Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345
Dolů
Téma: Alkoholikem z vlastní vůle
#8997
Re: Alkoholikem z vlastní vůle Před 11 rok, 11 měsíce  
Uvědomuješ si správně, že Tvé síly, energie na skončení s pitím nestačí.Potřebuješ pomoc.Zeptej se na té krizové lince, správně se do každé léčebny objednává, máš doporučení obvodního, nebo psychiatra, a taky se čeká na nástup.Léčebny jsou přeplněné.I když začíná hezké počasí, narkomani, bezdomovci vyráží ven, utíkají, podepisují reverz, místo by bylo.Jeď co nejdříve.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9011
Re: Alkoholikem z vlastní vůle Před 11 rok, 11 měsíce  
Tak Líba Ti to řekla natvrdo a tak to udělej, se v tom plácáš teda dost.
Zaujalo mne, že píšeš povídky, básně...zkusils to někde "udat", nějakému vydavateli?
I tohle by Ti / a jiným / pomohlo pomoct. Nová možnost seberealizace. Určitě.
Držím palce..
Martina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9012
Re: Alkoholikem z vlastní vůle Před 11 rok, 11 měsíce  
Natvrdo?normálně, nepřikrášleně.On ten život alkoholika, jeho rodiny je daleko tvrdší.A Ty dotyčný anonymní moc špekuluješ, myslíš, moc se Ti tam asi zase tak nechce!!Uber z ega, nikdo nespadne na zadek, když se tam zjevíš a oznámíš-Jsem tady!-taky Tě můžou vyrazit, vše má svůj řád, aspoň tam zavolej!A s pokorou požádej o pomoc-to je nejlepší cesta.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9014
Re: Alkoholikem z vlastní vůle Před 11 rok, 11 měsíce  
Já nevím, ale vy mě furt cpete do huby, co já nepovidám, nebo komu to patřilo o těch AA?..Nešpekuluju, já tam chodím, jsem o tom psala v jiném příspěvku tady. A jsem ráda, že mi ta skupina sedla, že se tam nebojím mluvit o věcech, které bych jinak z huby nevypustila. Tam se člověk rozmluví, a jak!
Martina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9015
Re: Alkoholikem z vlastní vůle Před 11 rok, 11 měsíce  
Martino, o AA jsi psala jako abstinující alkoholiky, to jsi napsala, asi jsi myslela Anonymní abstinující alkoholiky, jenže tam nemohli být 2 terapeuti!Na AA žádní lékaři nejsou, jen jako taky alkoholici.Lékaři jsou v abstinujících alkoholicích, ale ti zatím asi v ČR nejsou, jen na Slovensku.A s psychiatrama mám také špatné zkušenosti, navalili by léků fůry a místo chlastu bych mohla začít legálně fetovat, cpát se s lékama.Mně fakt vyhovují áčka, nepodceňuji svou alkoholickou nemoc, pravidelně na AA chodím , jezdím na srazy, 8 let....dávají mě sílu, energii, klid...pořád se učím, jak nepít, a snažím se pomáhat nováčkům, a plno dalších věcí.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9016
Re: Alkoholikem z vlastní vůle Před 11 rok, 11 měsíce  
Tak to jsme si nerozuměly...asi jsem to trochu domotala, omlouvám se..
V Brně to byla podpůrná skupina, s dvěma mladými terapeuty,jméno psát nebudu, vím, že je v Brně i AA, ale tam jsem nebyla..protože tohle mě moc nebere, já potřebuju, aby diskusi moderoval zkušený člověk, psycholog..AA mi nevyhovuje, je pro mne přílíš "anarchistické" ale je to věc naturelu.
Tam kam chodím je to terapetická skupina na tom nesejde, ale je vedená doktorem psychologem a je to charismatický a zkušený člověk, s respektem. Podmínkou je samozřejmě abstinence. Ta skupina se pochopitelně obměňuje, jak přichází noví lidé, ale je tam silné jádro s nejdéle abstinujícími klienty, tak to je fajn slyšet, že někdo vydrží deset let..Tak každá jsme si našly to svoje, tak to má být, ne?
Tak jo, tak se držte Líbo..))
Martina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9032
Re: Alkoholikem z vlastní vůle Před 11 rok, 11 měsíce  
V Brně na AA mám spoustu přátel, je tam víc skupin, x výborných lidí, možná časem zajdeš.8-10.6. je sjezd AA ČR, víkend, vřele každému, kdo chce přestat pít, doporučuji!Zážitek neskutečný.Důkaz, jak lze žít krásně bez alkoholu, lidi všech generací....zázrak.Může tam každý, kdo chce přestat pít, pro rodinné příslušníky tam bude Al-anon.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9033
Re: Alkoholikem z vlastní vůle Před 11 rok, 11 měsíce  
Děkuju Líbo za info, třeba zaběhnu. Měj se krásně!
Martina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9046
Re: Alkoholikem z vlastní vůle Před 11 rok, 11 měsíce  
Ahoj přátelé, plácnu sem zase pár myšlenek.

Je to místy vážně naprd, těch pár dnů, kdy se zase snažím držet nad vodou. Chvílema je člověk na obláčku, nadšen, že to zvládá. A pak mu nějaká prkotina zkazí náladu a jakoby vysaje všechnu sílu, entuziasmus, nadšení a vůli. Najednou pád do depky. Samozřejmě že vím, že by se stačilo napít, ale momentálně mě to nenutí k nějakému úprku do obchodu koupit flašku. To zařeknutí a vědomí, že to nejde, tohle nutkání celkem dobře překrylo. Jen si povzdechnu, že už je tu zase depka, jdu si uvařit čaj a čekám na nějakou dobrou zprávu, která tu "šedivku" smete ze stolu stejně rychle jako přišla.

Jen mě to krká, že jsem teď emocionální jak malé děcko. Celý den se skvělou náladou plesám s přítelkyní... a pak doma nemám kde zaparkovat a najednou je všechno špatně. Připadám si hloupě. Nevyčítám si to, ale přál bych si ty emoce mít víc pod kontrolou. Sedíme s kamarádama v hospodě (já samozřejmě na toniku a opět mě to pití ani neláká) a najednou mi přijde, že tam nemám co pohledávat. Zničeho nic.

Říkám si, že si jen chlast říká o pozornost, prostě mozek zvyklý na snadné zvednutí nálady lusknutím prstu dělá drahoty. Nechce se mu mít radost jen z toho, že věci jsou v pořádku, a chtěl by, aby zase byly SKVĚLÝ, ÚŽASNÝ, SPONTÁNNÍ, ROZJETÝ... a podobné blbosti.

Stejně tak člověka štve, když vidí, jak ho to semlelo. Že je pomalejší v reakcích, méně jistý v kroku, náladový, netrpělivý, nepozorný, zapomíná, nedává pozor a blbě se koncentruje, dělá překlepy, hrubky a vůbec špatně pracuje s jazykem. Povoláním jsem překladatel, tak zrovna tohle je pro mě taková podpásovka... Snad se to zlepší.

Máte pravdu, že se mi do léčebny nechce. Komu taky, když není zrovna akutně na dně? Za těch pár dnů to nejhorší přešlo, jsem tu, jen trochu smutnější a vyčerpaný. Ale mám i spoustu věcí, kvůli kterým tu chci zůstat. I lidi, kvůli kterým tu chci být. Hodně jich už nade mnou zlomilo hůl, ale pár ještě ne. A když se nechám zavřít, bude toho hodně, co tím ještě pokazím - kapelu apod. Říkám si, že splíny přejdou samy, a bude líp. Na áčka se chystám, s tím problém nemám. Já o tom, co se děje, mluvím rád. Ulehčuje mi to. Největší službu mi dělá kamarád, který ze zkušebny odnesl všechno pivo a přišel za mnou a přede všemi řekl: "Ode dneška tu žádnej chlast nemáme, protože seš NEMOCNEJ!" Nejdřív jsem mu v duchu vyčítal, že mi udělal scénu. Teď si toho cením, jsem s ním na rovinu. Líp než ti kamarádi, kteří ve společnosti dávají k dobru historky o tom, kde byla jaká kalba se mnou úžasná a co se všechno dělo. Pch, ti jsou úplně mimo.

Děkuji za přečtení, jen jsem zase potřeboval dostat pár věcí z hlavy. Vážně díky!
Alkoholikem z vlastní vůle

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9047
Re: Alkoholikem z vlastní vůle Před 11 rok, 11 měsíce  
Alkoholiku, máš dobrého kámoše, buď rád za něj.Splíny budou, nálady...přejde to, jistě Tvé nepití má i své výhody, těch se drž, raduj se z nich.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter