Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...16
Dolů
Téma: poradí mi někdo co s partnerem alkoholikem?
*
#43036
Re: poradí mi někdo co s partnerem alkoholikem? Před 7 rok, 2 měsíce  
Tento strach znám. dokonce jsem dlouho žila v domnění, že přeci ani není možné, že by se nešel léčit. bohužel.. a je to jen a jen na něm, nikdo ho nedonutí, nepřesvědčí.. Jestli tě ty starosti hodně ničí, zkus se od něj více odpoutat, dělej si čas pro sebe, mysli na jiný věci a uleví se ti. myslet stále na alkoholika a jak se zabíjí, to je na zbláznění..
Jana
Senior Boarder
Příspěvky: 50
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#43037
Re: poradí mi někdo co s partnerem alkoholikem? Před 7 rok, 2 měsíce  
máš pravdu...vnitřně to vím, i u mě to bude "dlouhá cesta" ale vím, že ji chci zvládnout. tak teď jen udělat ten první nejtěžší krok - pro mě. zbytek je na něm.
Katka
Senior Boarder
Příspěvky: 41
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#43039
Re: poradí mi někdo co s partnerem alkoholikem? Před 7 rok, 2 měsíce  
Katko, no .. pomohlo. Nakonec ano. Byla to strastipla cesta lemovana opijenim se, ztracenim veci, usinanim venku, ublizovanim svemu telu, sve rodine, zlomene ruce s trvalymi nasledky, ohrozenim zamestnani. Po odstehovani mi to trvalo +- rok. Ambulatni lecba + AA cca rok a nakonec lecebna. Po lecebne pokus o tlustou caru za minulosti, ktery skoncil fiaskem a vztah totalne rozlozil. Dalsi rok v hajzlu. Dnes pul roku znovu, jinak a lepe. (Pred tim jsem se v tom placal stylem 2-3 mesice nic a pak huraaaa x emsicu v lihu)
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#43040
Re: poradí mi někdo co s partnerem alkoholikem? Před 7 rok, 2 měsíce  
takže běh na dlouhou trať, s pádama...ale nakonec dobrý..měl jsi oporu, než se vztah úplně rozpadl? a pak na vše sám?
Katka
Senior Boarder
Příspěvky: 41
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#43041
Re: poradí mi někdo co s partnerem alkoholikem? Před 7 rok, 2 měsíce  
Občas stále "blouzním" o tom, jak přestane pít a zase se dáme dohromady. Říkám si, jak jsme mohli být šťastný, kdyby nebylo toho chlastu.. A čím víc o tom člověk přemýšlí, tím více zase jede ve starých kolejích.
Jana
Senior Boarder
Příspěvky: 50
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#43042
Re: poradí mi někdo co s partnerem alkoholikem? Před 7 rok, 2 měsíce  
Samozrejme nemohu opomenout klasickou sebelitost, ja nic, ona je ta, ktera za to muze. A omlouvani si piti - a proto piju. A kdyz uz je vse na hovno, co muzu delat? Prece pit!
Abstaky provazene neskutecnymi nevolnostmi. Ubytek na vaze cca 10kg. Sluchove a vjemove halucinace. Delirium. To vse me neodradilo dalsi a dalsi konzumace alkoholu. Nemel jsem daleko k tomu skocit opiy z mostu do reky a chtit se utopit, jak to bylo nesnesitelne. Deprese, uzkosti. Mel bych podporu, ale ji nechtel. Chtel jsem, aby to uz vsechno skoncilo a nevedel, jak z toho ven.

Ale nakonec dobry. Nic neni uplne dobry. Nasledky x leteho piti jsou hrozne. Jeste nejakou dobu potrva, nez to dam doporadku v ramci moznosti.

A hlavne .. je to do konce zivota .. "boj" se zavislosti. Staci malo (napit se), na to aby se ta hruza znova rozjela.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#43043
Re: poradí mi někdo co s partnerem alkoholikem? Před 7 rok, 2 měsíce  
Michal napsal:
Samozrejme nemohu opomenout klasickou sebelitost, ja nic, ona je ta, ktera za to muze. A omlouvani si piti - a proto piju. A kdyz uz je vse na hovno, co muzu delat? Prece pit!
Abstaky provazene neskutecnymi nevolnostmi. Ubytek na vaze cca 10kg. Sluchove a vjemove halucinace. Delirium. To vse me neodradilo dalsi a dalsi konzumace alkoholu. Nemel jsem daleko k tomu skocit opiy z mostu do reky a chtit se utopit, jak to bylo nesnesitelne. Deprese, uzkosti. Mel bych podporu, ale ji nechtel. Chtel jsem, aby to uz vsechno skoncilo a nevedel, jak z toho ven.

Ale nakonec dobry. Nic neni uplne dobry. Nasledky x leteho piti jsou hrozne. Jeste nejakou dobu potrva, nez to dam doporadku v ramci moznosti.

A hlavne .. je to do konce zivota .. "boj" se zavislosti. Staci malo (napit se), na to aby se ta hruza znova rozjela.

A co byl nakonec ten zlom, že ses rozhodl to zkusit bez pití a fakt do toho nějak jít? Jak je možné, že člověk, který se bez pití klepe, je mu špatně, ztratí vztah, naději na to mít rodinu, práci ještě zvládá, ale jinak je pořád v lihu.. jak je možné, že si myslí, že to takto "půjde" do nekonečna? Čím si musí ještě projít, aby to dokázal změnit?
Jana
Senior Boarder
Příspěvky: 50
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#43044
Re: poradí mi někdo co s partnerem alkoholikem? Před 7 rok, 2 měsíce  
to je ale strašný...

je mi jasné, že do konce života bez alkoholu...akorát nevím jestli si to uvědomuje on. mluvil o hranici pití..neví - nechce vědět, že u něj by byla nulová

je hrozný to číst, čím jste si prošel...děsí mě to, a zároveň mi dává jasnou odpověď, že při tomhle bych být nechtěla
Katka
Senior Boarder
Příspěvky: 41
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#43045
Re: poradí mi někdo co s partnerem alkoholikem? Před 7 rok, 2 měsíce  
co byla ta poslední kapka?
Katka
Senior Boarder
Příspěvky: 41
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#43046
Re: poradí mi někdo co s partnerem alkoholikem? Před 7 rok, 2 měsíce  
Když to tak čtu, to je pro mě něco hrozného, nepředstavitelného...ne každý se s tím dokáže porvat a vyhrát...a nakonec hlavně vydržet...
Katka
Senior Boarder
Příspěvky: 41
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...16
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter