Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...6789101112...36
Dolů
Téma: Jak to je?
*
#48573
Re: Jak to je? Před 6 rok  
Krtku, moje řeč, kostel je dobrý místo.
Už pár let se rád zastavuju u Křížový cesty a to konkrétně u 7. zastavení: kdy Ježíš padá pod křížem podruhé.
Kdysi mi jeden kněz, poté, co jsme mluvili o alkoholu, vysvětlil, že tohle zastavení je "věnované" mj. právě závislým.
Obraz toho, že i když vlečeš svůj kříž, klopýtáš, je to těžký a mučivý a padneš. Obrazně-padneš do recidivy. Ale vstaneš a neseš to břemeno dál.
A v kostele, kam občas chodím je i docela novinka-dvě velký tabule, na nich se přilepují vzkazy. Jedna je Zeď radosti, druhá Zeď nářků. A právě dnes jsem koukal, že v těch nářcích je z asi 20 papírků, tak třetina tohoto typu: "Ať táta nepije", "Prosím o duchovní pomoc v boji se závislostí"... a tak.
No, nejvíc tam jsou dětský prosby za rodiče psaný dětským písmem. Úplně mě v tý kostelní zimě zamrazilo, šel jsem ven na dnešní slunce a byl jsem rád, tak rád, že nepiju.
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48574
Re: Jak to je? Před 6 rok  
PS - Pro Michala. Taky tam byly papírky, že lidi chtěj přestat kouřit a tak. Kdysi jsem si u tebe přečetl o knize Allena Cara o nekouření a taky o sprey Nicorette. Zkusil jsem. Nekouřím, už to bude dva měsíce a dobrý.
Ať to dobrý vydrží.
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48575
Re: Jak to je? Před 6 rok  
Tak jdu na dalsi 24, rict 30 dnu? Ne, netroufam si...

Kurňa dievča, ma neštvy. Keď to takto napíšeš, to ako keby si už mala v ruke pohárik.
Prečo je to ťažké? V čom je problém?


Dam ti príklad, aj keď možno blbí.
Keď chce dieťa psa, je nadšené, ak ho dostane. Prvé dni s ním chodí vonku s radosťou. A potom to prvotné nadšenie vyprchá. A stále chodí s nim von, ale už nie s takým pocitom ako na začiatku. Stane sa to takou rutinou. Alebo sa na to vykašle, pretože predtým bolo lepšie, teda bez hafa.
Podobne je to v abstinovaní. Prvotné nadšenie, že sa darí, že je niečo také pre nás možné, opadne. Ale abstinuješ ďalej. Ale občas prídu situácie, ktoré ti pripomenú, že to s tým alkoholom bolo jednoduchšie. No a buď tie debilné myšlienky zaženieš alebo finito. Piješ zase.
P.S. Vopred sa ospravedlňujem, ale nič mudrejšie mi nenapadlo. Ten hafo mi napadol, pretože u nás vydržal týždeň. Nemal kto s ním chodiť von.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48576
Re: Jak to je? Před 6 rok  
K., víš, jaký je rozdíl mezi pesimistou a optimistou? Pesimista říká, horší to být nemůže a optimista odpoví: ale může...

Neboj, držím se. Ty hafany mám tři, to je moje terapie

Tobě jsem strašně vděčná, cos mi v prvních dnech napsal (Irena) - moc mi to pomohlo, fakt....
Renča
Nevzpomínej na první, ale na poslední opilost!
Expert Boarder
Příspěvky: 153
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48577
Re: Jak to je? Před 6 rok  
Ešte, že alkoholici objavili výlevky... Parafráza, síce nová: "nepriateľa sa nebojme a do výlevky ho vylejme!" ..., ale ponúka riešenie.
(...ide to aj bez vôdzky a venčenia.)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48578
Re: Jak to je? Před 6 rok  
Do baru uz nechodim denně. Jdu tam za partnerem na čaj, kafe, nebo něco nealko a pokecat. Odchazim čím dal driv. My se jinak moc nevidíme. Vim, že mým nepitim náš vztah skomírá, čas vse vyřeší, at tak či onak. Hlavně... Tady, u nej,jsem v baracku, zahrada, zvířata... . Doma, v bytě, by me samota dostala. Zrovna příští víkend budu mít výjimečně děti pryč. Jasně, ze budu radši v baru s chlapem, i kdybych tam mela drbat WC než abych trunila sama doma. Využívám možnosti zahrady a blízkého parku. Jo, Vineu jsem měla poprvé a výjimečně. Nealko pivo nepiju, to radši vodu s citronem a to ovocný právě resim, komu dáme. Nechci to mít na očích. Ohledně té kamaradky-ono je asi těžké zvykat si, že neotocim kolečko no ale to není můj problém. Mne se plní pokladnicka

Reni, vydrž. Das to, moc moc v tebe vkladam duveru.

Ja vim, že tahle euforie opadne. I s cigarama to tak bylo. Dneska beru sve nekoureni jako samozřejmost. Bez alka je pro me zatím každý den vzacny. Prolomila jsem pocitani dnu, ted pocitam tydny-zatim dva, ale za chvíli budou tři a tesim se na mesic, pak druhý,... Cesta bude dlouhá a trnitá. Ale musím to dat, kvůli sobě i dětem. Na ostatni kašlu. Sestra se se mnou stále nebaví, když jsem odmítla napít se na její zdraví a nakonec po jejím několika minutovem přemlouvání na ni zvýšila hlas. Nevidím chybu v sobě. Taky neví, kdy ma dost a ještě je to chodící neurotický pytlík. At si trhne.

A kostel? Tam jsem byla naposledy jako mala holka. V rehabiliťáku se mnou byla paní, která je v kostele častěji než doma. Mohla bych se s ni spojit, děkuji

Všem vam moc děkuji za rady. Moc moc mo to pomáhá a drží. Děkuji vám
Lenka
Gold Boarder
Příspěvky: 249
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Poslední úprava: 31/03/2018 16:36 Provedl: Lendulka.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48581
Re: Jak to je? Před 6 rok  
Pokud tvuj "pritel" chlastá i přes to, že ty se snažíš nepít je to kretén prvni tridy...Asi nemáš na to, najít si jiného..Postav se na nohy, dej se do kupy a třeba se někdo ozve..Hodně štětí Leni
léčitel1981
Junior Boarder
Příspěvky: 24
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48582
Re: Jak to je? Před 6 rok  
Léčiteli, on ten bar vlastní. Pracovní sílu by po uzakoneni zákazu kouření nepoplatil. No pivko si asi dá. Přede mnou nepije a dokonce ještě ani napity nepřišel. Čekám, kdy to přijde.
Víš, on každý nečeká na matku ve středních letech se dvěmi dětmi s otevřenou náručí
Mám, nemám na to najít si někoho lepšího? Do nedávná jsem pila, tak hádej, kde jsem se seznamovala?
Příště budeme chytřejší, drahoušku
Lenka
Gold Boarder
Příspěvky: 249
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48586
Re: Jak to je? Před 6 rok  
Leni, Renčo, Lemonko, Sflower- držte se holky. Jsem s vámi i když moc nepíšu. Na začátku jsem tady byla přilepená, potřebovala jsem si utřídit myšlenky, ale postupem času se věnuju jiným činnostem, totiž to sezení u internetu není pro mě to hlavní. Nikdy jsem ani nebyla na FB apod. Když je chvilka tak juknu, jinak píšu když mám odpolední v práci nebo o víkendu v práci. Chtěla bych vás tu povzbuzovat, ale bohužel. Taky jsem si prošla recidivku, teď mám tři měsíce. Už žiju jinak, nic nepočítám, neřeším, jenom žiju bez chlastu. Moc vám fandím. Šantalka mě mrzí Chybí tu.
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48590
Re: Jak to je? Před 6 rok  
A Santal tady neni proc nebo co?
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...6789101112...36
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter