Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...10111213141516...58
Dolů
Téma: Nováček, prosím o podporu
**
#54793
Re: Nováček, prosím o podporu Před 5 rok  
Ema8000 napsal:
budu si ho muset pořád vybavovat abych do toho nespadla...

Najdi si cinnost. Jakoukoliv, treba uplne zbytecnou. Kdyby jsi lichy den mela kopat jamy a sudy den je zasypavat... proste cokoliv . Tohle zachranovalo behem prvnich nekolika mesicu me. Nezastavovat - nikdy a za zadnou cenu. Rano vstat a uz mit pripraveny seznam toho co musis udelat. A zalozni plan cinnosti a zalozni plan zalozniho planu. Tak aby jsi vecer padla mrtva do postele a usnula jsi. K tomu samozrejme absolutne cistou domacnost. Pokud je to mozne tak si promluv s manzelem a pozadej ho o pomoc - napriklad at chodi na nakupy aby jsi nebyla v pokuseni prihodit k nakupu flasku. Pokud je to mozne tak at Ti klidne sebere penize a platebni karty - az dostanes zachvat bazeni tak proste nebudes mit za co nakupovat. Me v zacatcich aspon trosku, malicko pomahaly utlumit bazeni energeticke napoje - chlastal jsem toho treba dva litry denne, pro Monstery ruznych prichuti jsem si jezdil do Makra a bral to po kartonech.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54794
Re: Nováček, prosím o podporu Před 5 rok  
Eriko, nevim, jak moc se lisi provoz jednotlivych AA v CR. Ale v Praze zadnou formu nabozenstvi neprosazovali. Clovek tam muze chodit klidne i jen poslouchat. Ostatne a vyskouzeni nic nedas. Kdyz ti to nesedne, vyzkousis neco jineho.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54795
Re: Nováček, prosím o podporu Před 5 rok  
Gennosuke, mi máme doma čistou domácnost stále manžel si dá občas pivo(dvě za měsíc)..pokud nepočítám co si koupím tajně.. Problém s chlastem jsem s ním řešila před dětmi. Pak jsem se srovnala a po čase do toho zase vlitla a občas něco vyvedla...on se nastval a za chvíli zapomenul..tím, že je pryč tak mám prostor.. nákupy třeba na týden jsem řešila, ale za dva dny jsme byli vyžraný a já měla důvodu jít na nákup.. děti jsou jak kobylky vše hned sní..a hlavně potřebuju mít hotovost kvůli škole atd..a to není výmluva..budu nás s dětmi muset zabavit herní centra, hřiště atd..na každý den něco vymyslet...
Ema8
Senior Boarder
Příspěvky: 69
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 29/04/2019 12:39 Provedl: Ema8000.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54796
Re: Nováček, prosím o podporu Před 5 rok  
Ohledně AA jsem to četla na jejích
stránkách
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54798
Re: Nováček, prosím o podporu Před 5 rok  
Můj manžel alkoholismus nechápe.. hodně krát jsem se mu svěřila..brala jsem i Antabusu než jsme měli děti, ale on to vážně nebral.. hromada pruseru, ale on nic protože jsem začala sekat latinu..a pak zase chlast.. jsme spolu už 18 let a on nic nepochopil.. jednou mi řekl když jsem brečela, že už nemůžu.. já mít doma basů piv tak ji tam můžu mít klidně rok..já na to já bych ji za den vypila..a
on se začal smát.. já to myslela vážně..jednou v neděli jsem řekla že jdu na AA ..zase to nepochopil prý ať nikam nechodím..ale on neví jak se oziram když není doma..a nechápe to ani možná nechce..
Ema8
Senior Boarder
Příspěvky: 69
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 29/04/2019 13:00 Provedl: Ema8000.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54802
Re: Nováček, prosím o podporu Před 5 rok  
Ema8000 napsal:
Můj manžel alkoholismus nechápe..

Emo tohle je bohuzel veliky a hodne casty problem partnerskych vztahu alkoholika a normalniho uzivatele . Jedine reseni by snad bylo aby jsi vyhledala pomoc lekare a domluvila se na jednu navstevu i s manzelem.

Oni to proste nechapou, nerozumi tomu. Nikdy se jim netrasly ruce a nebreceli ponizenim kdyz do sebe smradlavi a zpoceni lili chlast jen aby se jim ulevilo. Stejne tak jako blbeckove nikdy nechodili kolem regalu s chlastem v krame, nezatinali pesti a nesvadeli ten priserny a predem prohrany boj o to jestli flaska skonci ve voziku nebo ne .

A je dost dobre mozne ze jsi to trefila s tim ze ani chapat nechce protoze pochopit by to znamenalo priznat a uznat ze i on s tim mohl uz davno neco delat.

V zadnem pripade ale nedovol aby Ti hazel klacky pod nohy. Tva situace je fakt hodne vazna a hodne zla a reseni by melo byt Tva absolutni priorita. Nez to blbe skonci .
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54803
Re: Nováček, prosím o podporu Před 5 rok  
Erika napsal:
Ohledně AA jsem to četla na jejích
stránkách


Ber to s velikou rezervou. To nabozenske zamereni je spis neco jako tradice AA poplatna dobe a podminkam jejich vzniku. AA vznikly v USA v roce 1935 - cili v dobe kdy chozeni do kostela a vira byly uplne bezna soucast zivota. Urcite Te nikdo nebude nutit aby jsi se modlila .
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54804
Re: Nováček, prosím o podporu Před 5 rok  
Krtkoj děkuji za rozbor. A klidně do mě. Nemusíš mě šetřit.

Čo mám robiť, keď som krtko? Rýpem. Rýpem to tu často. Mohol by som napísať, aké ste skvelé, že ste tu. A čo z toho? Ja vás chcem prinútiť rozmýšľať. No a na ženské pitie som alergický, tak do vás rýpem viac.

Prečo odmietaš AA, keď si tam ešte nebola? Skús pár krát zájsť a uvidíš. Skús niekde u vás, najlepšie niekde v nemocnici na psychiatrii alebo u psychiatra zistiť, či sú aj iné kluby. Alebo sa spýtaj tam, na AA. Proste hľadaj možnosti, nezavrhuj všetko hneď na začiatku. Abstinovať sám je nesmierne ťažké.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54805
Re: Nováček, prosím o podporu Před 5 rok  
Ema000:..jednou v neděli jsem řekla že jdu na AA ..


A? Bola si? Prečo sa všetky hráte na hrdinky?
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54806
Re: Nováček, prosím o podporu Před 5 rok  
Krtek, ty jsi fakt rejpal nebyla jsem na AA protože mi manžel řekl, že nejsem blázen a odešel pryč..
Ema8
Senior Boarder
Příspěvky: 69
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...10111213141516...58
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter