Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...45678910...12
Dolů
Téma: Ahoj, jsem tu taky, je to zlé a bude to dlouhé.
#24401
Re: Ahoj, jsem tu taky, je to zlé a bude to dlouhé. Před 9 rok, 3 měsíce  
Michal K napsal:
Když čtu tyto diskuze a některá hodnocení něčích eg, přemýšlím jak to, že Anonymní alkoholici sice mají také něco podobného jako toto forum, je tam přihlášeno přes šest stovek lidí, ale tato hodmocení a nevraživost tam není. Asi je to tím, že jedinou podmínkou členství v AA je touha přestat pít. A asi všem jde o jediné, přestat pít a žít šťastně.



---------------------

Není náhodou tím, že triezvypriestor - TP nemá s diskuzí nic společného? Možná by to bylo lepší pojmenovat jako příspěvky (výkříky do tmy) jednotlivých uživatelů bez reakcí?
Jediné co se z toho dá číst jsou MT - mimo téma, DZ často o ničem a TT také.

Petr
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24402
Re: Ahoj, jsem tu taky, je to zlé a bude to dlouhé. Před 9 rok, 3 měsíce  
Petr N napsal:

Co se týkí přispívání, kolikrát se mi psát nechce, nebo mě nějaký "unifikovaný" výplod naštve, tak radši nepíšu. Nemá smysl přesvědčovat ostatní o svoji pravdě.

Alas:

Mně se právě častokrát na takové věci reagovat hodně hodně chce. Ale pak si taky říkám, k čemu?, a většinou to nechám plavat. Jenže ono to někdy smysl má. Když říkám, co si myslím, nemusím se hned snažit toho druhého přesvědčit, že pravdu mám já. Stačí dát najevo, že existuje i protinázor. Ono někdy, když svůj odlišný názor najevo nedáte, riskujete, že o něj přijdete úplně. Když nebude slyšet, nebude existovat.


--------------------------------

Myslím, že jsi vystihla moje myšlenky lépe než, já sám.
Petr
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24406
Re: Ahoj, jsem tu taky, je to zlé a bude to dlouhé. Před 9 rok, 3 měsíce  
Upne suhlasim s Petrom N co sa triezveho priestoru tyka. To sa predsa nemoze porovnavat s forom. Je to tam uplne ina forma a nejde tam ani o diskusiu ani o rady alebo nieco podobne.
Len si tam AA pisu myslienky vzdy k nejakemu konkretnemu bodu, diskusia tam neexistuje, takze je samozrejme, ze sa tam nikto ani nepohada.
Ani ja sa nepohadam s mojim priatelom,ked si on svoje rozprava zatvoreny v jednej izbe a ja si zas budem rozpravat to svoje, zatvorena v inej izbe
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24428
Re: Ahoj, jsem tu taky, je to zlé a bude to dlouhé. Před 9 rok, 3 měsíce  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24429
Re: Ahoj, jsem tu taky, je to zlé a bude to dlouhé. Před 9 rok, 3 měsíce  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24434
Re: Ahoj, jsem tu taky, je to zlé a bude to dlouhé. Před 9 rok, 3 měsíce  
Možná spíše AA učí slušnosti a toleranci, u nás chodí hodně lidí každý den a kolikrát si říkám kdo tolik rozdílních lidí dal dohromady. A vyhovuje mi to neradění tam, mně radil celý svět a prd platný to bylo, já si na to musel přijít sám, ale tak nějak s pomocí druhých lidí z AA. A jsem rád, že v AA není diskuze, ono když nás sedí na mítinku třicet, třicet různých myšlenek na cokoliv to by dopadlo. Také mi vyhovuje svoboda v AA, nikdo mně do ničeho nenutil, dvanáct kroků AA jsem začal dělat proto, že jsem viděl na druhých jak jim to funguje a jak jsou spokojeni se svým životem. Svoji zpětnou vazbu dostávám od sponzora, který mi s kroky pomáhá, takový průvodce programem.
No a sručně a jasně? No samo, život je sám o sobě hodně složitý, a já si ho umím ještě víc komlikovat. Proto potřebuji jasné a stručné věci, protože jsem poznal, že to jediné mi v mém novém životě opravdu funguje.
Michal K
Michal K

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24435
Re: Ahoj, jsem tu taky, je to zlé a bude to dlouhé. Před 9 rok, 3 měsíce  
Triezvy Priestor má 600členů, kdyby se reagovalo, dohadovalo, co by asi z toho vzniklo?Každý na dané téma napíše svou zkušenost, ostatní můžou na něj reagovat, ale soukromě, ne přes TP.Protože na AA můžou chodit lidé, kteří chtějí přestat pít-jediná podmínka pro členství , odejít mohou kdykoliv, není to sekta.Komu vyhovují, ten tam chodí.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24460
Re: Ahoj, jsem tu taky, je to zlé a bude to dlouhé. Před 9 rok, 3 měsíce  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24461
Re: Ahoj, jsem tu taky, je to zlé a bude to dlouhé. Před 9 rok, 3 měsíce  
Bývala jsem kvartální alkoholik, léta jsem pila tak 1x za měsíc, dost,moc ostudy nebylo, pak jsem makala, starala se o vnoučata, fungovala normálně.Kvartály se nenápadně zkracovaly, začala jsem popíjet často. Prožila i Deliria, najednou mně bylo moc zle, strašný absťáky, které jsem zahnala jen opět alkoholem, ulevilo se mně.Ten zlom, známé "dno" mně zaskočilo, tenkrát ne, ale nyní se děsím, najednou jsem začala nenávidět všechny, všechno, jen ten chlast jsem milovala.Nesnášela jsem nikoho, neslyšela děti, kteří se o mně bály, zajímalo mně jen, jestli mám co pít.Kouřila jsem, pila-3 lahve vodky denně!!, 40 cigaret k tomu, nejedla.Pak jsem se probrala na psychiatrii, kam mně děti odvezly.Ještě jsem se urážela na lékaře, že si dovolil mně říct, že jsem alkoholička.Pod ochranou lékařů jsem se dostávala z absťáků, -sama bych je nepřežila, nějakým zázrakem jsem si přiznala, že alkoholička jsem, a půjdu se léčit.Už je to 11 let, nelituji , že nepiji, protože díky tomu žiji.A pár motivací k útěku před realitou mám, stejně řeším vše střízlivá, chlast je past.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24465
Re: Ahoj, jsem tu taky, je to zlé a bude to dlouhé. Před 9 rok, 3 měsíce  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...45678910...12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter