Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Alkoholismus
Alkoholismus

Příznaky závislosti na alkoholu podle MUDr. Karla Nešpora

PDF Tisk Email
priznaky_zavislosti_na_alkoholuKarel Nešpor zmiňuje základní příznaky závislosti na alkoholu. Je jich 6 a pokud jsou v průběhu asi 12 měsíců alespoň 3 přítomné, je vysoce pravděpodobné, že je osoba závislá na alkoholu.
Celý článek...
 

MUDr. Karel Nešpor - kontakt, email, adresa, telefon

PDF Tisk Email
MUDr._Karel_Nespor_lekarMUDr. Karel Nešpor je špičkovým odborníkem v oblasti závislostí. Velká část článků z tohoto webu byla vytvořena z jeho poznatků a poznámek. Za to mu patří velký dík. Na této stránce zveřejňuji životopis téhoto pozoruhodného člověka a 2 interview.

Celý článek...
 

Alkoholik, alkoholismus - definice, vysvětlení pojmů

PDF Tisk Email
alkoholik_definiceMožná vás napadne kdo je to vlastně alkoholik, tedy co přesně toto slovo znamená. Někteří vtipálkové vymysleli tzv. Barachovu definici, že "alkoholik je člověk, který pije víc než jeho lékař." Jak ale vypadá oficiální vysvětlení tohoto pojmu?
Celý článek...
 

Laboratorní změny krve alkoholika aneb jak poznat alkoholizmus z krve

PDF Tisk Email
laboratorni_zmeny_krve_alkoholikaPokud se ptáte, jak poznat, že je někdo alkoholik, rad je hned několik. Většinu z nich popisuje tento web. Odhalit alkoholika můžete přes jeho závislost, dále také klinickými známkami na těle, ale i laboratorním rozborem krve. Jaké jsou změny v krvi alkoholiků a co je v takové krvi zvýšené nebo snížené vám řekne tato stránka.


Celý článek...
 

Jak poznat, že má někdo problém s pitím alkoholu?

PDF Tisk Email
problem_s_alkoholemJsou určitá specifika, která ukazují, že má někdo problém s pitím. Následující otázky vám mohou pomoci zjistit, zda vy, nebo někdo z vašich blízkých máte problém s pitím alkoholu:
Celý článek...
 

Jak poznat alkoholika, alkoholismus pohledem, vyšetřením a pohovorem

PDF Tisk Email
jak_poznat_alkoholika_alkoholismusTato stránka je převážně určena pro lékaře, kteří potřebují ve své praci stanovit diagnózu nadužívání alkoholu pro své další diagnozy některých vedlejších nemocí. Obecně se dá říci, že čím více znaků platí pro daného člověka, tím je diagnostika pravděpodobnější.
Celý článek...
 

Druhy alkoholismu - gama, delta, epsilon, alfa, beta

PDF Tisk Email
typy_druhy_alkoholismuNejenže rozdělujeme pijáky, ale máme i dělení na různé druhy a typy alkoholizmu a to podle toho jak člověk pije a jak se chová při abstinenci, zda se skrývá v pozadí pití i nějaká skrytá duševní choroba a podobně.


Celý článek...
 

Krize alkoholika, co dělat, když je nejhůře - centrum krizové intervence Praha

PDF Tisk Email
centrum_krizove_intervence_pro_alkoholikyCo když je někdo úplně na dně a nemá sílu nic zkoušet ani nikam chodit? Co když je někdo v tak špatném stavu, kdy pokud se ráno nenapije, se celý třese či dokonce má halucinatorní stavy typu delirium tremens nebo jiné alkoholické psychózy?
Celý článek...
 

Test závislosti na alkoholu - dotazník s vyhodnocením zdarma

PDF Tisk Email
testVšechny následující otázky se týkají období posledních 12 měsíců. Vyberte tu z následujících odpovědí, která se nejvíc blíží skutečnosti, a zatrhněte ji. U všech testů alkoholové závislosti platí, že musí být odpovězeny podle pravdy, jinak nemají smysl - nelžete sami sobě.

Celý článek...
 

Nevýhody alkoholismu a intenzivního pití alkoholu (abúzu)

PDF Tisk Email
nevyhody_alkoholismu_abuzu_alkoholuPití alkoholu ve větší míře, než je běžné, přináší lidem problémy a to  především ve vztahové, zdravotní, finanční a pracovní stránce. Nevýhody intenzivního pití alkoholu naleznete na této stránce.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další > Konec >>

Strana 2 z 7
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny