Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...567891011...38
Dolů
Téma: Asi jsem alkoholik
*
#29335
Re: Asi jsem alkoholik Před 8 rok, 9 měsíce  
Ja si myslim, ze pre alkoholika je uplne normalne, ze si spociatku nevie predstavit zabavu bez alkoholu. Alkohol pouziva pre zabavu, pre relax, pre zabudnutie problemov..A nevie si predstavit ako toto vsetko moze zvladnut bez alkoholu..

Aj ja som si spociatku nevedela predstavit, ako budem zvladat party, grilovacky, oslavy, posedenia v bare bez alkoholu. Zdalo sa mi to nemozne a teraz sa bavim naozaj dobre a vobec uz tym netrpim, ze ja si alkohol nedam. Podla mna je to len o zvyku a casom si clovek uvedomi, ze bez toho alkoholu sa dokaze bavit este lepsie ako s nim. a tie ranne prebudzania bez bolesti su naozaj na nezaplatenie..
Ludek ty tu propagujes stale kontrolovane pitie, ale uvedom si, ze to nemoze fungovat na kazdeho. Su ludia, ktorym to ide, ale vacsine alkoholikov sa to neda.
Ani odbornici v zahranici nepracuju na tomto principe, a vacsine alkoholikov sa odporuca dozivotna abstinencia. S tym kontrolovanym pitim su to zatial len pokusy a aj to vyberaju velmi peclivo, kto sa na to hodi a kto nie. Lebo 90% alkoholikov pit kontrolovane proste nemoze.
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29339
Re: Asi jsem alkoholik Před 8 rok, 9 měsíce  
Luděk píše:
Teda nechci se hádat... Já sám si taky nedokážu představit léto bez nějakého toho pivka na zahrádce..

Ľudo/Luděk,

...vykrikuješ zo zajatia - z klietky alkoholickej závislosti ako krásne sa Ti pije. Nechceš vidieť, že ostatní radostne žijú slobodne - aj bez pána, za ohradou... tam, vonku - bez drog...

Otrokár - alkohol, Ťa drží nakrátko ale pevne v hrsti. Pre tmu v mysli zavisláka - akčného alkoholika, nevidíš a nevnímaš sýtosť a pestrosť života pulzujúceho za ohradou Tvojho väzenia. Otvor bránku a smelo vykroč a rozhliadni sa!

Nepripúšťaš život mimo klietky -Tvoja fantázia končí utopená v pive.

Aj by si TO chcel skúsiť ale ...

(máš strach a obavy, že zlyháš, že nemáš silu premôcť sám seba a svoje samoľúbe/ješitné alkoEgo.)

Zakrývaš si oči a kričíš: " ja nevidím, neviem a neverím..."
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29342
Re: Asi jsem alkoholik Před 8 rok, 9 měsíce  
Hezky jsi to napsal. Je vidět, že jsou zkušenosti. Je to přesně tak.
Tomáš

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29343
Re: Asi jsem alkoholik Před 8 rok, 9 měsíce  
Dobrý večer.

Našel jsem si opět trochu času, abych popsal své pocity, tak jak je cítím a jak se mi jeví nynější přítomnost.

Nepiji něco přes tři týdny a ani mi to vlastně nepřijde. Vlastně se opět jen utvrzuji v tom, že to bylo zbytečné, neopodstatněné mrhání penězi, časem a zdravím. Dokonalá iluze. Nebudu to nijak rozebírat, ale napíšu pár postřehů co se změnilo. Ještě podotknu, že nemám žádné bažení, stále mám před očima, že jsem pil a nedělalo mi to pití vůbec dobře. Jak už někdo zmiňoval onen masochismus. Něco na tom bude!

Jinak zobu sladký, který mi fakt chutná, ale komu ne.

K dnešnímu dni taky absolutně odezněly deprese, tak jak jsem je znal a že trvaly několik LET!!!. Poslední jsem měl někdy před týdnem. Celkově se cítím fyzicky lépe, je to znát i na aktivitách, které teď začínám vyhledávat. A psychicky jsem odolnější a vyhledávám společnost. Moc rád se těším na každý kontakt s nějakým člověkem. Těším se k holiči, na pumpu, ven, na rodiče, na přátelé, těším se do práce. Poznal jsem za tento týden tolik nových lidí, že se mi to snad zdá .

No a to je asi tak vše, co bych chtěl napsat.
Začíná nový lepší život doufejme. (nebojte, jsem stále ve střehu

Krásný zbytek dne
Tomáš

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29344
Re: Asi jsem alkoholik Před 8 rok, 9 měsíce  
Tomáši, je fajn číst tvá slova, přeji ti ty zážitky, nový život.Určitě ve střehu buď,alkohol se dlouho nebude chtít s tebou rozloučit.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29345
Re: Asi jsem alkoholik Před 8 rok, 9 měsíce  
Děkuji Ti Líbo.

To je totiž přesně to moje já. Takový skutečně jsem. Ryze čistá duše. Tak jak jsem se narodil. Bez chlastu, bez drog, bez oblbováků

Hezký den
Tomáš

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29346
Re: Asi jsem alkoholik Před 8 rok, 9 měsíce  
Tak zůstaň takový!A bude ještě lépe.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29347
Re: Asi jsem alkoholik Před 8 rok, 9 měsíce  
Napíšu, pročítám, uleví se mi. Piju deset tak normálně, někdy míň jindy víc. Poslali mně na služební cestu do zahraničí. Měl jsem strach se napít. Přežil absťák a po deseti dnech k ránu, byl jsem rozespalý, slyšel jsem hlasy. Děs, hrůza. Během dvou dnů byly další šelesty.

Byl jsem na AA, půl dne. Neoslovilo mně to, nesedlo to. Už tam nejdu.

Známý se léčí, dal mne pár risperdalů. Vzal jsem miligram a cítím se lépe. Dal kontakt na psychiatra. V pondělí akutně hned ráno mne veme. Dnes 15 den. Chuť nemám. Mám strach.
Antonín

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29348
Re: Asi jsem alkoholik Před 8 rok, 9 měsíce  
Psychiatr by ti měl pomoc.Z AA nevíš nic, z jedné návštěvy nemůžeš nic pochopit.Nic nejde hned, honem, zázrak.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29349
Re: Asi jsem alkoholik Před 8 rok, 9 měsíce  
Antonín napsal:
Přežil absťák a po deseti dnech k ránu, byl jsem rozespalý, slyšel jsem hlasy. Děs, hrůza. Během dvou dnů byly další šelesty.


Když jsem před lety pil víc než teď, stávalo se mi, že jsem v noci v hlavě slyšel nikoli hlasy, ale hudbu - já, starej rocker, a v hlavě mi hrála dechovka Pití jsem výrazně omezil, a bylo to pryč. Teď budu muset s pitím skončit, tak jsem zvědavej, co to se mnou udělá
Bohouš
Senior Boarder
Příspěvky: 56
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...567891011...38
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter