Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...14151617181920...28
Dolů
Téma: chci přestat pít
*
#50350
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 8 měsíce  
Notor,

asi bude produktívnejšie podporovať šialencov za volantom, ba dokonca nútiť drogovo závislých povinne jazdiť s celou rodinou iba pod vplyvom omamných látok.

Navrhni to v senáte... (...bude veselo!)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50363
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 8 měsíce  
Už přes čtyři roky piju skoro denně jednu až dvě láhve vína a nemůžu přestat. Každy den když přijdu z práce, dám si lahvinku. A o víkendu začnu hned po obědě a do večera zvládnu dvě. Svoji závislost jsem zkoušela léčit ambulantně, ale nepodařilo se. Mám 8 letou dceru a do léčebny nemůžu. Nemám nikoho, kdo by se o dceru postaral. Má někdo nějakou radu?
Lída Závislá
Senior Boarder
Příspěvky: 52
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50364
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 8 měsíce  
Zdravím paní Lído, jak jste sama už napsala, cítíte se závislá. Sama víte,co máte dělat - nepít denně to víno furt. Máte to jako hodně z nás, hlavně žen, vínečko, aby člověk chytil druhý dech, na relax, pěkně vybudovaná zvyklost. Co dělat, aby to šlo stopnout? 4těte si tady na fóru a více porozumíte svému problému.
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50365
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 8 měsíce  
Lída Závislá napsal:
Už přes čtyři roky piju skoro denně jednu až dvě láhve vína a nemůžu přestat. Každy den když přijdu z práce, dám si lahvinku. A o víkendu začnu hned po obědě a do večera zvládnu dvě. Svoji závislost jsem zkoušela léčit ambulantně, ale nepodařilo se. Mám 8 letou dceru a do léčebny nemůžu. Nemám nikoho, kdo by se o dceru postaral. Má někdo nějakou radu?

Přilez zpátky na tu ambulatní léčbu, kde ti to nevyšlo, nasyp si popel na hlavu a pokračuj. Vysadit takhle pravidelný pití bez doktorů by mohl být průser (delírium apod.)
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50366
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 8 měsíce  
Notor napsal:
Jó u psychiatra se léčím, ale nemůžu říct, že piju. Vyhrožuje mi totiž, že mi vezme řidičák. Takže jsem ve slepý uličce a léčíme jen okolní úzkosti a deprese atd. Je smutný, že se nemůžeš u psychiatra vykecat ze všech svejch bolestí. Proč vyhrožujou lidem co se opravdu chtěj z toho dostat, že jim budou brát řidičky, to je úplně kontraproduktivní.

Já s tebou do velký míry souhlasim. Ta restrikce by měla být mírnější. Na druhou stranu, potřebuješ ten řidičák tak moc? (K výkonu povolání.) Nebylo by lepší ho obětovat?
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50374
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 8 měsíce  
Pijáku, u mě je problém, že jsem se snažila pít na antabus, což vyvolalo hrozné zvracení. Proto mi ambulantní léčba nefunguje, protože neodolám vínu ani na antabusu. Mám asi strašně slabou vůli a ani antabus mě nezastaví. Bojím se, že mě nezastaví nic.
Lída Závislá
Senior Boarder
Příspěvky: 52
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50375
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 8 měsíce  
Snažiť sa piť na antabus znamená, že si nechcela prestať piť. Z nejakého dôvodu si tam chodila, nič viac. Zabudni na nejakú pevnú vôľu. Naštuduj si niečo o abstinovaní. A drž sa toho. Dlhodobá abstinencia je o sebadisciplíne. Nehľadať výhovorky prečo sa to nedá, ale treba pre ňu niečo spraviť. A práve to "niečo" si naštuduj.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Poslední úprava: 24/08/2018 21:52 Provedl: Maťo.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50380
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 8 měsíce  
Třeba pro tebe antabus není ta správná cesta. Hodně lidí ho odmítá a nepije.. Jsou i jiné cesty než antabus. Já ho odmítl. Znám se. Kdybych se chtěl ožrat, buď bych ho zkoušel přechlastat, nebo ho nějakou dobu před chlastačkou vynechat..

Navíc se mi nelíbí vedlejší účinky atd. Je to prostě hrozný chemický svinstvo a mě se filosofie: "budu pít jakýkoliv dryák, jakkoliv by mi mohl ublížit, pořád je to menší svinstvo neż chlast" nelíbí a nesouhlasím s ní. Navíc tam píšou, že může být reakce, i kdyż se nenapiju alkoholu. Občas vzniká alkohol i ve střevech atd.

Nikdy neříkej nikdy, ale já tohle opravdu žrát nechci. Teď nepiju přes 2 roky, tak nevidím ani důvod a stejnak mi to i po této době občas nějaký dobrák vnucuje..

1url.cz/WMzyy
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 25/08/2018 09:14 Provedl: Stopka. Důvod: zkrácení odkazu
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50384
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 8 měsíce  
Na Slovensku je zakázaný.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50386
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 8 měsíce  
Vážně? A důvod zákazu?

Já to nějak neumim vygooglit. Každopádně jsem vygooglil tuto starou odpověď od lékaře:


"Antabus je liek, ktorý reaguje s alkoholom (pozor aj na napr. rumové pralinky...) a vyvoláva dosť dramatickú alkohol - antabusovú reakciu aj pri malých dávkach alkoholu. Hrozí až udusenia zástava srdcovej činnosti. opávnene sa bojíte..."


1url.cz/TMzy7

Ne děkuji, nechci umřít..

Na druhou stranu mi pár lidi tvrdilo, že jim pomohl, když náhle váhali nad pevností svého rozhodnutí nepít..
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 25/08/2018 09:17 Provedl: Stopka. Důvod: zkrácení URL
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...14151617181920...28
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter