Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Alkoholismus
Alkoholismus

MUDr. Petr Popov - odborník na léčbu závislosti na alkoholu

PDF Tisk Email
mudr.-petr-popov-lekar-lecba-alkoholismuMUDr. Petr Popov je dalším odborníkem na závislost na alkoholu. Pana doktora můžete najít v psychiatrické klinice v Praze, kde pracuje již od roku 1990. Má 2 atestace z psychiatrie (I., II.), dále atestaci z léčby alkoholismu a jiných toxikomanií. Je odborným asistentem od roku 1991.
Celý článek...
 

Chodil jsem na antabus rok, abstinuji alkohol už 33 měsíců

PDF Tisk Email
antabus-lecba-abstinenceZdravím všechny přátele abstinence. Zde je můj příběh. Začal jsem chlastat ve 14 letech po smrti matky. Nejdřív to byly pátky a soboty na diskotékách, od cca 17 let to začalo i v týdnu. Před na i po vojně byl přísun chlastu závislý na penězích, ale potom jsem sehnal dobrou práci, měl prachy a už to jelo.

Celý článek...
 

Otec alkoholik - vyhodili ho z práce, vypadaly mu i zuby, matka se s ním rozvede

PDF Tisk Email
otec-alkoholik-vyhodili-ho-z-prace-zanedbava-vzhledJmenuji se Andrea, je mi 16. Možná na můj vzkaz nebudete mít čas ale i tak se chci pokusit napsat. Mám úplnou rodinu. Starší sestru, matku a otce. Sestru měla matka z prvního manželství. Já jsem z druhého. Začalo to přibližně před pěti či šesti lety. Otec i matka byli pracující s velmi dobrým platem. Neregistrovala jsem sebemenší problémy. Otec sice chodil do hospody, ovšem možná na hoďku a to se vracel v normálním stavu.
Celý článek...
 

Kdo nesmí pít alkohol nebo jej musí maximálně omezit?

PDF Tisk Email
kdo_nesmi_pit_alkoholJsou osoby, které jsou predisponované z určitých důvodů k tomu, že by neměly nebo vůbec nesmí pít alkohol. Platí, že lidé by se měli alkoholu zcela vyhnout v případech, které jsou níže uvedené.
Celý článek...
 

Jaké jsou léky na léčbu alkoholismu, závislosti na alkoholu?

PDF Tisk Email
leky_na_lecbu_alkoholismuPři řešení alkoholismu se používá široké spektrum léků. Během prvních dní po vysazení alkoholu se používá diazepam (Valium a Librium). Tyto léky pomáhají překonat abstinenční příznaky prvních dní. Nicméně neměly by být – a nejsou – používány déle než několik málo prvních dní, neboť samy jsou vysoce návykové.
Celý článek...
 

Je alkoholismus nemoc? Považuje se závislost na alkoholu za chorobu? Proč?

PDF Tisk Email
je_alkoholismus_nemocAno, alkoholismus je nemoc. Alkoholikova touha po alkoholu může být stejně silná, jako potřeba vody i jídla. Alkoholik pokračuje v pití navzdory vážným zdravotním, rodinným nebo právním problémům.Alkohol tedy není žádnou vadou charakteru nebo zvůlí.
Celý článek...
 

Alkoholismus a dědičnost

PDF Tisk Email
je_alkoholismus_dedicnyVýzkumy na tomto poli ukazují, že riziko propuknutí alkoholismu v každém případě souvisí s rodinnou anamnézou. Geny jsou jistě jedním z faktorů a částečně se na vzniku choroby podílejí. Nedávno byly objeveny geny, které se mohou na vzniku alkoholismu spolupodílet. Nicméně, dalším, neméně důležitým faktorem je životní styl.
Celý článek...
 

Občas se pomočuji, vypiju 2 lahve vína a už to se mnou nic nedělá - příběh 17letého Tomáše

PDF Tisk Email

obcas-se-pomocuji-vypiju-2-lahve-vina-a-uz-to-se-mnou-nic-nedela-pribeh-17leteho-tomaseAhoj, jmenuji se Tom je mi 17 let. Mám hodně veliké problémy s alkoholem. Začalo to už někdy ve 14 letech. Byl jsem na psychiatrii a dostal prášky. Nakonec jsem si řekl, že to zvládnu sám a povedlo se. Ale teď je to horší a zvládnout sám to nedokážu. Nechci tady prosit, ať se někdo smiluje a pomůže mi, ale aby mi někdo poradil jak se toho zbavit. Nepiju protože mě to baví, ale protože mám hrozný deprese. Nikdy jsem neměl nějak šťastnej život, žiji s jen s matkou. Teď v poslední době jsem měl dvouletý vztah, který skončil. Bohužel asi právě kvůli tomu alhokolu.

Celý článek...
 

Mají problémy s alkoholem jen alkoholici?

PDF Tisk Email
maji_problem_s_alkoholem_jen_alkoholiciNikoliv. Alkoholismus je jen jedním typem problémů, které alkohol umí způsobit. Nadužívání alkoholu může být stejně destruktivní jako alkoholismus sám. Člověk může mít potíže s pitím a zároveň nemusí být alkoholikem.
Celý článek...
 

Má alkohol kladný vliv na srdce, cévy a srdečně-cévní choroby?

PDF Tisk Email
ma_alkohol_kladny_pozitivni_vliv_na_srdceVýzkumy ukázaly, že lidé, kteří pijí s mírou – to znamená muži maximálně dvě a ženy jednu skleničku alkoholu denně – jsou kardiovaskulárními chorobami ohroženi méně, než ti, kteří nepijí vůbec, nebo kteří pijí více.
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další > Konec >>

Strana 5 z 7
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny