Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...45678910...15
Dolů
Téma: Spokojená abstinence
*
#66007
Re: Spokojená abstinence Před 7 měsíce, 3 týdnů  
Ahoj, odkaz se mi zdá nefunguje, škoda. Ráda tohle posloucham.

To jsou krásný slova od vás. SVOBODA. Jakou úžasnou změnou člověk prochází. Jemnou, plíživou a najednou uvědomění, nebo krásnej prožitek. A najednou spokojenej život. neni to ze dne na den. Ale najednou se ty okamžiky poskládají a je to. Tenhle týden mi došlo, jak se moc těšim třeba na procházku, nebo na kolo. A dřív jsem se těšila na kolo a hlavně na to pivo. Prostě sem schovávala pivo za kolo.
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 591
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#66009
Re: Spokojená abstinence Před 7 měsíce, 2 týdnů  
(Odkaz funguje, jen když se zkopíruje celý, z nějakého důvodu je "podtržená" jen část. Nebo vyhledat na aktualne.cz Otu Klempíře )
venla
Fresh Boarder
Příspěvky: 10
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#66011
Re: Spokojená abstinence Před 7 měsíce, 2 týdnů  
Ahoj všichni,
svoboda a lehkost bytí. To vyjadřuje moje současné pocity. Myslela jsem, že přestanu pít, budu se trápit a ono je to přesně opačně. Přesně, jak píše Rachel. Byla jsem teď pár dnů na kole. Tak moc mě to bavilo! Tolik síly, energie a příjemných prožitků! Každým dnem, jakoby se sundavaly další a další temné závoje. Fakt pěkný.
Co jsem si vůbec nedala do souvislosti s alkoholem - moje rozbité telefony, ntb, věčné hledání čehokoliv, příšernou nesoustredenost a roztrzitost. To vše je pryč! Pane jo, je super, že si to tady takhle zvědomujeme. Jak moc se vyplatí přestat pít.Opatrujte se..já dnes pít nebudu. Jsem velmi spokojená abstinentka
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#66014
Re: Spokojená abstinence Před 7 měsíce, 2 týdnů  
Já jsem taky moc ráda, že dneska nepiju. Kdo by pochyboval a chtěl se napít, koukněte zde na krátký motivační video
www.youtube.com/watch?v=DE9K5N18rf0
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 591
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#66029
Re: Spokojená abstinence Před 7 měsíce, 2 týdnů  
Ďalšie krásne poznatky. Presne. Tiež som si myslel, že keď prestanem piť, tak môj ostatný život bude utrpenie. Spočiatku to nebolo samozrejme jednoduché, ale časom človek príde na to, že je oveľa jednoduchšie nepiť ako piť. A presne. Pri pití akákoľvek činnosť bola utrpením, keď prestanete časom čoraz viac robíte všetko s radosťou, baví vás to, celkovo vás baví žiť. Strašne každému fandím, nech vydrží, lebo odmenou mu bude prekrásny triezvy život
pistik
Abstinencia znamená slobodu
Junior Boarder
Příspěvky: 23
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Kysuce Narozeniny: 01/11
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#66031
Re: Spokojená abstinence Před 7 měsíce, 1 týden  
Libus, co se stalo, ze si zakopla? Jasny, nedavala si pozor, ale proc?
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#66033
Re: Spokojená abstinence Před 7 měsíce, 1 týden  
Ahoj MichalB! Ráda tě vidim a doufám, že se máš hodně dobře ))
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 591
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#66035
Re: Spokojená abstinence Před 7 měsíce, 1 týden  
MichalB napsal:
Libus, co se stalo, ze si zakopla? Jasny, nedavala si pozor, ale proc?

Ahoj Michale, jak se daří? Předpokládám, že jsi si užil krásné, nealko léto .

Jaké myslíš zakopnutí? Ta 2 piva, co jsem si dala po dovolené s mojí maminkou? Pokud ano, nejspíš by je dal každý
Já jsem pozor dávala, ale vyzkoušela jsem sílu draka. Je to jako bys frčel na klouzačce do pekla. Za mně - je velmi dobré těmto situacím předcházet, protože jak už frčíš, všechno marné. Takže teď dávám ještě větší pozor.Moje terapeutka říká, že recidivy k abstinenci patří. Já jsem dala 2 piva, nejsem na to pyšná, ale co už. Trápit se nebudu/nemůžu - to mi spouští recidivu

Přeji všem krásný podzim...
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#66036
Re: Spokojená abstinence Před 7 měsíce, 1 týden  
Rachel, jak se to vezme. Veskere me problemy prameni z me hlavy . Nekdy se mam vyborne, jindy opacne.

Libus, myslis, ze to byly jen tak jakoze nic se nedeje dve piva?
Ono to vypada jako bagatelizovani pripadneho problemu, za mesic, za rok, za 10 let.

Zachutnalo mi psenicne nealko pivo. Tak jsem ho pro jistotu prestal pit

Recidiva k abstinenci patri? Jakoze proste bez ni to nejde, neni to ono? To je ale pitomost az za roh, ze?

Recidiva jsou neresene problemy, ne jen to, ze se clovek napije, opije.

Proc se v lecebnach pisi semestralky o recidivach?
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#66039
Re: Spokojená abstinence Před 7 měsíce, 1 týden  
Michale,
nejspíš dochází k nedorozumění. Já jsem tady psala, že to nebyly jen tak 2 piva, ale bylo to proto, že nemám pořešený vztah k mamce. V žádném případě jsem to nebagatelizovala a ani nebagatelizuji. Naopak, bylo mi to moc líto, z mnoha důvodů. A uvědomila jsem si, jak rychlá by mohla být cesta zpět.
Ani moje terapeutka to nebagatelizuje. Neuvěřitelně mi pomohla. Psaný text někdy může vést k nesprávnému pochopení. S recidivou to myslela tak, že se to občas prostě lidem stane a je potřeba pracovat na tom proč a jak tomu předcházet. Jen za tu dobu, co tu píšu, kolik lidí odpadlo. Myšleno to bylo tak, ano stalo se, poučme se z chyb a pokračujeme v započaté cestě. V žádném případě se nestresujte, protože by to mohlo rozjet pití. V klidu pokračujeme v abstinenci, pojďme dělat vše pro to, aby se to příště nestalo. Dává Ti to takto větší smysl? Vypozorovala jsem, že je pro mě největší spouštěč stres, nepohoda - takže, se snažím svůj život měnit, abych měla co nejméně důvodů se napít. A ještě něco napíšu - po desítkách let pití, abstinuji bez jediného léku na uklidnění, bez léčebny, jen 1x měs. chodím na poradu s terapeutkou. Kde je vůle, tam jde všechno - a já opravdu chci nepít
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...45678910...15
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter