Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Alkoholismus
Alkoholismus

MUDr. Petr Popov - odborník na léčbu závislosti na alkoholu

PDF Tisk Email
mudr.-petr-popov-lekar-lecba-alkoholismuMUDr. Petr Popov je dalším odborníkem na závislost na alkoholu. Pana doktora můžete najít v psychiatrické klinice v Praze, kde pracuje již od roku 1990. Má 2 atestace z psychiatrie (I., II.), dále atestaci z léčby alkoholismu a jiných toxikomanií. Je odborným asistentem od roku 1991.
Celý článek...
 

Chodil jsem na antabus rok, abstinuji alkohol už 33 měsíců

PDF Tisk Email
antabus-lecba-abstinenceZdravím všechny přátele abstinence. Zde je můj příběh. Začal jsem chlastat ve 14 letech po smrti matky. Nejdřív to byly pátky a soboty na diskotékách, od cca 17 let to začalo i v týdnu. Před na i po vojně byl přísun chlastu závislý na penězích, ale potom jsem sehnal dobrou práci, měl prachy a už to jelo.

Celý článek...
 

Kdo nesmí pít alkohol nebo jej musí maximálně omezit?

PDF Tisk Email
kdo_nesmi_pit_alkoholJsou osoby, které jsou predisponované z určitých důvodů k tomu, že by neměly nebo vůbec nesmí pít alkohol. Platí, že lidé by se měli alkoholu zcela vyhnout v případech, které jsou níže uvedené.
Celý článek...
 

Otec alkoholik - vyhodili ho z práce, vypadaly mu i zuby, matka se s ním rozvede

PDF Tisk Email
otec-alkoholik-vyhodili-ho-z-prace-zanedbava-vzhledJmenuji se Andrea, je mi 16. Možná na můj vzkaz nebudete mít čas ale i tak se chci pokusit napsat. Mám úplnou rodinu. Starší sestru, matku a otce. Sestru měla matka z prvního manželství. Já jsem z druhého. Začalo to přibližně před pěti či šesti lety. Otec i matka byli pracující s velmi dobrým platem. Neregistrovala jsem sebemenší problémy. Otec sice chodil do hospody, ovšem možná na hoďku a to se vracel v normálním stavu.
Celý článek...
 

Jaké jsou léky na léčbu alkoholismu, závislosti na alkoholu?

PDF Tisk Email
leky_na_lecbu_alkoholismuPři řešení alkoholismu se používá široké spektrum léků. Během prvních dní po vysazení alkoholu se používá diazepam (Valium a Librium). Tyto léky pomáhají překonat abstinenční příznaky prvních dní. Nicméně neměly by být – a nejsou – používány déle než několik málo prvních dní, neboť samy jsou vysoce návykové.
Celý článek...
 

Je alkoholismus nemoc? Považuje se závislost na alkoholu za chorobu? Proč?

PDF Tisk Email
je_alkoholismus_nemocAno, alkoholismus je nemoc. Alkoholikova touha po alkoholu může být stejně silná, jako potřeba vody i jídla. Alkoholik pokračuje v pití navzdory vážným zdravotním, rodinným nebo právním problémům.Alkohol tedy není žádnou vadou charakteru nebo zvůlí.
Celý článek...
 

Alkoholismus a dědičnost

PDF Tisk Email
je_alkoholismus_dedicnyVýzkumy na tomto poli ukazují, že riziko propuknutí alkoholismu v každém případě souvisí s rodinnou anamnézou. Geny jsou jistě jedním z faktorů a částečně se na vzniku choroby podílejí. Nedávno byly objeveny geny, které se mohou na vzniku alkoholismu spolupodílet. Nicméně, dalším, neméně důležitým faktorem je životní styl.
Celý článek...
 

Mají problémy s alkoholem jen alkoholici?

PDF Tisk Email
maji_problem_s_alkoholem_jen_alkoholiciNikoliv. Alkoholismus je jen jedním typem problémů, které alkohol umí způsobit. Nadužívání alkoholu může být stejně destruktivní jako alkoholismus sám. Člověk může mít potíže s pitím a zároveň nemusí být alkoholikem.
Celý článek...
 

Občas se pomočuji, vypiju 2 lahve vína a už to se mnou nic nedělá - příběh 17letého Tomáše

PDF Tisk Email

obcas-se-pomocuji-vypiju-2-lahve-vina-a-uz-to-se-mnou-nic-nedela-pribeh-17leteho-tomaseAhoj, jmenuji se Tom je mi 17 let. Mám hodně veliké problémy s alkoholem. Začalo to už někdy ve 14 letech. Byl jsem na psychiatrii a dostal prášky. Nakonec jsem si řekl, že to zvládnu sám a povedlo se. Ale teď je to horší a zvládnout sám to nedokážu. Nechci tady prosit, ať se někdo smiluje a pomůže mi, ale aby mi někdo poradil jak se toho zbavit. Nepiju protože mě to baví, ale protože mám hrozný deprese. Nikdy jsem neměl nějak šťastnej život, žiji s jen s matkou. Teď v poslední době jsem měl dvouletý vztah, který skončil. Bohužel asi právě kvůli tomu alhokolu.

Celý článek...
 

Má alkohol kladný vliv na srdce, cévy a srdečně-cévní choroby?

PDF Tisk Email
ma_alkohol_kladny_pozitivni_vliv_na_srdceVýzkumy ukázaly, že lidé, kteří pijí s mírou – to znamená muži maximálně dvě a ženy jednu skleničku alkoholu denně – jsou kardiovaskulárními chorobami ohroženi méně, než ti, kteří nepijí vůbec, nebo kteří pijí více.
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další > Konec >>

Strana 5 z 7
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny