a zlé sny opustily.
Darka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2088
Re: mám fyzickou závislost na alkoholu Před 13 rok, 7 měsíce  
Myslím si , že Darka je Radka, Anna.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2089
Re: mám fyzickou závislost na alkoholu Před 13 rok, 7 měsíce  
Radka 1 nás napadá, že je neetické a neslušné napadat, někoho , kdo není přítomen. Nezdá se Vám Váš příspěvek, Líbo, při vší úctě, ránou pod pás ? Mně ano. A dost.
Andrea

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2090
Re: mám fyzickou závislost na alkoholu Před 13 rok, 7 měsíce  
No já nepotřebuji nikoho vyučovat slušnému chování. Jen upozorním někoho, kdo ho nemá.
Moje chutě nechte prosím spát. Snažíte se mě napadat a docházejí vám argumenty. A ještě takovou maličkost - ani Bůh a ani cokoliv jiného nebudou poslouchat moje zbožná přání. To je jenom moje vítězství, jen moje.
A děkuji za přání. Sny zaplaťpánbu jsou nyní ok
Radka1
Gold Boarder
Příspěvky: 162
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2091
Re: mám fyzickou závislost na alkoholu Před 13 rok, 7 měsíce  
...Nic, smazala jsem ten příspěvek, protože mám také pocit, že diskutuji s jednou osobou a připadám si už jako cvok ..
Libko, já to zjistím, ju?
Radka1
Gold Boarder
Příspěvky: 162
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 07/10/2010 20:24 Provedl: Radka.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2092
Re: mám fyzickou závislost na alkoholu Před 13 rok, 7 měsíce  
Andrea napsal:
Radka 1 nás napadá, že je neetické a neslušné napadat, někoho , kdo není přítomen. Nezdá se Vám Váš příspěvek, Líbo, při vší úctě, ránou pod pás ? Mně ano. A dost.

Jestliže vám připadá napadání slušné upozornění na fakt, že je neetické a neslušné mluvit o někom kdo není přítomen, tak bych doporučovala přečíst si knihu Základy společenského chování nebo něco na ten způsob. Vy jste se již o mě a o Libě rozpovídala dost na můj vkus.
A nebo přečíst si pravidla webu.
Radka1
Gold Boarder
Příspěvky: 162
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2093
Re: mám fyzickou závislost na alkoholu Před 13 rok, 7 měsíce  
Paní Radko 1,
na Líbu jsem nereagovala nikdy. Až teď poprvé.
Andrea

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...78910111213...25
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter