Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...14
Dolů
Téma: Takovy chci i nadale byt???
#11497
Re: Takovy chci i nadale byt??? Před 11 rok, 6 měsíce  
Dekuju, chci to resit, sam se sebou a s lidma co maji uplne stejnej zajem (problem) jako ja. Je to tak zatr. tezky, vime vsichni jak dlouha je tahle trat. Kolik propasti a prekazek a nastrah na ni ceka.
Rozhodnuti je tak jednoduchy, tezsi je ho dodrzet.
Tezsi, TEZSI je si zavazat tkanicku jednou rukou. Ale ne zafixovat si sklenicku jako neco, co fakt neni pro me.
Pred sedmi lety se mi to povedlo, naraz, v poopicnim stavu.
Behem nasledujicich trech let, jsem na sebe byl neuveritelne pysnej, dokazal sem se zase vypracovat, vydelavat. a celo tu dobu jsem dokazal udrzet v hlave ze alkohol neni nic pro me.
Meli jsme nekdy i otevrenou lahev vina po nasteve, ve dvirkach v lednici. A nic, vazne ne, nic sem necitil, nevadila mi, ani me nepritahovala. POCIT 0
A kdyz jsem se sesel se znamou v restauraci, a cisnici rekl ze si dam to co znama, a srkl si ALzira, (kafe s whiskou)nic se nestalo, nechal sem ho zase odnest. Myslim ze to bylo asi jeste tak rok pred tim nez sem zacal znovu pit.

No tohohle bych chtel znovu dosahnout, tenhle cil, kdy se naucis zit po boku alkoholu, bez toho aniz bys ho uzival. Jinak to nejde, je vsude
Miroslav S
Expert Boarder
Příspěvky: 90
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Jsem dyslektik a dysgrafik, omluvte mé psaní
 
#11499
Re: Takovy chci i nadale byt??? Před 11 rok, 6 měsíce  
Mirku, potřebuješ doléčování.Nejjednodušší je AA, ty někdy poblíž určitě máš, někde jsou i A kluby,musíš být ve styku s lidma, co ví, znají, pochopí Tě, neumíš žít vedle alkoholu, automatů.....tam se to naučíš.V Brně jsou i Anonymní gembleři.Léčebnu už znáš, nic moc Ti nedá, tam to zmákneš, zase budeš venku, a zase znovu kolotoč toho známého pití.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11500
Re: Takovy chci i nadale byt??? Před 11 rok, 6 měsíce  
Myslím si,že bez léčebny to nedáš.Je to už bohužel dvojí závislost.Nicméně je třeba po ukončené léčbě začít v AA,nebo psychologickou formou.Nic si z toho nedělej.Byl jsi už pyšný na sebe,že to zvládáš a jak to zvládáš-a to je chyba.Mně se stalo něco podobného víc jak po 8letech-už jsem si myslela,že jsem za vodou a alkoholismus jsem podcenila.HLAVU VZHŮRU-HLAVNĚ ZAČNI OPRAVDU JEDNAT.Bohužel závislost lze udržet jen cestou nesmírné pokory.Bez ní všichni závislí ztrácí objektivní myšlení a vyletí z reality.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11501
Re: Takovy chci i nadale byt??? Před 11 rok, 6 měsíce  
Musi byt pro me i moznost ustat to sam. Musi, a ja ji najdu. Premyslim nad tim intezivne, uz vy jste lidi kteri vi a znaji. Proto se sem sveruju, je to rozhodne lechci nez ve skupine.
Nejhorsi je ze je mi uz treti den strasne zle, rodina me nechce videt ani Skypu. Nezazlivam ji to, ale ted do toho musim jeste do konce tydne sehnat 500euro, jinak zacnu byt v prodleni se splatkama i v cizi zemi. Navic sem se v patek dopustil nejakych vytrznosti, takze sem jak ve zlim snu, jestli me bude nekdo schanet, nebo prijde pro me do prace policie..
Ne, podivejte, neni tohle uz sakra ten duvod, proc se rozhodnout a vydrzet?

Po necem podobnem, sem pred dvema rokama okamzite nastoupil do PL dobrany, a prvni recidiva prisla asi po UZ trech nebo ctyrech mesicich.
Miroslav S
Expert Boarder
Příspěvky: 90
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Jsem dyslektik a dysgrafik, omluvte mé psaní
 
#11503
Re: Takovy chci i nadale byt??? Před 11 rok, 6 měsíce  
Rodině nic nezazlívej.Mají toho dost a s tvými průšvihy tak akorát.Aspon´víš že ta Tvoje je super normální ženská.Nedivím se jí.Žije ve strachu větším,než si dovedeš představit.Nevím,jestli vůbec to budeš schopný dát sám.Jedna závislost dá jednomu zabrat,natož dvě.Babráš to,jak se dá.No nic,nikdy není pozdě opět začít.začínáš ovšem od nuly.S vědomím,že to jde,dřív to přece šlo.I v Německu funguje AA-řeč předpokládám,že zvládáš.Pokus se zapojit tam.V žádném případě s tím a se svými problémy nesmíš zůstat sám-snaž se je tam ventilovat.Čert nikdy nespí.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11506
Re: Takovy chci i nadale byt??? Před 11 rok, 6 měsíce  
No, asi jsi někde směrem na Západ, tam AA fungují nonstop, uháněj tam, jistě najdeš pomoc, sílu, a neoddaluj to.Sám nic moc nezmůžeš.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11518
Re: Takovy chci i nadale byt??? Před 11 rok, 6 měsíce  
Cenim si vasich rad, a odpovedi a vubec, pochopeni.
Je hezky prijit nekam, zacit brecet, dostat utechu a jeste navrch dobre mineny rady.
Vytezim tu co nejvic, na druhou stranu tu necham i svoje problemy zaznamenany jako varovani..
Ted si tak lezim, klepu do notasu, a rikam si proc sem takovej blbec, a bla bla.. A proc sem zase chlastal a bla bla bla..
jenze ono to neni o blbosti, je to o tom, ze mi chybi dusevni disciplina, cistota, a presvedseni.. Vira??
Vira, asi jo. Strasne touzim po klidu, znam cloveka (kolegu z prace) kterej pracuje pet dni v tydnu 12-13 hodin denne v sobotu minimalne 8 a vic, a v nedeli po tech vsech dnech tvrdy fyzicky prace kamenika, jede brzy rano do kostela. Je to borec, a z toho ze zije podle bible, ma ten svuj klid. A ja ho chci taky
Miroslav S
Expert Boarder
Příspěvky: 90
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Jsem dyslektik a dysgrafik, omluvte mé psaní
 
#11521
Re: Takovy chci i nadale byt??? Před 11 rok, 6 měsíce  
Ano,presne vim,jak to citis.Myslim,ze kazdy z nas alkoholiku,aniz by si to uvedomoval touzi po klidu,vyrovnanosti,miru se sebou samym.Neni snad alkohol utek od reality?Anestetikum na bolesti,neprijemnosti,komplexy,strachy?Me hodne davaji mantry.Chodim na spiritualni seminar,kde se ucime o svem egu a jak ho v sobe potlacit,aby byl clovek schopen soucitit s ostatnima,prijit na to,proc tu vlastne je a cim muze prispet k naplneni sveho potencialu a hlavne nasel prave ten zminovany klid na dusi.Na to clovek nemusi byt verici a chodit do kostela.Me osobne treba vice nez krestanstvi rika budhismus,coz vlastne ani nabozenstvi neni,spis spiritualni zivotni cesta.Vlastne i annonymni alkoholici maji zaklady postavene na spiritualite(ne nabozenstvi) ...
Kazdy si vybereme svou vlastni cestu,za sebe jen muzu rict,ze cim vice jsem otevrena a vnimava vuci okolnimu svetu,tim mene resim sebe a tim vice jsem vdecna.Vdecnost-myslim velmi dulezita vec,clovek vetsinou spis breci po tom co nema,ale jiz nedekuje za to co ma.Zni to jak klise,ale jakmile si to clovek zacne uvedomovat,prichazi s tim mnoho krasneho.Mam napsanou listinu vdecnosti a kazdy vecer podekuju za to,co mam( a nemyslim tim jen hmotne statky).Ze zacatku to cloveku mozna prijde divne a hlavne,zadnou vdecnost nejspis hned neuciti,ale postupem casu ano a casem se listina zacne rozrustat az prijde den,kdy s opravdovym hrejivym pocitem na dusi citim,jak jsem opravdu vdecna a jak mam ochotu opustit ten svuj egocentricky pohled na sebe i okolni svet a snazit se udelat neco pro to,aby byl lepsi ..)
Preju Ti,at se Ti podari najit ten klid na dusi,pa dobrou noc Marky
Marketa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11531
Re: Takovy chci i nadale byt??? Před 11 rok, 6 měsíce  
Ahoj, dekuju.
Dneska jsem premyslel o ruznych vecech tykajicich se boha, zivota, jeho ceny, a hlavne jsem se sam sledoval.. Moje chovani je neuveritelne zpustly, plivu, nadavam, a vubec nechapu vyraz pokora.
Dneska rano, kdyz jsem se podival do zrcadla, usmat bych se na sebe nemohl. A pozdeji pri praci, mi doslo ze sem tam vubec nevidel toho koho bych chtel. Spis me, ale posedliho nejakym demonem..
vyhnat ho dokazu, vzdycky totiz odejde na cas sam, toula se kolem a ceka, ceka az budu zase oklepanej, danej v ramci moznosti do poradku, a uz se zacne pomalu vkradat, pri ty unave, poradne sem prez tyden namakal hodiny, nakoupeno mam, dve pivka nevadi, ne nemuzes.. Neboj, dve pivka, nic vic.. beztak pro dalsi je to do mesta daleko.. a ty ses prece hodnej.. Ok, jeden vikend, a nic, dve pivka.
Dalsi vykend, treba i vubec nic, ale uz je zaseto, dalsi vikend, treba cela sestka piv, ok, ted sem se uz malicko lizl, ale v nedeli to vychodim, dalsi vikend dalsi sestka, vzdyt jsi to minulej tak dobre ustal.. No a ten dalsi?
Ten byl tenhle, z prace domu, z domova rychle do mesta, jen na kukacku, JASNA odpovi ten co me tam vede.. a zbytek je vlastne zacatek tohohle vlakna..
A ten smejd co me tam dotahl se ted jen smeje, a mysli si jak prijde zas, ale ja mu ten tipec utnu, jen tu silu, tu silu. Ja ji najdu, v necem, v necem je, donekonecna ji hledat nebudu, to si ten bastart dabel nezaslouzil
Miroslav S
Expert Boarder
Příspěvky: 90
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Jsem dyslektik a dysgrafik, omluvte mé psaní
 
#11639
Re: Takovy chci i nadale byt??? Před 11 rok, 6 měsíce  
Ahoj, je to pouhej tydnen, co sem sem k vam zacal psat.
Nekdy v prubehu jsem se zminil ze musim do konce tydne sehnat nejaky penize. To se povedlo, ale musel jsem kvuli tomu prosit, pripominat se a az do patka, to nebylo vubec jisty.. Nakonec jsem je vcera dopoledne jeste stihl vlozit na ucet, takze bohudik nevzniknou dalsi potize.
Tenhle tyden, sem vnitrne urazil velkej kus cesty, nechci se moc rozepisovat o tom v cem jsem jeste batole a uplnej zacatecnik.
Ale ten okamzik kdy sem si to doopravdy pripustil, byl absolutne osvobozujici.. Myslim ze to asi i malicko souhlasi s programem AA ze, jen co vim z docteni se na webu.
Hodim sem jeden dva odkazy ze kterych ted doslova nasavam! www.studnice.org/?q=articles/id/223-svata-valka
a www.studnice.org/?q=articles/id/175-rady-zacinajicimu-spravci-panstvi

Kdyz si ctu ten druhy odkaz, tak mi beha mraz po zadech..
Miroslav S
Expert Boarder
Příspěvky: 90
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 28/10/2012 16:03 Provedl: Kopa.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Jsem dyslektik a dysgrafik, omluvte mé psaní
 
Nahoru
Stránka: 12345678...14
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter